Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy lehet, hogy az iszlám...

Hogy lehet, hogy az iszlám országokban még mai napig él az iszlám kultúra, akár a viseletben akár a szokásokban, míg a keresztény Európában gyakorlatilag eltűnt az a régi, igazi keresztény légkör?

Figyelt kérdés

szept. 3. 23:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Látod ezért mondtam hogy egyes keresztények hazugságokkal próbálják elfogadhatóvá tenni ezeket a borzalmakat, ahogy te is teszed.

Ezek a parancsok szó szerint értendőek. Még ott is van a konkrét nép megnevezése. Az pedig semmit nem számít hogy az Ószövetségben van mert keresztény tanítás szerint az Ószövetség is Isten szava és Jézus egy szóval sem mondta hogy eltörli az Ószövetségi törvényeket.

szept. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

11

MÁr hogyne mondta volna. Jézus eljövetelével az Ószövetség véget ért, ehelyett jött az Új Szövetség, azért Új. Az igaz, hogy Jézus nem mondta hogy eltörli a törvényeket, viszont megváltoztatta őket, tehát innentől már ezek érvényesek. Pl.:

"Hallottátok hogy mondatott: szeresd felebarátaidat és gyűlöld ellenségedet. Én viszont azt mondom: szeressétek ellenségeiteket." Na?

Ja, és azt sem mondja senki hogy ezt szó szerint kell érteni.

szept. 4. 12:45
 13/16 anonim ***** válasza:

Jézus kijelentette hogy nem megváltoztatni jött a törvényt:


Máté 5:17 Ne gondoljátok, hogy megszüntetni jöttem a törvényt vagy a prófétákat. Nem megszüntetni jöttem, hanem teljessé tenni.


Tehát az Ószövetség érvényben van.


Egyébként is keresztény tanítás szerint Jézus maga Isten tehát akkor Jézus parancsolta meg csecsemők legyilkolását és szó szerinti parancsok ezek, hiába próbálod tagadni.

szept. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Gál Gábor 2024 ***** válasza:

ma 08:35


Címszavakban felsoroltam neked, milyen okok járultak hozzá a keresztényi "légkör" eltűnéséhez. Melyikből tartsak korrepetálást?

szept. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 UlfOrmson ***** válasza:
"23 éves történészhallgató vagyok bocsi" - nem látszik. Nem tudom, hogy az egyetemeden rossz az oktatás minősége vagy te tanúsítasz aktív ellenállást a tanulás irányába, de mindkét eset elszomorító (én a második esetre voksolok)
szept. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Azért mert a keresztény Európa az ókori pogány szokásokra épült. Ez egy sokrétű és összetett dolog volt, kezdve a mediterrán Rómától fel a havas skandináviáig. Mindenki hozta a maga dolgait, amik az évek múlásával és a felvilágosulás korszakával lecserélődtek. Ugyanakkor a kereszténység nem ír elő konkrét öltözködést stb. Az iszlám nem csak egy vallás, hanem szabályrendszer, ideológia ami meghatározza az ember minden egyes napi életvitelét. Az arab félszigeten fejlődött ki kedves Mohamed által, tehát azt a kultúrát és öltözködést vitték magukkal minden meghódított területre, szemben az őskeresztényekkel akik kis közösségekben éltek és soknemzetiségűek voltak. Szerintem ez az oka!
szept. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!