Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért bűnös a hívők szerint...

Miért bűnös a hívők szerint egy ártatlan kicsi cuki baba?

Figyelt kérdés
júl. 12. 20:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
65%
Keresztények egy része szerint sem kell szó szerint értelmezni a Bibliának azt a részét. Konkrétan az evolúció tagadó fanatistákon kívül (és talán gyerekeken kívül) nem sokan vannak szerintem akik úgy hinnék, hogy megtörtént.
júl. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
#11: de a történet akkor is minimum szimbolikusan értelmezendő a hívő számára, pl. hogy ezen a bűnbeesésen minden ember átesik a természetéből adódóan.
júl. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
58%

Az én véleményem szerint (nem vagyok hívő) az emberi természet alapból önző. Még a baba előtt, magzati állapotban ott van már benne az önzés a génjeiben, csak értelemszerűen addig nem tudja tudatosan használni, amíg nem érik el egy bozonyos életszakaszt, amikor már felfogja a világot maga körül.

Pont ezért, a babát felesleges hibáztatni bármiért, mivel teljes mértékben a szüleire van utalva. A gyerekek azonban már elég gonoszak is tudnak lenni egymással, ráadásul minél nagyobb a gyerek, annál jobban felfogja a tettének kövezkezményeit. Bizony, itt már nem beszélhetünk ártatlanságról.

A keresztények tehát a bűnös emberi természetet illetően félig-meddig még helyesen is látják a dolgokat. Ott azonban már tévednek, amikor azt mondják, hogy az ember nem volt mindig ilyen. Mert mindig önző/bűnre hajlamos volt az ember.


Ezt még az alábbi zsidó magyarázat is elismeri:


"Mindenekelőtt a Biblia arra tanít, hogy a bűn egy cselekedet, és nem egy állapot. Isten az embert a rosszra való hajlammal teremtette meg[18], de képesnek arra, hogy felülkerekedjen ezen a hajlamán[19], és a rossz helyett a jót válassza[20]. Isten megadta a módját, hogyan szabadulhat meg az ember bűneitől."


[link]

júl. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
49%

12

Nem írtam, hogy szimbolikusan ne lehetne értelmezni. Bár ott újabb gondok merülnek fel.


13

Hívőktől is olvastam már hasonló elképzeléseket. De ezzel vallásos szempontból van pár probléma.

- Keresztséggel eltörlik az eredendő bűnt tehát akkor ezt a genetikai önző hajlamot kéne eltörölni-e ami azonban nem törlődik el.

- Jézus halálának nem sok értelme van így.

- Ez azt jelentené, hogy Isten alkotta eleve ilyenre az embert.

- Mi oka lenne Istennek ilyenre alkotni az ember?

- Isten elve "hibát" épít be a rendszerbe majd utána számon kéri az embert, hogy miért működik hibásan?

(- Eleve még az sem tisztázott, hogy milyen szabályoknak is kéne megfelelni. Így a számonkérés kicsit hibás.)

- Azt tudjuk, hogy Isten képes olyan embert alkotni aki nem követ el bűnt. Lásd: mennyország. De akkor miért ítéli szenvedésre azokat akiket elvileg szeret?

...

júl. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
26%

#11

Attól, hogy a keresztények többsége szimbolikusan értelmezi, még az ősbűn egy valós és tapasztalható dolog.

júl. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ez arra vonatkozik, hogy a kisbabában is megvan a bűnre való hajlam. Nyilván nem követett el még semmit, de a rosszra való hajlam megvan benne.
júl. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

15.

Ez alatt most a 13.-ban leírtakra gondolsz?

Mert ha igen akkor azzal leginkább vallási tekintetben van problémám mint azt írtam is a 14.-ben.

Ha nem arra akkor fejtsed ki légy szíves a félre értések elkerülése véget.

júl. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!