Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus bűnös volt vagy ártatlan?

Jézus bűnös volt vagy ártatlan?

Figyelt kérdés

Ha tudjátok létszi, Bibliai versel is támasszátok alá!

Köszönöm!


2010. nov. 8. 21:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
44%

Kérdező,Jézus életét nem tudja teljesen hitelesen visszaadni a Biblia,sem bármilyen más könyv,még azt sem tudjuk biztosan,hogy azon emberek nagyrésze akik írták a Bibliát,egyáltalán találkoztak-e Jézussal.Arra pedig nem lehet alapozni,hogy valaki továbbadja egy harmadik személynek,hogy Péter apostol ezt meg azt mondta Jézusról,aztán közben lehet,hogy nem is azt mondta,csak félreértette az illető.

Néha megmosolygom az embereket,hogy még a közvetlen környezetükben élőket sem ismerik eléggé,de teljesen biztosak benne,hogy ők tudják,ez vagy az a történelmi személy milyen ember volt.

amit idéztél a Bibliából a kommentedben,én arról olyan változatot is hallottam,hogy félre van fordítva,mert Jézus azt mondta a keresztfán,hogy "Én Istenem,hát ezért hagytál meg engem"na most akkor mi a hiteles forrás? bárki félreérthette,bárki félrefordíthatta.

Amit én gondolok Jézusról:valószínűleg nem volt tökéletes,mivel ő is fizikai testben élt,mint mindenki,de nagyon felemelkedett ember volt,isteni személy,és nem volt rabja a földi dolgoknak,mint a legtöbb ember.társadalmi szemszögből nem volt bűnös,ezt csak ráfogták az emberek,mert nem bírták elviselni,hogy Istennek nevezte magát.

2010. nov. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Zenon ***** válasza:
0%

Jézus is ember volt.Tehát ugyanolyan mint Te vagy én.Valószínűleg a jóra törekedett,és bölcs személy lehetett.De neki is megvoltak a maga tévedései,hibái,bűnei.

Nem volt tökéletes,mert akkor megszűnt volna embernek lenni.

A Biblia pedig mesekönyv,amit sokszor átírtak már.

2010. nov. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Ha elfogadom a Bibliából Jézus fogantatásának, születésének történetét és családfájának leírását, akkor bűnös volt.

Ugyanis Ádámtól kezdve a Földön élő összes ember bűnössé vált. Jézus édesanyja (Szűz Mária) "emberi lény", tehát eredendően bűnös. Családfájában Jézust visszavezetik Ádámhoz, akkor pedig megint emberi lény, tehát ő is eredendően bűnös.

Amikor a Bibliában ezeket a fejezeteket leírták, nem gondolkodtak azon, hogy a logika áldozatául esik Jézus bűnössége, hiszen akik gondolkodnak és "összevetnek", azok rájönnek, hogy ezek egymást kizáró okok.

A másik, mikor azt mondják, hogy elvitte bűneinket az atyához, akkor az utána (i.sz. 33-tól) következő generációknak nincs bűne. Pedig a vallások hirdetői most is úgy "adják elő", hogy bűnben élünk - pedig ez a kettő állítás is kizárja egymást!

2010. nov. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Jézus bűnös volt, mert magára vette az én bűneimet. Én pedig ártatlan és bűntelen vagyok, mert nekem adta az ő ártatlanságát és bűntelenségét.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. nov. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 pelgrim ***** válasza:

Mikor a szülők, de leginkább a leendő anya a fogamzás alkalmával tudatában van az esemény mélyebb szellemi jelentőségével, tudva hogy Isten az, aki végbe viszi benne a 'csodát'. Aki tudja hogy a Krisztus az, aki benne fogamzik, és ez egy élő tudat benne, akkor ő kellőképpen előkészült a szülésre és nevelésre. Akkor a magzat nem vehet át tőle semmilyen negatív érzelmet vagy gondolatot, mert a szülő e dolgokat már száműzte tudatából, akkor ő „szeplőtelen” - a „Szeplőtelen fogantatás”. Akkor a magzat nem ismeri bűnt és a Krisztus fogja kifejezésre hozni.


Az is aki nem olyan szerencsés, hogy szülei egy ilyen alapos előkészületben részesültek, beláthatja isteni kilétét és kifejezésre hozhatja a Krisztust.


Én azt gondolom, hogy Jézus szülei alaposan előkészültek e nagyszerű eseményre, minek következtében Jézus valóban nem ismerte a bűnt, feltéve természetesen, ha a farizeusok és némely főpapok provokálását, vagy a kereskedők durva kiűzését a templomból és hasonló dolgokat melyek miatt sokan megsértődhettek, nem vesszük bűnnek.

2010. nov. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 pelgrim ***** válasza:

„Ha tudta, hogy megy vissza a mennybe akkor miért kérdezte a kereszten: " Istenem, miért hagytál el engem?" ??” (A kérdező kommentje) tegnap 14:01


Biztos lehetsz abban, hogy Jézus utolsó szavai a kereszten nem ezek voltak. Jézus tudatosan és önkéntesen vállalta a gyötrelmes kereszthalált. Ő tudta azt hogy sem az ember sem egyetlen más Isten fejleménye semmiképpen nem választható el tőle. Jézus elérte a tudatnak azt a színvonalát melyen a halál elkerülhető, de belátta hogy tanítványainak, ahhoz hogy tudatát egy magasabb színvonalra emelje egy erős, hatékony jelre volt szükség, - a feltámadásra. Képzeld csak el azok lelkiállapotát, mikor meggyőződtek arról, hogy a Mester valóban feltámadt, Tamást, aki oldalába tehette ujjait, ahol a lándzsa átszúrta Jézus testét, vajon mi ment végbe benne ?

2010. nov. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Utolsó: logikátlan amit az első válaszodban írsz.

Mivel Szűz Mária már élt Jézus fogantatásának megjelenítése előtt is és ha valóban Ádámtól kezdve mindenki bűnös akkor, akkor eleve bűnös volt. Mivel a Bibliában Jézus vitte el bűneinket az atyához, így Szűz Márai bűnét is ő vitte el 33 év múltán.

Az általad írt gondolatmenet szerint, ha ma valaki hasonlóan gondolkodik nő létére, és tudatosan készül a szülésre akkor ő is bűntelen?

2010. nov. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Azt hallottam, hogy Jézus meg Magdolna között volt valami. És született gyerekük is.:OKomolyan.
2010. nov. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 pelgrim ***** válasza:

ma 11:54


Nem úgy van, hogy Adámtól kezdve mindenki bűnös; a bűnbeesés története jelképes tanmese, és az ember (ön-)tudathoz jutását ábrázolja, mikor az ember az összefüggést kezdte látni tettei és azok következményei között. Egy fajta engedetlenségről Isten iránt tehát szó se lehet, következetesen egy eredeti vagy eredendő bűn nem létezik. A bűn a keresztény, de még inkább a zsidó vallásban egy túlterhelt fogalommá vált, holott valójában az (ön-)tudat szánalmas állapotát tükrözi, és minden bűncselekmény annak következménye.


A zsidó vallásban azon felül a bűnöket csak Isten tudja megbocsátani. Jézus egyik legfontosabb tanítása nem véletlenül a bűnük bocsánata volt. Az aki megbocsát az ellene vétőnek nem csak a vétkezőt szabadítja meg a bűn terhétől, hanem saját magát is, úgy mindkét félnek nyílt az út a tudat fejlesztésére.


Az eredeti ártatlanságot mindenki visszanyerheti, férfi vagy nő egyaránt de a nőnek mint leendő anya egy nagyszerű alkalom lehet, ha belátja felelősségét, a férfi lehet ebben nagy segítségére, belátva, hogy végeredményben minden a tudaton múlik, hogy azt kell tökéletesíteni.

2010. nov. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 pelgrim ***** válasza:
54%

ma 15:40


Jól lehet, hogy Jézus és Magdolna közt egy meghitt barátság létezett, hiszen ők is emberek voltak, és valójában mi megvetni való van egy őszinte barátságban akár egy férfi és egy nő között ? Abban azonban erősen kételkedem, hogy gyerekük is született. Jézus elérte a tudatnak azt a színvonalát, és talán Magdolna is, ami a nemi élet gyönyöreit távolra felülmúlja. Jézus azon felül feladatára tekintve nem hiszem hogy árva gyerekeket nemzett volna.

2010. nov. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!