Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi történik, ha egy Jehova...

X0 kérdése:

Mi történik, ha egy Jehova tanúja vagy rokona mégis kap vérátömlesztést?

Figyelt kérdés

Például gyereknél megtiltani nem lehet, mi van ha mégis kap vérátömlesztést?

És ha saját maga kap? Mert életveszélyben van, vagy mert nem találták meg nála a lemondó nyilatkozatot: mert mondjuk nem kutatták át.

Ha elhunyt egy gyerek, a nevelőitől kérdezik meg felhasználhatják-e a szerveit. Mi van ha a gyerek nem volt Jehova Tanúja? Megmondta hogy nem hisz, vagy hogy hisz, de nem hiszi el hogy csak ők üdvözülnek, esetleg azt mondta hogy csak ők nem üdvözülnek. Sose kísérte el őket összejövetelre, nem volt hajlandó meghallgatni a hittérítést, stb.

De akár adhat is egy Jehova Tanúja vért: az A, B vércsoportnál a vérsejten levő H antigén egy része alakul át A, B típusúvá, tehát a 0-s vércsoport valójában H. Ha ez a H antigén sincs, az AB0-teszt 0-t ad, h-val jelölik, Bombay-típusúnak is nevezik: ez tehát az igazi 0-s vércsoport, az ilyen csak ilyet kaphat, H-t nem, vagyis hagyományos 0-sat nem. Ha valaki ilyennek kellene vér, vészhelyzetben, és van egy eszméletlen, vagy tartós altatásban levő, aki ilyen, és tudná nélkülözni a vért, akkor gondolom leveszik tőle a vért ha a hozzátartozója hozzájárul. Ha magas vérnyomásos, még jól is jöhet neki, a véradók is azt mondják hogy utána fittebbnek érzik magukat pár hétig. Tehát akár adhat vért ily módon egy Jehova Tanúja. Ekkor mi van? És ha Jehova Tanúját kérdezik meg, hogy a nem Jehova Tanúja, eszméletlen rokonától levehetik-e a vért? Vagy 18 év alatti nem Jehova Tanúja gyermekétől?

Ha mondjuk balesetben megsérül ő maga van rokona, és teljesen egyértelmű, hogy ha mentőt hív, akkor vérátömlesztést fog kapni a sérült (ő maga, vagy rokona), akkor kihívják a mentőt?

Tudom, hogy úgy gondolják, hogy Isten jobban tudja mi jó nekik, meg hogy Isten adta, Isten elvette. Tudom hogy van kockázata az átömlesztésnek, nyilván akkor alkalmazzák, ha az elhagyásának nagyobb lenne a kockázata. Nyilván van amikor helyettesíthető, de nem mindig, azt is tudom hogy ezt a tanúk nem fogadják el, szerintük csak azért nem alkalmazzák a más megoldást mert drága meg nagyobb odafigyelés kell, az orvosok szerint meg azért mert mindig nem lehet helyettesíteni a vért.

Semmilyen hittérítést se várok, se hozzászólásban, se személyes üzenetben. Egész kisgyerekként, nem emlékszek milyen koromban, 3-6 éves lehettem, eleve azt gondoltam, mi van ha ezt valaki csak kitalálta és a többség hiszékeny volt és elhitte. Vagyis eleve el se hittem a szüleimnek hogy van Isten (anyám görögkatólikus, apám református volt). Személyiségemmel ellentétes hogy bármit elhiggyek. Rengeteg dolgot hallottam, amiről hívő azt gondolta hogy bizonyítja hogy van Isten, de csak őt győzte meg, engem nem. Természetesen tanúk hozzászólását is szívesen veszem ha a kérdésre válasz, nem hittérítés, és nem is olyan amit már tudok. Köszi.



aug. 16. 19:57
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
A cím végéről sajnos lefelejtettem hogy "Stb.", pedig oda akartam írni mielőtt bekapcsoltam a számítógépet. Szóval mégegy kérdés: nem tudom van-e keresztelés náluk, de van valami beavatási szertartás 11 éves korban. Ha valaki azt mondja, hogy ekkor nem hitt, csak nem merte a szüleinek elmondani, és érvényteleníttetni akarja, meg hogy ismerjék el hogy sose volt Jehova Tanúja, akkor mi van? Tehát az érvénytelenítési igény bejelentése előtt se volt tanú: visszamenőlegesen zárják is ki. Tehát bármilyen beavatási szertartást: keresztelés, konfirmáció, stb. ha van ilyen. És ha valaki már lelkész és akkor jelenti be hogy sose hitt?
aug. 16. 20:11
 2/22 A kérdező kommentje:

1-eshez: a tanú lelkészt úgy gondoltam, hogy csak a pénzért csinálta.

A "nem is olyan amit már tudok" alatt csak annyit értettem, hogy amit már leírtam azt nem kell elismételni.

aug. 16. 20:40
 3/22 anonim ***** válasza:
65%
Kitagadnak a nagy (ál)szentek.
aug. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
3-as: köszi, hasznos, de ez melyik esetre vonatkozik? Mindre? Na mert az érvénytelenítés követelése esetén ez nem is büntetés...
aug. 16. 20:49
 5/22 anonim ***** válasza:
76%
Furák a tanúk...
aug. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
35%
Attól függ, hogy az orvosok szegtek meg hivatalos iratot, vagy valóban egy tanú saját döntésével fogadta el.
aug. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
13%

"Például gyereknél megtiltani nem lehet, mi van ha mégis kap vérátömlesztést?"


A gyermekeknek is van olyan dokumentumuk, ami által a szülő mint gyám, elutasítja azt.

"Életveszélyben van"

Ha valaki életveszélyben van, nem a vérátömlesztéssel mentik meg az életét, vannak megtörtént esetek.

Ha az élete menthetetlen a szervezete gyengesége miatt, sajnos mindenképp meghal.

Ezek az állítások érzelmekre hatást gyakorló felvetések.

Azért teszik, hogy bűnősként, gyilkosként állítsák be a Transzfúziót elutasítókat.

A gyakorlatban szó sincs ilyesmiről.


Egyébként pedig mint írtuk, a Tanúk nem egészségügyi okokból utasítják el.

Isten a vért szentnek tartja, mint ami magát az életet jelenti.

Isten mindenkitől számon fogja kérni a saját vérét.

aug. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
7-es: gyereknél nincs lehetőség elutasítani, nem számít hogy a szülő mint gyám elutasítja azt: nem vehetik figyelembe. Van olyan eset, amikor a vérátömlesztés életmentő, és sok olyan eset is van, amikor kisebb a kockázata, mintha nem kapna.
aug. 17. 13:29
 9/22 A kérdező kommentje:
6-os: és mi van ha egyik se? Egy balesetnél az orvosnak nem a ruházat meg a táska átkutatása a dolga, hanem az életmentés: lehet hogy nem is tud róla az orvos, hogy nem kíván vérátömlesztést. Gyereknél meg még a gyámja se tilthatja meg.
aug. 17. 13:47
 10/22 anonim ***** válasza:
68%
Nem viszik akkor haza a gyereket a kórházból.
aug. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!