Miért dobta ki a kereszténység tanításai közül karma törvényét?
"Amit a csőcselék valaha okok nélkül megtanult hinni, vajon ki dönthetné meg azt neki okokkal?"
Sajnálom, de ezzel hangnemmel nem tudok mit kezdeni. Értelmetlennek látom a vitát, mert nem tiszteled a másik véleményt, és a másik embert sem. Fölösleges erre az oldalra kérdést írnod, ha úgysem vagy kíváncsi a másik véleményére.
Bocsánat elfelejtettem idézőjelbe tenni.
Nietzschétől származik kinek apja papvolt a híres Anti Krisztusából.
Tisztelt 17:48-as válaszoló.
Először is azzal kezdeném ezt a kommentet, hogy bocsáss de mielőtt egy szinten említenéd a Bibliát és a Védákat, figyelmedbe ajánlanám Dr. Vankó Zsuzsanna Isten beszéde című könyvét, ahol különböző világvallásokat hasonlít össze, és tárgyalja többek közt azt is, hogy milyen körülmények közt keletkeztek, és mennyire megbízható az a szöveg amelyet ma olvashatunk. (A Bibliáról és a Védákról is szó esik)
A Jelenések könyve 13. fejezetében valóban elhangzik ugyan egy ilyen kifejezés miszerint: "Ha valaki fogságba visz mást, ő is fogságba megy;." (Jel 13,10)
Azonban én úgy gondolom, hogy te csak kiragadtad ezt a szöveget, anélkül, hogy megértetted volna a látomást. Ez a látomás ugyanis egyáltalán nem a karma törvényét igazolja, hanem egy hatalomról szól.
Másrészt ez a Karma törvénye: "A karma törvénye szerint minden cselekedetünk egy annak megfelelő következménnyel jár, illetve minden, ami történik a világban, az maga egy következmény," ( [link]
Istennél azonban nem törvény a karma, mert Neki nagy a kegyelme. Ezt láthatjuk például Jónás próféta könyvéből is. Ninive város lakói ugyanis annyi bűnt követtek el hogy "gonoszságuk felhatolt"(Jón 1,2) Isten elé. Természetesen a várost el kellett volna pusztítani a lakóval együtt, vagy a karma szerint valami nagyon rossz dolognak kellett volna történni, a gonoszságuk miatt, Isten azonban szereti az embert, és inkább elküldte Jónás prófétát prédikálni a Ninivebelieknek, mire ők megbánták a bűneiket, és Isten nem pusztította el a várost.
A Biblia kimondja azt, hogy "a bűn zsoldja halál" (Róm 6,23), tehát minden embernek meg kéne halni amiért bűnt követ el, Isten azonban úgy döntött, hogy inkább magára veszi a világ bűneit és annak természetes következményét a halált, az ember helyett. Isten törvényében tehát nem a karma érvényesül, hanem a Szeretet.
Másrészt pedig a Biblia nem tanít a reinkarnációról, ugyanis az a Lélek halhatatlanságával van összefüggésben, mert a Biblia egyrészt a feltámadást tanítja:
"És sokan azok közül, a kik alusznak a föld porában, felserkennek," (Dn 12,2)
Másrészt pedig kimondja azt, hogy a halálban nincs tudat, nincs lélekvándorlás:
"Mert az élők tudják, hogy meghalnak; de a halottak semmit nem tudnak, és azoknak semmi jutalmok nincs többé; mivelhogy emlékezetök elfelejtetett." (Préd 9,7)
Kedves kérdező, azthiszem értem miért olyan fontos önnek a karma...
A karmához valami hasonló szerves része a keresztény tanításnak, csak nem karmának hívják hanem eredendő bűnnek. A karma cigány szó, és a cigányok a sorsot nevezik karmának. a cigány hiedelem szerint minden jó elnyeri méltó büntetését, és minden rossz meghozza a maga gyümölcsét, vagy valami ilyesmi.
Az eredendő bűn azt jelenti hogy előző életek következményei formálják életünket, de az ember törekvése jó irányba terelheti ezt a terhet, és a következő életben egy teljesebb, és áldottabb élet vár ránk, ha mi is erre törekszünk.
Sajnos a cigány hiedelmek sokszor megváltozhatatlannak tartják a karmát, és nem gondolják hogy az ember bele tud szólni. Sokak szerint egyedül a babonák tudják enyhíteni a karma terhét, amennyire én ismerem a cigány hiedelemvilágot, folklórt.
Úgy tudom a karma hiedelem rányomta a bélyegét a roma világra, Szerencsére a romák már egyre európaiasabbak, és egyre nagyobb rétegeket sikerül megszabadítani az éhínségől, testi, szellemi nyomortól.
h...igen régen tették fel ezt a kérdést, de nem találtam meg a válaszok között azt ami az IGAZSÁG, ugyanis Jézus tanításai között szerepel az, amit a hinduk tanításai szerint a karma... ez az az IGE:
"Gal 6,7 Ne tévelyegjetek, Isten nem csúfoltatik meg; mert a mit vet az ember, azt aratándja is.
Gal 6,8 Mert a ki vet az ő testének, a testből arat veszedelmet; a ki pedig vet a léleknek, a lélekből arat örök életet."
...az viszont igaz, hogy nem részletezi, mert az Új-Szövetség lényege éppen a lélek megváltása a karmától, viszonbt a Bibliában , az Ó-Szövetségben bizony ott van ez a TÖRVÉNY (is)...
..a kérdezőnek pedig a válasz a kérdésére:".Miért menekülnek helyette a vak hitbe?"
"2Tim 4,3 Mert lesz idő, mikor az egészséges tudományt el nem szenvedik, hanem a saját kívánságaik szerint gyűjtenek magoknak tanítókat, mert viszket a fülök;
2Tim 4,4 És az igazságtól elfordítják az ő fülöket, de a mesékhez oda fordulnak."
...a vakhitet szeretik inkább, mint az igazságot, és azok amiket te vakhitnek mondasz, azok a mesék, amelyeket inkább szívesen hallanak...pedig az "igazság az utcákon kiált,és a tereken" (szabadon a Bibliából)..és ha lenne HALLÓ fülük és LÁTÓ szemük, meglátnák és meghallanák azt, vagy legalább könyörögnének KEGYELEMÉRT, LÁTÓ SZEMEKÉRT, ÉS HALLÓ FÜLEKÉRT...az ATYÁHOZ, JÉZUS KRISZTUS nevében...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!