Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények mit gondolnak...

A keresztények mit gondolnak a dinoszauruszokról?

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 18:47
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Hát, nem hinném, hogy ez összeegyeztethető, tekintve, hogy az egészet a keresztények szerint Isten hat nap alatt csinálta...
2011. jan. 30. 19:41
 12/22 anonim ***** válasza:

A hat nap hat idszőakot jelöl. Erre már annyi kérdés volt, és annyi kimerítő, alapos válasz. A keresztények többségének semmi különös problémát nem okoz ez, neked sem kéne, hogy okozzon. Remek teológiai írások vannak erről, és a héber eredeti szöveg értelmezése bőségesen kínál gondolkodni valót.

Üdvözlettel:Freya

2011. jan. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem meg a Bibliát hagyjuk ott, ahol lennie kell: egy fontos könyvnek az emberiség történelméből, ami sok részén átsegítette az európai emberiséget, de próbáljunk elvonatkoztatni a belemesélésekből, mert azzal nem igazán jutunk előre :)
2011. jan. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Senki nem állította, hogy a Biblia természettudományos mű. A teremtés leírása mindössze egy háttérdíszlete annak a dármai eseménynek, ami a történelmi embert a történelem előtti időkből kiemelte: a szellemi megvilágosodás, a lázadás és az önállósodás.

Nyilván hívő embernek ez a rövid beszámoló is rendkívül izgalmas, mert a korlátozott lehetőségekhez képest nagyszerű.

A tudomány dolga a "hogyan" kérdéskör válaszait kifejteni és felfedezni, a "miért" meg a vallásé és a filozófiáé. De vannak átfedések, akár tetszik, akár nem.


Én hiszek a vallás és tudomány jó kapcsolatában, és az intelligens tervezésben. Sok tudós vitatja, sok viszont szintén ebben hisz. Nyilván nem mi itt a fórumon fogjuk majd leleplezni az igazságot. Mindenki tevékenykedjen a maga lelkiismerete szerint.

Szép estét.

Freya

2011. jan. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Mint keresztény azt gondolom hogy kihaltak.
2011. febr. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem az Ószövetség egy idétlen mitológia katyvasz. Fölösleges rágcsálni a részleteit, a 6 napos teremtést, meg hogy bizonyos utalások olyanok mintha egy dinóról szólnának. Pár száz évvel ezelőtt a testet boncolni is tabu volt a keresztény dogmák szerint, mit számítanak mégis ezek a szubjektív vélemények.

Ez az egész kereszténység, egyház is csak egy márka, ami igyekszik megőrözni az egyre csökkenő pozícióját az ember életében. Pont ebből kifolyólag most már nem tehetik meg, hogy máglyára dobnak egy tudományos gondolat miatt, inkább beleköltik a Bibliába, hogy ott is minden jelen van.

Szó mi szó, én hiszek a tudomány sok állításának, és nem izgat, hogy ez esetleg elüt pár igétől.

Mindezek mellett keresztény vagyok, nekem értéket főleg az Újszövetség, és Jézus történetei képviselnek, az Ószövetség kevésbé.

2011. febr. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Azt, amit például olyan tyúkokról, amelyeket még eddig nem láttunk.
2011. febr. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Sághegyi Csaba ***** válasza:

Erre külön tudományág létezik, amit úgy hívnak, hogy kreacionizmus. Nem bonyolódok bele, de itt van néhány link:


[link]

[link]

[link]

2011. febr. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó én nem nevezném tudományak, hacsak nem így értetted hogy "tudomány".

Már ha érted mire gondolok.

2011. febr. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Aki a Bibliát szó szerint értelmezi annak a legkönnyebb a kereszténységet "támadni". Egy ilyen bölcs könyvnek úgy vélem a lényegét kell megérteni, amire tanítani akar, az pedig a szeretet, és nem a sorok között kell keresni, hogy miért nincs szó benne űrhajókról meg dinoszauruszokról meg kitudja miről. Akárhonnan is származik a világ azt se tudománnnyal se könyvekkel se semmilyen emberi ésszel felfogható dologgal nemlehet felfogni és megmagyarázni, ahhoz mi kicsik vagyunk és azok is maradunk, ezt el kell fogadni. Ha vallásos vagy (bármilyen), elfogadod, hogy elég, hogy Isten tudja, ha nem, keresgélhetsz de úgysem fogod megtalálni a válaszaidat.
2011. febr. 23. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!