Az iszlám vagy a liberalizmus jelent nagyobb veszélyt a kereszténységre?
A "liberalizmus" - bár ez a mai nem az, mint a szó eredeti értelmében.
A jelenlegi ideológia azért veszélyesebb a kereszténységre - legalább is itt Európában - mert kiírtja az emberből a transzcendens iránti vágyat, fogékonyságot. Az iszlám nem közömbös a túlvilág iránt - míg a mostani európai ideológia igen. A közömbösség mindig rosszabb, mintha valaki mást gondol.
De ez Európára igaz. Ha megkérdeznénk egy nigériai keresztényt, ő lehet, hogy mást mondana.
Nem a liberalizmus jelent veszélyt, hanem a liberalizmusnak behazudott kultúr-marxizmus vagy woke-izmus vagy nevezd ahogy akarod, csak ne neved liberalizmusnak.
Ami az iszlámot illeti, az attól függ. 9-10 milliós őshonos muszlim kisebbség van ma Oroszországban, és messze nincs velük annyi gond mint a Nyugat-Európában élő afrikai és közel-keleti hátterű muszlimokkal. Nyilván a radikális szaladista iszlám veszély jelent a kereszténységre. Kérdezd csak meg a nigériai vagy a közel-keleti keresztényeket.
Vicces hogy harmadik meglérdezett ember mondja ugyanazt a véleményt és valamelyik flusztrált troll leértékeli harmadszor is. 😂
Nem érzik a leértékelők hogy mennyire szánalmas amit csinálnak? Vitatkozzatok!
A probléma az, hogy értelmi fogyatékosokat kérdeztél meg. Tekintve, hogy kb. egy évtizede építik a liberalizmust, mint ellenségképet, így egyértelmű ezen szellemi sérültek válasza.
A valóságban viszont, amire te kérdezel rá, az nem idióták véleménye alapján változik, hanem megvan a pszichológiája.
Egy vallásos ember egy másik - egyébként hasonló vallásra - hajlamosabb átállni, mint egy attól erősen ellentmondó elképzelésre.
Aki keresztény és elfogadja a keresztény tanításokat, az már alapból elfogad nagyon sok muszlim tanítást, mivel sok az átfedés, így ezen rétegek közt a mozgás egyszerűbb, kényelmesebb számukra.
Ezzel szemben az ateizmus az általuk vallottak legalpvetőbb tételeivel is ellentmondanak. Erre történő nyitottság már önmagában ritka vallásos emberek közt.
#8
Akármennyire szeretnék emberek egyes, hogy ne így legyen, de az ideológiák azért erősen összefüggnek.
A vallásos személyekre pl. bizony jellemző a konzervativizmus, mivel a vallás is egy régi találmány.
A liberális személy nyitottabb, így számára, amikor ütköznek a tudomány és vallás egymásnak ellentmondó érvei, akkor könnyebben fel tudja magában oldani úgy, hogy a vallás tévedett, és ennek megfelelően ateista irányba indul el.
Nyilván ezek nem 100%-ban járnak egymással együtt, mivel vannak emberek, akik - úgymond - egyedül gyakorolják a vallást és sok szempontból nem értenek egyet a saját egyházukkal, ilyenkor könnyebb elszakadni ezektől az együttmozgó ideológiáktól.
De normális esetben azért itt lehet összefüggéseket felfedezni.
Egy másik ilyen tipikus dolog, hogy önmagában "liberalizmusról" sem beszélhetnénk akkor. Termsézetesen tudjuk, hogy ez alatt a klasszikus társadalmi liberalizmust értik (ami elsősorban közelebb áll a baloldalhoz), de egy másik elterjedt jelentés a (gazdasági) neo-liberalizmus, ami meg elsősorban jobboldali.
"Nem érzik a leértékelők hogy mennyire szánalmas amit csinálnak? Vitatkozzatok!"
NPC-k, droidok, Caligula a lovát küldte maga helyett. Nincsenek felhatalmazva rá, hogy saját gondolataik legyenek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!