Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi történik, ha egy Jehova...

X0 kérdése:

Mi történik, ha egy Jehova tanúja vagy rokona mégis kap vérátömlesztést?

Figyelt kérdés

Például gyereknél megtiltani nem lehet, mi van ha mégis kap vérátömlesztést?

És ha saját maga kap? Mert életveszélyben van, vagy mert nem találták meg nála a lemondó nyilatkozatot: mert mondjuk nem kutatták át.

Ha elhunyt egy gyerek, a nevelőitől kérdezik meg felhasználhatják-e a szerveit. Mi van ha a gyerek nem volt Jehova Tanúja? Megmondta hogy nem hisz, vagy hogy hisz, de nem hiszi el hogy csak ők üdvözülnek, esetleg azt mondta hogy csak ők nem üdvözülnek. Sose kísérte el őket összejövetelre, nem volt hajlandó meghallgatni a hittérítést, stb.

De akár adhat is egy Jehova Tanúja vért: az A, B vércsoportnál a vérsejten levő H antigén egy része alakul át A, B típusúvá, tehát a 0-s vércsoport valójában H. Ha ez a H antigén sincs, az AB0-teszt 0-t ad, h-val jelölik, Bombay-típusúnak is nevezik: ez tehát az igazi 0-s vércsoport, az ilyen csak ilyet kaphat, H-t nem, vagyis hagyományos 0-sat nem. Ha valaki ilyennek kellene vér, vészhelyzetben, és van egy eszméletlen, vagy tartós altatásban levő, aki ilyen, és tudná nélkülözni a vért, akkor gondolom leveszik tőle a vért ha a hozzátartozója hozzájárul. Ha magas vérnyomásos, még jól is jöhet neki, a véradók is azt mondják hogy utána fittebbnek érzik magukat pár hétig. Tehát akár adhat vért ily módon egy Jehova Tanúja. Ekkor mi van? És ha Jehova Tanúját kérdezik meg, hogy a nem Jehova Tanúja, eszméletlen rokonától levehetik-e a vért? Vagy 18 év alatti nem Jehova Tanúja gyermekétől?

Ha mondjuk balesetben megsérül ő maga van rokona, és teljesen egyértelmű, hogy ha mentőt hív, akkor vérátömlesztést fog kapni a sérült (ő maga, vagy rokona), akkor kihívják a mentőt?

Tudom, hogy úgy gondolják, hogy Isten jobban tudja mi jó nekik, meg hogy Isten adta, Isten elvette. Tudom hogy van kockázata az átömlesztésnek, nyilván akkor alkalmazzák, ha az elhagyásának nagyobb lenne a kockázata. Nyilván van amikor helyettesíthető, de nem mindig, azt is tudom hogy ezt a tanúk nem fogadják el, szerintük csak azért nem alkalmazzák a más megoldást mert drága meg nagyobb odafigyelés kell, az orvosok szerint meg azért mert mindig nem lehet helyettesíteni a vért.

Semmilyen hittérítést se várok, se hozzászólásban, se személyes üzenetben. Egész kisgyerekként, nem emlékszek milyen koromban, 3-6 éves lehettem, eleve azt gondoltam, mi van ha ezt valaki csak kitalálta és a többség hiszékeny volt és elhitte. Vagyis eleve el se hittem a szüleimnek hogy van Isten (anyám görögkatólikus, apám református volt). Személyiségemmel ellentétes hogy bármit elhiggyek. Rengeteg dolgot hallottam, amiről hívő azt gondolta hogy bizonyítja hogy van Isten, de csak őt győzte meg, engem nem. Természetesen tanúk hozzászólását is szívesen veszem ha a kérdésre válasz, nem hittérítés, és nem is olyan amit már tudok. Köszi.



aug. 16. 19:57
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

20-as: nem tudom mire gondolsz, azt se hogy melyik oldalon állsz, a tanúk ellen vagy mellett szóltál-e, de az TÉNY, hogy MINDEN ESETBEN NEM LEHET helyettesíteni a vért, van amikor életmentő. Nyilván ha valaki veszélyben van, mindig megpróbálják megmenteni, akkor is ha csak kicsi rá az esély: tehát nyilván lesz olyan, hogy valaki kapott vért, mégis meghalt. Ettől még olyan is lesz aki nem, és meghalt volna, ha nem kapott volna, vagy egész életére fogyatékos lett volna. A tanúk vezetői azt hazudják a tagoknak hogy minden esetben helyettesíthető, ezt nem kell nekik elhinni: szándékosan félrevezetik a tagokat.

Egyébként pedig, nyilván van olyan is amikor helyettesíthető. Ekkor is lesz hogy nem helyettesítik: nincs náluk a helyettesítője, vagy egyéb okokból. Teljesen mindegy mi az oka, mert ha lustaság, akkor is ugyanaz a helyzet: ha nem kap, belehal, ha kap, sokszor nem: és a tanúk inkább a halált választják, sőt, a gyerekük is inkább haljon meg, minthogy vérátömlesztést kapjon.

aug. 20. 12:53
 22/22 anonim válasza:
100%

7-es


Köszönjük Dr. Jehova tanúja. Mert ti mindenhez IS jobban értetek, mint mások.

szept. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!