Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért néznek elmebetegnek?

Miért néznek elmebetegnek?

Figyelt kérdés
Ha én Húsvétkor hiszek a nyusziban aki hímestojást tojik kinevetnek, mert szerintük sokkal hihetőbb hogy egy csávó aki Isten fiának mondta magát csak úgy feltámadgatott.

tegnap 13:19
1 2
 1/12 Krampusz1 ***** válasza:
33%
Nekem a festett tojás miatt hiteltelen a húsvéti nyuszi, mert a tojást még el tudom fogadni, valahogy csak kierőlteti magából, de a seggében ne fesse már ki.
tegnap 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

1.

Ha valaki megtojná a festett tojást akkor az működhetne úgy, hogy a festék rá rakódik. Ha például csak pirosra kell "festeni" akkor nem lenne olyan egetrengető a tojás héjának felépítése közben valamilyen plusz anyagot hozzá adni ami megszínezi azt. Az állatvilágban ennél bravúrosabb dolgokra is van példa.


Persze ettől még nem lesz valós de kevésbé fantasztikus mint amiket Jézus csinált állítólag.


Kérdező azért nézhetnének elmebetegnek ha nem csak kitaláció lenne a kérdés mert az, hogy az egyik elképzelés valószínűtlen még nem igazolja a másik elképzelést.

Tehát attól még, hogy nem hiszed el feltámadást (mint sok épelméjű ember) attól még nem indokolt a húsvéti nyusziban hinni akiről mindenki tudja (akár már nem kisgyerek), hogy nem létezik.

tegnap 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért néznek elmebetegnek mert ilyen kitalált kérdéseket teszel fel amikben elmebetegnek állítod be magad. Persze lehet, hogy van is valamilyen elmebetegséged ami egy plusz ok arra, hogy miért néznek téged annak.
tegnap 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok fogyatékos, nyugi, elméleti kérdés volt. Arra akartam célozni hogy mindenkinek alapvető hogy a nyúl nem tud hímestojást tojni, de keresztényből meg több milliárd ember van a világon. Ha az egyik baromságban hiszek, mégis kinevetnek, ha a másikban akkor meg megdicsérnek, ha pedig valaki szóvá teszi hogy hülye vagyok akkor őt bántják hogy paraszt hogy nem tiszteli a hitemet. Hol a logika benne?
tegnap 14:59
 5/12 A kérdező kommentje:
Esetleg ha máshogy alakul a történelem és a húsvéti nyuszinak lenne 2,5 milliárd követője és nem Jézusnak, az egész sztori megfordulna?
tegnap 15:04
 6/12 anonim ***** válasza:
31%

Ennyi erővel azt is kérdezhetnéd, hogy ha valaki azt mondja, hogy például beszélgetni szokott Petőfi Sándor szellemével akkor elküldik elég gyorsan elmegyógyintézetbe ha pedig valaki azt mondja, hogy Jézussal szokott beszélgetni akkor pedig őt nem szabad mert tiszteld a hitét.


Talán az lehet a probléma forrása, hogy a vallás része a kultúránknak.


A vallás a joker kártya. Ha ezt bedobod akkor rengeteg mindent szabad amit egyébként nem és hozzá még hívőnek sem kell lenni.

tegnap 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, a te példád is jó 6-os, mondasz valamit. Viszont az is a kultúra része volt hogy járványok alatt áldozatokat mutattak be Istennek hogy kiengeszteljék, most meg a modern orvostudományra támaszkodunk. A legvallásosabb emberek is járnak orvoshoz, hagyják hogy megműtsék őket ahelyett hogy imádkoznának, hiszen úgyis csak Istenen múlik hogy meggyógyulnak vagy nem. Ez hogy lehetséges? Vagy annyira a legvallásosabb ember se idióta hogy ha az életével játszik ne tegye félre a meséket? Habár igaz hogy a haldokló ateista is imádkozik mind az 5 ezer istenhez kínjában.
tegnap 15:13
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért mégis van olyan hely a Földön, ahol a keresztény hívőt igenis bolondnak gondolják, ez pedig az Iszlám területe, bár őket meg a keresztények vélik dilinyósnak a dzsinjeikkel, meg a hetvenkét hurijukkal egyetemben.
tegnap 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8-as: nem CSAK az iszlám területe, a nem keresztény emberek nagy része is ezt gondolja.
tegnap 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A sikeres vallásoknál mindenhol szerepel 3 olyan jellemző, ami a te hitedből hiányzik, ezért nézhetnek elmebetegnek.
tegnap 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!