Miért vannak még vallások ha a tudomány megcáfolta az egészet?
Melyik vallás melyik részét cáfolta meg pontosan?
Tudsz erről valamilyen tudományosan jegyzett szakiradalmat, tanulmányt mutatni? Szívesen bővíteném az ismereteimet.
#2
Köszönöm szépen.
Továbbra is várom a tudományosan jegyzett szakirodalmat. A tudományos szakirodalmat többek között az különbözteti meg a "hobbi" írástól, hogy van egy hipotézis, van módszertan, vannak önálló kutatási eredmények és ebből levonja a következtetést. A szövegben vannak hivatkozások és az írás lektoráltan publikált, azaz a művet megjelenés előtt független lektor(ok) véleményezte(ék). Persze, ettől még lehet tévedés egy tudományos szövegben, de alapvetően ennek kell megfelelnie.
Egy ilyen honlapot bárki szerkeszthet. Ő is azt írja magáról, hogy nem tudományos jellegű a munkája: "Nem vagyok sem történész, sem teológus, bár teológiát végeztem és hobbiból filozófiát tanulok." Teljesen korrekt egyébként, hogy ezt leírja.
Az a helyzet, kérdező, hogy az istenek többségét nem lehet cáfolni.
Mondjuk pont a keresztényt lehet, tehát az valóban nem létezik.
De a többi 8000 vallással mit csinálsz?
Az istenek kérdése valóban bonyolult, főleg, ha figyelembe vesszük, hogy több ezer vallás létezik a világon. Ha a kereszténységnél maradunk, akkor mondhatjuk, hogy bizonyos elemeket lehet cáfolni tudományos alapon. Azonban amikor a többi 8000 istenről van szó, az egy kicsit olyan, mint amikor próbálsz egy macskát meggyőzni, hogy ne szökjön ki az udvarra - soha nincs vége.
A tudomány számára az, hogy valamelyik isten létezik-e vagy sem, egy kicsit olyan, mint a Schrödinger macskája kísérlet: amíg be nem bizonyítod, hogy nem létezik, addig potenciálisan létezhet. Persze, ez azt is jelenti, hogy míg egyik oldalról nézve minden isten létezhet, a másik oldalról nézve egyik sem biztosan.
Szóval, ha legközelebb valaki azt kérdezi, mit kezdesz a többi 8000 istennel, egyszerűen válaszolj: 'Én csak a macskát próbálom bent tartani, a többit meghagyom a filozófusoknak és a teológusoknak.
Kezdjük azzal, hogy az ateista, vallásos és hasonló oldalakat nem érdemes felkeresni ha a tudomány, igazság és hasonlók érdekelnek mert rendszeresen tartalmaznak logikátlan/valótlan következtetéseket, ferdítéseket, hazugságokat, stb.
"Ha a kereszténységnél maradunk, akkor mondhatjuk, hogy bizonyos elemeket lehet cáfolni tudományos alapon. "
"A tudomány számára az, hogy valamelyik isten létezik-e vagy sem, egy kicsit olyan, mint a Schrödinger macskája kísérlet"
Ezek kicsit szembe mennek azzal amit a kérdésben állítasz.
Ha feltesszel egy ilyen állító kérdést legalább linkelhetnél konkrét tudományos kutatásokat amik bizonyítják az állítást.
Egyenlőre még te is csak egy hívő vagy a sok közül.
Nem cáfolta meg.
A tudomány az élet, a Föld létrejöttére más, ellenőrizhető, hitelesebb magyarázatot adott, mint a Biblia. Ennyiben cáfolta azt.
De teljes mértékben, az összes vallást nem cáfolta.
Viszont az mindenképp figyelemreméltó, hogy a vallásos állítások elfogadását egészen más kritériumok alapján teszik a hívők, mint ahogyan egyébként egy állítást elfogadunk igaznak, illetve ahogyan a tudomány működik.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!