Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ezt mivel magyarázzák a...

Sághegyi Csaba kérdése:

Ezt mivel magyarázzák a valláskritikusok?

Figyelt kérdés

Tessék figyelni, matekos a kérdés.

Állítás: a naprendszer 4.5 milliárd éves.

Állítás: a Hold 3 milliárd éve már kihűlt felszínű, és légkörmentes volt.

Állítólag megfigyelt tény, hogy Földünk tömegét naponta 5000 tonnával növeli a beérkező kozmikus por: [link]

Gömbfelszín számítással megkapjuk, hogy a Hold tömege mennyivel nő:

[link]

[link]

[link]

Ha mindezt kivetítjük 3 milliárd évre, arányt számolunk, és ezt alkalmazzuk a Hold átmérőjére, és elosztjuk kettővel, megkapjuk, hogy milyen mélyen járnánk a kozmikus porban, amelyet ugye semmiféle erózió nem tudott eltüntetni.

Szóval a kérdés: Miért nem 96 méter a kozmikus por rétegének a vastagsága a Holdon? Mert ennyinek kell lenni 3 milliárd év alatt. Tudok számolni, kiszámoltam. Van-e erre más magyarázat (mivel a számításom bizony pontos), mint az, hogy tévedés a naprendszer több milliárd éves kora, a porréteg szerint még 10.000 éves sincs?


2011. aug. 12. 13:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%

te nem értessz ehhez semmit, akkor meg mit próbálsz hülyeségeket beszélni?

előszür nézz utána a dolgoknak és utána számolgassál.

egyébként miért valláskritikusoknak szánod? vagy ezzel bizonyítod isten létezését? grat

2011. aug. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Jelenleg ennyi por hull,de régebben kevesebb hullott.Kipipálva.........:D
2011. aug. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Meg mondjuk azt is bele kéne számítani, hogy a Holdat állandóan meteorok bombázták, és a becsapódástól a por kirepült az űrbe. Na mindegy könnyebb okoskodni...
2011. aug. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Nem követtem végig,de eleve nem értem miért a Földre hulló por tömegéből indultál ki.Ha csak arányt képeztél a felszínek nagyságából,akkor eleve értelmetlen az egész.
2011. aug. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Valamit tényleg rosszul számoltam. Nem a Hold átmérójéből kellett volna kiindulnom, hanem a sűrűségéből. Számításaimat helyes módon elvégezve is magas számot kaptam: 3 méter, 20 centi. Rém egyszerű egyébként. Ahányad része a Holdfelszín a Földének, annál kevesebb por hullik rá. A 3 milliárd év alatt beérkezett por mennyiségét már korábban kiszámoltam. Ismerve a jelenlegi térfogatát, és tömegét, kiszámoltam a Hold átlagsűrűségét. A többi már geometria, és fizika :)
2011. aug. 12. 15:23
 6/12 anonim ***** válasza:

A komment megírásának időpontja: ma 15:23


Így sem stimmel! A Holdat folyamatosan bombázták a meteoritok! Miért nem vagy képes felfogni, hogy a becsapódás kilökte a port az űrbe?!

2011. aug. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem meg az a gondom,hogy a Hold alacsonyabb gravitációja nincs figyelembe véve.Szerintem mégsem ennyire pofonegyszerű ez.
2011. aug. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Hát én nagyon nem vágom a matekot ilyen szinten,de azt tudom hogy az "állítás" közelebb áll a feltételezéshez mint a tényekhez,és te most feltételezésekre alapozva próbálsz tényeket közölni...Ez valahogy nekem magas,mit számolgatsz itt egyáltalán..Inkább tanulj meg programozni és csinálj valami frankó tűzfalat Windows-ra vagy egy faxa game engine-t Linux-ra:P


Ha most te kideríted hogy (szerintem) nálad okosabb emberek tévedtek és a világ egyetem csak 10 000 éve porzik vagy hogy isten él és a holdon söpröget még a Windows attól össze omlik és isten nem fogja megcsinálni:)

2011. aug. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Na akkor nézzük a logikát. A lényeg, hogy a tudomány tévedhetett és megkérdőjeleződik az öreg Föld elmélet, tehát az egész tudomány mindenestül hamis, és csak az az igaz ami a Bibliában van és Isten létezik. Amúgy csak azt tanácsolhatom, hogy ásd bele magad jobban a kérdésbe, ne felületes ismeretek alapján köss bele azokba a tényekbe, amiket sokkal több munka és vita árán fogadtak el.
2011. aug. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem tartom magam valláskritikusnak, de ez a számolás több sebből vérzik.


Ha figyelmesebben olvasod az első link mögötti cikket, abból kiderül, hogy a naponta 5000 tonna kozmikus por a meteorok elpárolgásával kerül a légkörbe, és onnan a csapadék segítségével a földfelszínre.


Namármost a Földnek a meteorok szempontjából jóval nagyobb a hatáskeresztmetszete a messze kinyúló légkör és a nagyobb gravitáció miatt, mint a Holdénak (mivel a tömeggel arányos, az pedig a távolság harmadik hatványával növekszik, ellentétben a felszínnel). Vagyis míg a Föld felső légkörébe érkező meteor fékeződik, és nagyobb gravitáció hat rá, ezért nagyobb valószínűséggel kerül az anyaga a Földre, addig az ennek megfelelő holdas példa esetén a por egyszerűen elszáguld a Hold mellett.

2011. aug. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!