Isten miért teremtett az emberbe kíváncsiságot, ha nem akarta, hogy egyen a jó és gonosz tudásának fájáról?
Ez a szabad akarattal járt együtt. Isten még úgy is szabad akaratot biztosított az emberek, hogy tudta, hogy esetleg rosszat csinálnak.
Könnyű úgy jót tenni, ha nincs más választásod, de az nem is ér annyit...
nem kiváncsiság volt a kigyó becsapta Évát, de Éva tudott róla szóval az titok marad hogy miért akart enni belőle.
Mellesleg ha nem lenne az emberben kiváncsiság akkor az egész emberiségnek nem lenne barátja, sem izgalmas élete, és mésg szerelmes sem lesz akkor úgymondva kipusztula az emberiség
A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: ma 16:12
Sok vad dolgot hallani, és a világméretű ufójelenség is tény, de másik bolygón élő életforma nem bizonyított. Ahogy az Édenkerti események sem. Így mindkettőben hinni lehet. Vagy az ufósat hiszi az ember, és hogy a Biblia szamárság, vagy a Bibliában hisz, és akkor nem hisz más bolygón élőkben, mert a világ többi része csak a negyedik napon lett teremtve, az ufók, és egyéb vadságok meg azok a jelek, amelyekről Jézus beszélt, mint a nagy megtévesztésről, aminek az ufójelenség csak egy apró szelete.
Szia!
Szeretném megkérdezni tőled, hogy honnan tudjuk meg, hogy mi a jó és mi a gonosz? Vajon egy gyümölcs hordozza magában az ismeretet? Gondolom tudod a választ.
Isten maga tanította meg az embert mindenre, amire az élethez szüksége van. A gonoszság nem tartozik ezek közé. Isten azt kérte az embertől, hogy egy bizonyos fáról ne egyen. Ez a fa semmiben nem különbözött a többi fától. A jó és rossz tudása az engedelmesség és az engedetlenség cselekvéséből származik. Egyáltalán nem volt szüksége az embernek arra a gyümölcsre. Az Istennel való kapcsolat volt az amire szüksége volt. Az engedetlenségnek semmi magyarázata nincs. Egyedül az Istennel való kapcsolat biztosítja az ember számára az életet. Ehhez azonban bizalomra van szükség. Ezt a bizalmat játszotta el az ember az Édenben.
Üdv. Péter
A történet nem szimbolikus és Isten NEM akarta azt, ami történt! Mivel vádolod Istent?
Sokan félreértik sajnos ezt a részt a bibliában. A "jónak és a rossznak a tudása" nem arról szól, hogy Isten eltiltotta a tudást az embertől. Arról szól, hogy azt a jogot, ami meghatározza mi a jó és mi a rossz a Mindenható magának tartotta meg. Azzal, hogy állított egy ilyen fát a kertbe és az emberre bízta azt, hogy betartja-e ezt az egyszerű isteni parancsot, vagy sem, csupán a lojalitás próbája volt, amiben az első emberpár elbukott. Nem adta a kezünkbe ezt az előjogot, de a szabad akarat miatt lehetőséget adott nekik Isten, hogy ŐK DÖNTSENEK!
Az emberiség azóta is sorozatban rosszul dönt. Meg lehet nézni a világot, milyen sok rossz döntés okozza azt a rengeteg bajt. Ez mind azért van, mert az ember a saját kezébe vette annak a jognak a gyakorlását, ami egyedül csak Istent illetné meg.
Mi akarjuk megmondani mi a jó és mi a rossz? Legyünk már egy kicsit önkritikusak! Mennyi dologról derült már ki később, hogy minden jó szándékú tervezés és kivitelezés ellenére, a végén szörnyű hatásokkal kellett szembenézni az emberiségnek. Az ilyen hatások most is folyamatban vannak és gazdasági, környezeti, politikai katasztrófáknak hívjuk.
"A történet nem szimbolikus és Isten NEM akarta azt, ami történt! Mivel vádolod Istent?"
A történet szimbólikus,mert a szerzők fantáziájukat használva eképpen tudták könnyen megfoghatóvá,színesebbé tenni ezt a misztikus eseményt.
Történhet-e bármi a világegyetemben Isten beleegyezése nélkül? az ő jóváhagyása nélkül nem történhetett volna meg a bűnbeesés sem.ezek alapján láthatod,hogy nem vádolom semmivel.szerinted ki,vagy mi tudja keresztülhúzni Isten számításait,ha egyszer mindennek ő a teremtője,eltervezője,és uralkodója?
"Sokan félreértik sajnos ezt a részt a bibliában. A "jónak és a rossznak a tudása" nem arról szól, hogy Isten eltiltotta a tudást az embertől. Arról szól, hogy azt a jogot, ami meghatározza mi a jó és mi a rossz a Mindenható magának tartotta meg. Azzal, hogy állított egy ilyen fát a kertbe és az emberre bízta azt, hogy betartja-e ezt az egyszerű isteni parancsot, vagy sem, csupán a lojalitás próbája volt, amiben az első emberpár elbukott. Nem adta a kezünkbe ezt az előjogot, de a szabad akarat miatt lehetőséget adott nekik Isten, hogy ŐK DÖNTSENEK!"
Bocsáss meg,de szerintem te űzöl tréfát Isten képességeiből:Miért tette volna próbára az embert? mindent tökéletesen eltervez Isteni tudással,az embert megalkotja a saját képmására,ismeri a természetét A-Z-ig,de nincs tisztában vele,hogy a saját teremtményében megbízhat-e vagy sem? elárulnád,ez,hogyan lehetséges? Talán kétségbe vonod a hatalmas tudását és bölcsességét?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!