Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten vak volt a teremtés előtt?

Isten vak volt a teremtés előtt?

Figyelt kérdés

"3 És monda Isten: Legyen világosság: és lőn világosság.

4 És látá Isten, hogy jó a világosság; és elválasztá Isten a világosságot a sötétségtől."


Logikusnak tartom, hogy nem volt világosság, mielőtt Isten megteremtette azt, hiszen ha lett volna előtte is világosság, akkor nem kellett volna megteremteni. Ebből pedig logikusan következik, hogy a világosság megteremtése előtt sötétségnek kellett lennie. Vaksötétnek, totálisan sötétnek, egyetlen kósza kis pici fénysugaracska nélkül.

Azonban egy tökéletesen fény nélküli világban szeme se lenne senkinek, hiszen miért is lenne szükség olyan szervre, amelyik fényt érzékel, ha egyáltalán nincs, és soha nem is létezett fény előtte? Vagyis ahol a fény tökéletesen ismeretlen, soha nem volt, ott teljesen logikátlan lenne egy olyan szerv, amely képes a fényt érzékelni, hiszen amúgy sem érzékelne semmit sem, hiszen egy deka pici fény sem volt sehol előtte.

Az sem játszik, hogy az ő saját földöntúli világában volt fény, világosság, csak a mi világunkban nem. Ez esetben ugyanis a mi világunkban a világosság teremtése hazugság lenne, hiszen így csak áthozta onnan ide a fényt, átengedte a világosságot, nem megteremtette. Ebből pedig az következik, hogy ha létezik egy, a mi világunkon túli világ, ahol Isten lakik, akkor ott is vaksötétnek kell lennie, egyetlen fénysugár nélkül.

Ezek alapján valószínűsíthető, hogy Isten tulajdonképpen vak volt a világosság, a fény megteremtése előtt?



ma 00:29
 1/7 anonim ***** válasza:
16%

Ezért mondom évek óta, hogy Isten, mint Jézus született meg. A kereszthalála és a feltámadás között pedig valamiként visszakerűlt a kezdetekbe, amikor semmi sem volt. Így Isten teremtett. És végűl megteremtett mindent. Saját képére, tehát Jézus képére formálta az embert. Megalkotta a történelmet és megalkotta időben saját magát is, mint Jézus Krisztust. Neki a kereszt és a feltámadás közt nem 3 nap, hanem évmilliárdok telhettek el. Az ő szemszögéből. Persze az időt is ő teremtette és formálta, uralta.

Egy paradoxonban teremtetett az egész világ.

ma 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%

Bizony a Világ világossága Krisztus. Olvasd el milyen gyönyörű bölcsességgel kezdődik a János evangéliuma. Ott kapsz választ, hogy a világ világossága az értelemre vonatkozik, a jó és rossz viszonyból a jóra. Ez egy hatalmas egység amibe a Nap és az általa éltetett jó dolgok megszületnek. Sol invictus legyőzhetetlen Nap maga a Krisztus profécia. Isten szelleme járja be a világot.

A Világ világossága teremtően hat a világra, de a sötétség nem akarja befogadni. Ez a teremtő erő hozta létre az emberi értelmet, a jóra vágyó lelket, a fénytestet. A fényenergiát már ezek a jóra vágyó lelkek generálják, akik képesek energiájukat összeadva teremtésre. Ez a hit és ima. Mindkettő adja a legyőzhetetlen fényt, mely bevilágit a sötétbe és termékennyé teszi. Ez volt Krisztus gyógyító energiája. Amit akart, jött Krisztus és győzedelmeskedett a testben, gyógyított, halottat támasztott fel. Amikor meghalt sötétség szállt a Földre. Mintha nyert volna a sötétség erői. De a legyőzhetetlen feltámadt. Csak addig volt sötét amíg Krisztus pokolra szállt kiszabadítani lelkeket.


A Világ A világosságát a Szeplőtelen Fogantatás szülte, ugyancsak Isten Szelleme. Ezek olyan misztériumok, melyet szinte alig foghatunk fel, de csak és kizárólag ez a helyes válasz a kérdésedre. A Szeplőtelen Fogantatás maga a teremtés abból a semmiből, amikor még a világosság sem volt jelen. De Istennek ezek nem rangjelzések, hogy az egyik nagyobb lenne a másiknál, mint ahogy mi rangsorokbol következtetünk. Nem. Ezek Isten tulajdonságai, amiből ad számunkra.

ma 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egész kezdeti fejtegetésed a szemekkel és vaksággal azért eleve hibás, mivel az egészet az anyagi világra értelmezed, amit te ismersz. De a tér, anyag és idő komplexuma a teremtéssel kezdődött. Ez az egész létező világban csak egy rész, ami a teremtéssel jött létre.

Nyilván tudom, hogy troll-, illetve kötekedő a kérdésed, de még annak is gyenge.

ma 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

@3

Erre írtam, hogy fény, világosság nem létezhetett a teremtés előtt, hiszen ha már létezett volna, akkor nem kellett volna megteremteni. Vagyis ha meg kellett teremteni a világosságot, a fényt, akkor előtte nem létezhetett, semmiféle formában. Nem csak a mi világunkban, hanem sehol sem, hiszen ha bárhol máshol már létezett volna fény a Teremtés előtt, akkor egyrészt nem "megteremtette" volna azt, hanem csak bevezette, átvezette volna a mi világunkba.

Másrészt, ha lett volna bárhol világosság már a Teremtés előtt, akkor Isten már tudott volna arról, hogy a világosság az egy jó dolog, hiszen látta volna már. Viszont itt Isten konkrétan rácsodálkozik, hogy a világosság mennyire jó dolog ("És látá Isten, hogy jó a világosság"). Ebből pedig következik, hogy ismeretlen dolog volt számára a fény, a világosság. Ez pedig megint csak arra enged következtetni, hogy a Teremtés előtt semmiféle fény nem volt, vagyis a teremtés előtt vaksötétnek kellett lennie. Ebből pedig az következik, hogy Isten a Teremtés előtt nem érzékelhette a fényt semmilyen módon, hiszen az nem is létezett a Teremtés első aktusa előtt. Vagyis a Teremtés előtt Isten nem látott. Mert, még ha egyébként képes is lett volna arra, hogy érzékelje a fényt bármi módon, akkor se látott volna semmit, hiszen a fény teremtése előtt vaksötétnek kellett lennie mindenhol.

Márpedig, aki nem lát semmit, az joggal nevezhető vaknak, nem?

ma 04:47
 5/7 tgt ***** válasza:
A teremtéstörténet a mi világunk teremtését írja le és nem az isteni világ teremtését. Nem áthozta a vilagosságot az egyik világból a másikba, hanem újat teremtett. Az isteni világ világossága más természetű, mint a mi világunk világossága.
ma 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom tgt-hez.


Ahhoz, hogy a Földön az élet működőképes legyen, létrekellett hoznia olyan égitesteket és a világegyetemben lévő törvényeket, az föld körüli légkört, atmoszférát, ami ezekhez szükséges.


A napnak, a holdnak, és más csillagoknak szerepe van abban, hogy a Földön az emberek élni tudjanak.

Istennek ezekre nincs szüksége, mivel maga a Teremtőt egy olyan fényességhez hasonlítja, amit emberi szem nem is láthat.

De még csak a közelébe sem mehetne.


Itt semmilyen vakságról nincs szó.

ma 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ebből pedig az következik, hogy Isten a Teremtés előtt nem érzékelhette a fényt semmilyen módon"


Istennek sem érzékszervei, sem teste nincs.


János 4:24: "Isten lélek, és aki őt imádja, annak lélekben és igazságban kell imádnia."

Ez az igevers világosan kifejezi, hogy Isten természete szellemi, és nem testi.


1Timóteusz 1:17: "A halhatatlan, láthatatlan, és egyedül Isten, akinek dicsőség és hatalom örökkévaló."

Itt Isten "láthatatlan" minősége hangsúlyozza, hogy nem rendelkezik testi formával.


Zsoltárok 139:7-8: "Hová menjek a te lelkedtől, és hová fussak a te orcád elől? Ha a mennybe megyek, ott vagy, és ha a seolban lefekszem, ott is ott vagy."

Ez a vers arra utal, hogy Isten mindenütt jelen van, ami szintén azt sugallja, hogy nem korlátozódik egy fizikai formára.


A kérdező nem tudja mi az Isten. Azt hiszi egy szakállas ősz bácsi mint amit a festményeket ábrázolnak.

ma 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!