Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Eredendő bűn bukfence?

Eredendő bűn bukfence?

Figyelt kérdés

Ha Máriát képes volt Isten megszabadítani az eredendő bűntől, hogy Jézus ne örökölje, akkor az egész világot miért nem volt képes megszabadítani az eredendő bűntől?


"35. És felelvén az angyal, monda néki: A Szent Lélek száll te reád, és a Magasságosnak ereje árnyékoz meg téged; azért a mi születik is szentnek hivatik, Isten Fiának."


Ehelyett inkább egy embert megszabadított az eredendő bűntől, és apa nélkül "megfogantatta", hogy Jézus ne hordozza,(mert mint isten, abban is korlátozott, volt, hogy eredendő bűn öröklése nélkül szülessen meg) és így képes legyen véres áldozatot hozni az emberekért. Értelmes... :/


2011. ápr. 25. 15:38
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:

Jézus földi ittlétének SZVSZ az volt az értelme, hogy tanított. Megtanította az embereket, hogy hogyan éljenek, ő volt a példa.

Isten megtehette volna, hogy mindenkit csak úgy megszabadít, de akkor mindez nem lett volna.

2011. ápr. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
Én mondjuk azt nem értem, hogy ha Isten megbocsátó akkor nekem miért kellene vezekelnem minden nap azért, amit nem is én követtem el. Miért bánjam meg azt, hogy több ezer évvel ezelőtt Isten nem kerítette el a fát, vagy nem akadályozta meg, hogy együnk belőle. Az is érdekes, hogy a csecsemőkorukban keresztelés előtt meghalt gyerekek mennyire szerethetik Istent a pokolban égve. (akiknek esélyük sem volt ugye vezekelni)
2011. ápr. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 pelgrim ***** válasza:
88%

A bibliai bűnbeesés elbeszélése, ahonnan az eredendő bűn fogalma származik, jelképes, nem valós történet. Az elbeszélés az ember (ön-)tudathoz jutását ábrázolja, mikor a jó és a rossz fogalma létre jött az emberi tudatban.


Istennek nem egy valaki, és Máriát nem kellett megszabadítani semmilyen bűntől, ő tudatában volt a fogamzás nagy jelentőségének és alaposan előkészült Jézus születésére.

2011. ápr. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 pelgrim ***** válasza:
helyesebben: Isten nem egy valaki, ...
2011. ápr. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
De Isten tudattal rendelkezik, vagyis dönthet. A csecsemő pedig az alvilágba kerül, mert helyesen(kinek mi) döntött.
2011. ápr. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 tetris ***** válasza:
Mi a fenének tette oda az Isten azt a hülye almafát? HA nem volt szabad enni e gyümölcséből, akkor minek rakta oda, hiszen ő mindenható, rakhatta volna máshova is! Tudnia kellett volna előre, hogy Ádámék úgyis enni fognak belőle. Vagy miért nem csinált mindjárt tökéletesre minket?
2011. ápr. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
85%

"Az is érdekes, hogy a csecsemőkorukban keresztelés előtt meghalt gyerekek mennyire szerethetik Istent a pokolban égve."


Senkit nem az ment meg a pokoltól, hogy csecsemő korában vízzel meglocsolta egy másik ember (egy pap).

Egyedül az ment meg minket a pokoltól, ha elhisszük, hogy Jézus Isten fia és meghalt a bűneinkért és harmadnapra feltámadt. Aki ebben hisz, a Mennybe jut. Ehhez, hogy valaki ezt megértse és dönteni tudjon, hogy hiszi-e vagy sem, kell egy bizonyos érettség. A csecsemők és a kisgyerekek sem értik még ezt és nem tudnak egy önálló döntést hozni ebben az ügyben. Ezért Isten nem küld kisgyerekeket a pokolra! Ő szeret minden embert.

2011. ápr. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:

Szia!

Javaslom hogy ezt egy hozzáértővel beszéld inkább meg. Én keresztény vagyok de nem vagyok ennyire jártas a teológiában. Viszont egy pap vagy egy szerzetes valószínű, hogy tud segíteni. És szívesen fogadják azokat az embereket akiknek vannak kérdéseik:)


Isten Áldjon!

2011. ápr. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:

A bibliai bukfenceket a papok és teológusok sem tudják hitelt érdemlően megmagyarázni. Ahogyan végig tudod gondolni a leírtakat és levezetni az a te hited. Mi is csak segíteni tudunk saját kifejtéseink által.


Az Isten megteremtette az embert a saját képmására: az én "gondolatom", hogy ugyanúgy néz ki mint mink, csak a technikai tudása sokkal nagyobb, mint amivel mi jelenleg rendelkezünk.


Sok mindent parancsba adott, de nem teremtett belénk "öntudatot", ehelyett teremtett két fát és rögtön megtiltotta, hogy együnk belőle. "Gondolatom": azt akarta, hogy tudás nélkül és meghatározott ideig éljünk, mert az egyik fa a tudásé,- a másik az örök életé volt. Gyakorlatilag kísérleti nyulak voltunk, csak még nem fejtettük meg a titkot, hogy a Teremtő mindezt miért csinálta(ja).


Ha Isten mindenható és mindentudó, (egyesek szerint Isten Jézus alakjában leszületett a megváltás és meghalás megtapasztalására) akkor nem kellett volna a szentlélek segítségével Jézust "klónoznia" és elhitetnie az emberekkel, hogy Jézus megváltja bűneinket. No itt jön az általad említett bukfenc is: Isten nem mindenható, nem mindentudó, hiszen ha úgy lenne, akkor mindezt tudta volna. A papok meg hülyítenek minket, mert ha valóban Jézus megváltotta bűneinket, akkor, kereszthalála után már senki sem rendelkezik az "ősbűnnel"!


Mikor ezt a kérdést feltettem egy papnak, azt mondta, hogy Isten káromló, hitetlen vagyok és a pokolra jutok, ha nem vezekelek. Válaszom az volt, hogy ő meg túlbuzgó hívő és nagyon buta, ha erre a kérdésre nem tud normálisan, logikusan válaszolni. No erről ennyit.


Azóta "csináltam" magamnak hitet, ami csak az enyém.

2011. ápr. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:

"Senkit nem az ment meg a pokoltól, hogy csecsemő korában vízzel meglocsolta egy másik ember (egy pap).

Egyedül az ment meg minket a pokoltól, ha elhisszük, hogy Jézus Isten fia és meghalt a bűneinkért és harmadnapra feltámadt. Aki ebben hisz, a Mennybe jut. Ehhez, hogy valaki ezt megértse és dönteni tudjon, hogy hiszi-e vagy sem, kell egy bizonyos érettség. A csecsemők és a kisgyerekek sem értik még ezt és nem tudnak egy önálló döntést hozni ebben az ügyben. Ezért Isten nem küld kisgyerekeket a pokolra! Ő szeret minden embert."


Nem, nos ha Isten szeret, miért vannak pszihopata gyilkosok, meg miért történik olyan, hogy egy dönttésképtelen csecsemőt megerőszakolnak. Akit szeretek, arra nem gyújtom rá az erdőt, és nem dobom le a kocsiját a hegyoldalról, sőt, azt sem hagyom hogy ilyen megtörténjen, haragudjak rá bármennyire.

2011. ápr. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!