Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Az ateizmust,...

Keresztények! Az ateizmust, az lmbtq liberalizmust vagy az iszlámot tekintitek a legnagyobb veszélynek?

Figyelt kérdés
Nem fizikai üldöztetésre gondolok mint veszély, hanem hogy a keresztények áttérnek ezek egyikére. Kérem először a válaszolók írják le melyiket, majd egy rövid magyarázatot.

júl. 9. 20:26
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
0%

30

Többféle statisztikát is szoktam nézni de eddig olyannal még nem találkoztam ami azt vizsgálná, hogy hányan hagyták el a kereszténységet a liberializmus vagy az LMBTQ miatt. Sőt egy kereszténységet elhagyó embert sem tudnék mondani aki ezek miatt hagyta volna el.


Olyanokat ismerek akik azért nem hisznek mert nincs Isten létezésére bizonyíték és olyanokat akik ellentmondások és hasonló hibák miatt nem hisznek a kereszténységben.


De olyannal még nem találkoztam aki az LMBTQ vagy liberalizmus miatt hagyta volna el a vallását vagy a hitét.


Ezért nem is értettem, hogy mire gondolsz amikor azt írod, hogy ártottak a kereszténységnek.

aug. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
37%

31 a kereszténység nagyon sokat ártott ennek a kettőnek, hiszen mindenféle VALÓS indok nélkül elítéli a nem hetero és a liberális embereket.



De, egy kereszténységből úgymond kiszeretett ember általában indokot is tud rá mondani, pl azt, hogy a kereszténység mindent és mindenkit elítél, ha nem pontosan olyan, mint ők.



Nekem van egy leszbikus barátnőm, aki egykor keresztény volt, de már nem az, mert egyszerűen undorodik attól, hogy az egyház teljes mértékben elítéli őt csak azért, mert nem férfit szeret....



A kereszténység miatt szó szerint kínoztak halálra, öltek meg kicsit haladóbb szellemű embereket. Vagy éppen bántottak fizikailag IS embereket, mert nem az ellenkező nemhez vonzódtak. Lehet szépíteni, meg ferdítgetni, az egyház elítéli az LMBTQ+ tagokat. Akik közé én is tartozom. Annyi a "bűnöm", hogy nem szexelek, és igen, jár ezt is elítélik



Nem az LMBTQ meg a liberalizmus, vagy éppen az ateizmus árt a kereszténységnek, hanem általában pont fordítva...

aug. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
62%
26os vagyok, 32vel azért nem értek egyet, egyházszintű elítélésről szó sincs, még lehet áldani a melegpárokat, komoly, rendszerszintű üldözés még soha nem volt
aug. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
100%
33 hogyne, megáldani lehet, csak éppen ugyanúgy elítéli őket. Bűnnek tartják a meleg szexet, nem házasodhatnak, nem fogadhatnak örökbe....igaz, a melegeket nem gyilkolták halomra, csak félholtra verték puszta keresztényi szeretetből... Az sokkal jobb, mi?
aug. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
40%
Ismétlem, ez nem egyházszintű üldözés, hanem egyéni idióták, akik történetesen keresztények. Hidd el, ha nem mondanák magukat kereszténynek, akkor is megvernék őket, vannak ilyen emberek sajnos
aug. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
35 még egyszer leírom....az egyház elítéli a melegeket, a köztük létrejövő szexuális kapcsolatot.... Tény, ez nem egyházszintű üldözés, hanem egyházszintű fizikai és lelki bántalmazás....ha engem kérdezel, ez nem jobb sokkal.
aug. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim válasza:
Egyik sem. Az igazi veszély a Sátán és az ő műve. Akik a felsorolt csoportokba tartozó embereket itt megszólják, gondoljanak bele; Kik vagyunk mi valójában és mégis mi az oka, hogy jogosnak érezzük a mások feletti ítélkezést? Egyedül az Úr ítélkezhet az emberek felett. Egy cselekedetet vagy egy eszmét meg lehet vetni, de az embert, aki teszi vagy követi azt nem áll jogunkban bírálni. Mi mindannyian Isten gyermekei vagyunk, ami megronthat minket, az csak a gonosz. De sosem késő meghallani az Úr hívó szavát. Legyünk tekintettel társainkra,higyjük az Urat és hirdessuk az igét, ahogy az a feladatunk is, ellentétben a gyűlölködéssel. 💟
aug. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
24%
Az LMBTQ az nem liberális és szabadelvű, hanem újbalos és agresszív, ők a legrosszabbak a három közül
aug. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
0%
38 az LMBTQ egyszerűen a nem heteroszexuális emberek gyűjtőneve...nem kell belelátni minden baromságot.
aug. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
aug. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!