Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Azt már tudjuk, hogy Isten...

Azt már tudjuk, hogy Isten nem létezik. De mi a magyarázat a valósághű halálközeli élményekre? Vagy a keresztények hitvédelmi pontjára, hogy a Biblia ezért, azért hiteles?

Figyelt kérdés
júl. 17. 06:37
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
26%

1-es

Nagy betűvel írta hogy Isten, nem kicsivel.

Azaz Jahvére gondolt. Ő bizonyított hogy egy emberek által kreált fiktív figura. Mint Zeusz, Anubisz stb.

Az hogy isten nincs, valóban nem bizonyítható, mert eleve attól is függ hogy mi számít istennek. Egy nálunk jóval fejlettebb faj amit istenként tisztelhetünk?


Régen pl úgy tudtuk meghatározni mint fogalmat hogy képes anyagot létrehozni, illetve élettelenből élőt. Csakhogy akkor mi emberek is istenek vagyunk mert tart ott a kémiai és biológiai tudásunk hogy tudunk mi is sejteket létrehozni szervetlen anyagból bizonyos őskori mélytengeri körülményeket szimulálva.

júl. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
11%

Érdekes, hogy így eldobod a lehetőségét is Isten létezésének!

Én úgy gondolom, hogy van valami vagy valaki vigyáz ránk!

A spiritualitás mindíg is fontos szerepet töltött be a történelemben.

Elég ha csak a csodákra gondolunk, gyógyításokra stb.

A biblia ugye az egyik legősibb tanítás!

Nyílván ki van színezve sok fantazmával és nem kell mindent szószerint venni ami benne van.

Olvastad már kérdező?

Én sem vagyok egy mintahívő hiszen nem járok templomba, bálványokat sem imádok stb de azért néha imádkozom a magam módján.

Ad egyfajta lelki megnyugvást.

Lehet ezt meditáció ak is hívni ha így jobban tetszik.

Nekem sokat segített már az életemben.

Kérj és megadatik.

Nyílván nem lettem lottó milliárdos :D!

Viszont van egy nagyon harmónikus kapcsolatom, a feleségemmel szelíden, szeretetben éljük meg a mindennapokat, egészségesek vagyunk stb stb.

A baj nagy ívben elkerülő minket!

Az a baj, hogy ugye ezeket a dolgokat csak akkor tudja az ember nagyraértékelni, ha szenved.

Hidd el eljön mindenki életében olyan pillanat amikor istenhez fohászkodik!

júl. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
46%
A biblia minden csak nem ősi. Sokezer évvel régebbi vallásokból lett összeollózgatva, minden bibliai sztori és tézis plágium. Van benne zoroasztrianizmus, zsidó, görög, sumér meg minden is tényleg. Pl Noé bárkájának sztorija már a Gilgames-eposzban is feltűnt.
júl. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
46%
Mintha azt mondanád hogy a vicces sztori amit elmesélek biztos igaz, hiába hallottad már egyes részeit különböző humoristák estjein, amiket összeollóztam és előadtam sajátomként.
júl. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
20%

13# sokezeréves vallások nem ősiek?

Semminek sem állítottam az ellenkezőjét annak amiket leírtál.

Maximum másképp fogalmaztam meg. Kérlek ne támadj amiatt mert ugyanazt állítom amit te!

júl. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
13%

Kérdező nem kicsit naiv. Szerintem csak provokál.

A keresztények istene valóban nem létezik, de nem ezek miatt a primitív "érvek" miatt, amit hozott. Azon kívül, hogy ha ez az isten nem létezik, a többi sok 100000 miért ne tudna halálközeli élményt csinálni???


A halálközeli élményekre viszont van magyarázat, most már legalább 8 alkalommal részletesen leírtuk.

Vissza kéne talán nézni.

júl. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 Jégszív ***** válasza:
56%

🤣🤣🤣

Nem unjátok még ezt a SÜKETEK PÁRBESZÉDÉT!?


Úgy őszintén

- SZÁMÍT EGYÁLTALÁN, hogy van vagy nincs?

Ha van,

- és ha sarokba csapjátok azt a fránya Bibliát, MERI-E ÁLLÍTANI BÁRKI, hogy Isten jó és igazságos?

- Még mindig számtalan dologra nem találunk magyarázatot -egyelőre -, de ez természetes. És ezek igazolják a dogmatikai ungabungákat és liturgiai hókuszpókuszokat?

- és ha annyira bölcs: miért nem a TUDOMÁNY eszközével nyilatkoztatta ki magát?


Ezen a topicon "egy szónak is száz a vége":

Van, vagy nincs, NEM ÉRDEKEL! Úgy szeretem, ahogy ő engem, ésa annyira van rá szükségem, ahogy neki rám.

júl. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim válasza:
12%

"Azt már tudjuk, hogy Isten nem létezik."


A diliházban is ott van, vigyáz rátok, nyugi.

júl. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
37%

Isten létezik, mivel minden élő neki köszönheti a létezését.

Ha nem létezne, akkor semmilyen élet sem volna.

júl. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
40%

Nyilván.

És ő hogy jött létre? Ja, hogy magától? Tehát egy végtelenül bonyolult lény létrejöhet magától, egy egyszerű meg nem?

Értjük.

júl. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!