Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehet a Sátán Isten...

Hogyan lehet a Sátán Isten ellensége?

Figyelt kérdés
a kereszténység szerint Sátán és Isten ellenségek.Jób könyvében pedig közösen megbeszélik,hogy Jóbot milyen próba elé tegyék.Isten beleegyezik,hogy súlyos betegségek,az állatai elhullása sújtsák.akkor most mégis szövetségesek?
2011. jún. 5. 11:26
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

A kérdésre a válasz: nem "beleegyezik", hanem ideiglenesen eltűri. A kettő nem ugyanaz. Mint ahogy türelmesen megtűri a gonoszt kezdettől, vagyis a bűnbeeséstől fogva. Hogy miért? Jó okkal!


Tehát akkor miért nem semmisítette meg Isten Sátánt azonnal a lázadása után?


Sátán fontos kérdéseket vetett föl:

1. Isten szuverenitásának igazságossága és jogossága. Megfosztja-e az embert Isten a szabadságtól, amely boldoggá tenné? Valóban az Isten iránti engedelmesség függvénye az, hogy az emberek eredményesen igazgathassák ügyeiket, és életben maradhassanak? Tisztességtelen módon járt-e el a Mindenható, amikor olyan törvényt hozott, amely kimondta, hogy az engedetlenség következménye halál? (1Móz 2:16, 17; 3:3–5). Tehát van-e joga a Teremtőnek az uralkodáshoz?


2. Az intelligens teremtmények Isten iránti feddhetetlensége. Mivel Ádám és Éva letértek az igazság útjáról, felmerült a kérdés: Isten szolgái valóban szeretetből engedelmeskednek neki, vagy Sátán vezetését követve mindannyian elhagyják Istent? Ez utóbbi vitakérdést Sátán Jób napjaiban hozta elő (1Móz 3:6; Jób 1:8–11; 2:3–5; lásd még: Lukács 22:31). Ezeket a kérdéseket nem lehetett pusztán a lázadók kivégzésével tisztázni. Miért nem?


Ha téged a szomszéd megrágalmaz azzal, hogy rosszul bánsz a gyerekeiddel, zsarnok vagy és nem adod meg nekik azt, amit szerinte kellene, akkor helyes válasz-e az, ha hozod a nagy lapátot és lecsapod a rágalmazót? Ezzel mit bizonyítanál? Isten ugyanezen okból türelmes még a gonosszal és a bagázsával, de azt tudni lehet, hogy nem sokáig!


Nem mintha Istennek bármiről is meg kellett volna bizonyosodnia, de azért, hogy a világegyetem békéjét és jólétét ezek a kérdések soha többé ne zavarhassák meg, a Mindenható elegendő időt engedett kétségtelen tisztázásukra. Még idejében nyilvánvalóvá vált, hogy Ádám és Éva az Isten iránti engedetlenség következtében meghaltak (1Móz 5:5). A kérdésben azonban nemcsak erről volt szó. Ezért Isten megengedte, hogy Sátán és az emberek mindenféle kormányzati formát kipróbáljanak. Egyik sem hozott tartós boldogságot. Isten engedi, hogy az emberek a legszélsőségesebb módon mellőzzék igazságos irányadó mértékeit az életmódjukkal. A következmények önmagukért beszélnek, katasztrofálisak!!. A Biblia szavai beigazolódtak: „Még csak lépteit sem irányíthatja a járókelő ember” (Jer 10:23).


Ugyanakkor Isten lehetővé tette szolgáinak, hogy Sátán csábítása és üldözése ellenére szerető engedelmességükkel bebizonyítsák iránta való lojalitásukat. Isten így buzdítja szolgáit: „Légy bölcs, fiam, és örvendeztesd meg szívemet, hogy megfelelhessek annak, aki gúnyol engem” (Péld 27:11). A hűségeseknek már ma bőséges áldásban van részük, és kilátásuk van arra, hogy örökké élhetnek tökéletességben. Életüket arra használják majd fel, hogy Isten akarata szerint cselekedjenek, akinek személyiségét és útjait őszintén szeretik.

2011. jún. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

"Olyan a sátán, mint egy rossz hang a lelkiismeretében."


Most akkor egy különálló és valóságos személynek fogadod el Sátánt? Mert ha Sátán a személyben levő rossz lenne, akkor a rossznak ez esetben Istenben kellene lennie. Lásd: Jób 1:6–12 és 2:1–7. Ez azonban teljességgel ellentétben van azzal, amit a Biblia Istenről mond: „akiben nincsen igazságtalanság” (Zsolt 92:15; Jel 4:8). Érdemes megjegyezni, hogy a Jób könyvének héber szövege a hasz·Szá·tán′ (a Sátán) kifejezést használja, amiből felismerhető, hogy arról a személyről van szó, aki feltűnő módon ellenállóvá vált Istennel szemben. (Lásd még: Zakariás 3:1, 2, lábj., Jegyzetes Biblia [angol].)


"Ez a rossz hang végül el lesz hallgattatva, de most még itt van és a mi létfeladatunk, hogy önmagunkban mi győzzük le."


Tehát Sátán nem csupán egy "rossz hang", hanem valóságos szellemszemélyként, ELLENSÉGE Istennek. A többivel egyetértek.


"Isten Jézusban már megtette. (ezért ragaszkodom a háromsághoz. Ha Jézusban nem Isten egy része szenvedett, nincs értelme a biblia egy részének.)"


Ezek szerint te alaposan félreértelmezed a Biblia "egy részét", mivel semmi, de semmi sem ad jogos alapot arra, hogy a jóval később betoldott pogány eredetű háromság mítoszában higgyünk!

2011. jún. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Kedves tanú válaszoló. Hadd ne térjünk ki a háromsággal kapcsolatos vitára, mert 1. nem ez volt a kérdező szándéka, 2. nyilván nem érted miről van szó 3. örülök hogy te, illetve a gyülekezeted megmondja a tutit és mindent jobban tud, de amikor a Biblia igazságára hivatkoztok, talán el kellene gondolkodni azon hogy van többféle értelmezés is, és vannak nagyon képletesen leírt dolgok.


Nem állítom, hogy én mondom meg a tutit, de én nem vagyok fanatikus, azaz meg tudom vizsgálni a dolgot más nézőpontból is, nem félek körbejárni a dolgot, és egy magyarázatot nem azért hallgatok meg, hogy igazolja a hitemet, hanem mert kész vagyok az igazságot keresni.


Ha tudsz őszinte lenni magadhoz, akkor be kell látnod, hogy a Bibliában nem minden egyértelmű. Ha ennek kivédésére bemagolsz minden eredetiséget nélkülöző, de megnyugtató válaszokat, és azokat harsogod feszt, akkor nem értettél meg semmit Isten komplexitásából. Nem ítéllek meg érte, csak mondom. Isten azokat szereti, akik mernek gondolkodni.


Ez olyan mintha egy Ady versre, mondjuk a Magyar Ugaron-ra azt mondanád, hogy egyszerű tájleírás. Vagy Weöres Sándorra azt hogy értelmetlen.


Lehet, hogy nincs igazam az előbbi fejtegetésembe. Viszont vállalom érte a felelősséget Isten előtt.

tisztelettel,


Freya

2011. jún. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Köszönöm finom lelkületű, de kioktató válaszodat, mely erősen eltért a bizonyítás ösvényéről.

Szerintem, ha fanatikus lennék, vagy a Tanúk fanatikusak lennének, nem foglalkoznánk a józan és racionális érvekkel - de foglalkozunk velük és ebben a Biblia tanítását követjük!


"Ha tudsz őszinte lenni magadhoz, akkor be kell látnod, hogy a Bibliában nem minden egyértelmű."


Ha alaposan megvizsgálod a Szentírást, be kell látnod, hogy nagyrészt önmagát magyarázza és ebben kiválóan teljesít! Nem adhatsz egy kis részének egyéni értelmezést, ha az más helyekkel szöges ellentétben áll - pedig a háromság (is) ilyen téma. Bőséges ellentmondásokat szült, hiszen nem volt a Biblia része, igaz ma sem az!!!

De nem ez a téma, ez igaz.


Pont az "eredetiséget nélkülöző" tanítások azok, amik olyan súlyos helyzetbe sodorták a magukat kereszténynek nevező egyházak közösségét, ahol most vannak.

2011. jún. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Ne haragudj ha kissé nyers voltam. Ismerem a tanúk buzgóságát, szoktam is velük rendszeresen beszélgetni, hozzák az őrtornyot.

Én látok a tanításaitokban bakikat, de azt is tudom, hogy mindent meg lehet magyarázni. Én azonban továbbra is azt mondom, hogy

1. a sátánról, vagy akár a Jób könyvéről alkotott vélemény nem befolyásolja az üdvösséget

2. az sem, ha valaki nem fél mélyebben értelmezni a szentírást.

3. aki a szíveket vizsgálja, az az Úr

4. én továbbra is azt mondom: vállalom a felelősséget a hitemért és a gondolataimért az Úr előtt.

5. Vannak Istennel megtapasztalásaim, tudom, hogy "nem kerülök majd pokolra" holmi teológiai vita miatt.

6. A betű öl, a szellem megelevenít. Ha a szellem vezeti az értelmezésedet, mindig új igazságokra jutsz el.


Kívánok kellemes Bibliatanulmányozást.

Freya

2011. jún. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Ne haragudjatok meg, de ki kell hogy mondjam hogy FULL hülyeségeket írtok. Nem azért, de olyan hülyeségeket olvastam végig a kommentekből amiknek olyan köze van a Bibliához mint nekem az űrutazáshoz. Én nem mondom azt hogy a Tanúk ne lennének rámenősek, mert szerintem igen is azok, sőt korábban valahol írtam hogy személyesen is megtapasztaltam és nem volt könnyű helyzet.


Viszont legalább a Tanú hozott fel Bibliaverseket és nem írt mindenféle Bibliától eltérő dolgokat. És abban igaza van a tanúnak hogy a Bibliában vannak olyan részek amik önmagukat magyarázzák, azaz nem lehet máshogy érteni őket.


Sokan itt a gyak.kérdéseken össze-vissza írnak olyan dolgokat amik szöges ellentétben állnak a Bibliával, de ők vallásosnak mondják magukat. Felteszek én is egy kérdést múltkor, erre össze-vissza írnak nekem mindenféle hülyeséget, Bibliaverseket félremagyaráznak, olyanokat is amik önmagukért beszélnek meg minden. Érvelek egyértelmű Bibliaversekkel, erre leoltanak azoknak olyan magyarázatával aminek semmi köze a Bibliához, meg még sorolhatnám a hülyeségeket.


Nem megbántani akarok senkit sem, félre ne értsetek. Nem mondom azt hogy én értelmezem jól a Bibliát meg hogy nekem mindig igazam van. De azért egyértelmű önmagukat magyarázó verseket hová forgattok ki? Logikusan nem tudtok gondolkodni, sőt még azt is elhiszitek hogy van örök szenvedés, holott ez a tanítás áll a legellentétesebben a Bibliával. És nem kell minden Bibliaverset szó szerint érteni, hanem vizsgálódni kellene...

2011. jún. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Jegyezd fel a válaszaidat itt néhány kérdésre, aztán 10 majd 20 év élettapasztalat és Biblia tanulmányozás után mindig válaszold meg újra. Le fog nyűgözni a változás :-))
2011. jún. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Elég szomorú lenne, ha csak az élettapasztalat változtatna valakin. Sajnos persze, sokan vannak így ezzel.
2011. jún. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Akkor mi a kérdésre a válasz? Hogyan lehet, ennyit írjatok le, nem kell mindenféle idézettel meg veszekedéssel teleirkálni.
2011. jún. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló! Igazad van. Nem kellene mindenfélét félremagyarázni meg kitérni mindenféle hülyeségre, hanem egyértelmű és BIZONYÍTOTT válasz kellene, nem pedig billentíűkoptatás.


(Megjegyzem: A billentyű élettartama a karakterek leütésétől is függ.)

2011. jún. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!