Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vajon mi az oka hogy valaki...

Vajon mi az oka hogy valaki vulgáris ateista lesz valakiből?

Figyelt kérdés
jún. 29. 16:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

gyerekkorában vallás által bántalmazott, erőltetett is lehet felnőtt korára ilyen.

A háta közepére se kívánja vissza a vallást, így mikor valaki e szándékkal közelít, de elég csak halljon, olvasson róla, már kiváltja az ingert és természetes reakció, hogy agresszív és/vagy vulgáris megnyilvánulást hajt végre. Állati ösztönök. Primitív, de bizonyos emberek ellen csak ez működik.

Mert sok a 'megmentő' típusú ember a keresztények között pl.

jún. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

#9


"Azt ugye tudod, hogy a Francia Forradalom vezéralakjai mint, Voltaire vagy Dennis Diderot és a többi igazából nem is ateisták voltak, hanem deisták."


A kereszténység szemszögéből lényegében ateisták voltak, hiszen nem hittek ebben a vallásban. A deizmus szemszögéből egyébként teljesen mindegy, hogy van-e Isten, vagy nincs. Mert Isten nem segít, nem ad kinyilatkoztatást, stb. nem messze van az ateizmustól.


"Na ezt én nem tudom elképzelni napjainkban hogy hogyan nézhet ki."


Pszichológiai szemszögből történik az elnyomás. A gyülekezet vezetői bebeszélik a híveknek, hogy ők az Isten emberei, és onnantól fogva ők irányítják az ember életét. Megszabják, hogy mi bűn, mi nem. Bűntudatot keltenek a tanításaikkal, és és ezzel mentálisan leépítik az embert. Javaslom, hogy az általam linkelt blogon olvasd el a blogger történetét, hogyan lett ateista. Ott leírja, mi történt vele a Hit Gyülekezetében. Neki felszabadulád volt az ateizmus.

jún. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

#12 "A gyülekezet vezetői bebeszélik a híveknek, hogy ők az Isten emberei,"


Én már akkor felálltam volna és otthagytam volna őket mikor bármelyik kiejti a száján, hogy ő Isten embere.


Ilyen nincs! A próféták kora a biblia befejezésével lezárult, nincs már többé olyan, hogy Isten embere. Nyilvánvalóan csaló az egész banda.



Azt azért még mindig nem látom át, hogy ezért miért kell 180 fokot fordulni és az ateizmusba menekülni.


Attól, hogy bizonyos vallási vezetők visszaélnek a helyzettel még Isten ha létezik ugyanúgy létezik.



Mindezen felül szerintem jó ötlet lenne valahogyan szabályozni ezeket az egyházakat, gyülekezeteket, szektákat.


Talán alapítani kellene egy amolyan inkvizíciós szervezetet, amely csak és kizárólag a vallási vezetőket felügyeli, hogy korrekt munkát végezzenek, és ne legyenek visszaélések, vagy amolyan káros tevékenységek a hívek irányában.

jún. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"A próféták kora a biblia befejezésével lezárult, nincs már többé olyan, hogy Isten embere."


Ez azért teológiai szemszögből vitatható. De ahogy gondolod.


"Én már akkor felálltam volna és otthagytam volna őket mikor bármelyik kiejti a száján, hogy ő Isten embere."


Nem feltétlenül mondják ezt így ki, de világossá teszik, hogy így van.


"Azt azért még mindig nem látom át, hogy ezért miért kell 180 fokot fordulni és az ateizmusba menekülni."


Kérdés, ki hogy dolgozza fel. Az ateizmusba pedig nem menekülnek, hanem egyszerűen elmúlik a hit.


"Attól, hogy bizonyos vallási vezetők visszaélnek a helyzettel még Isten ha létezik ugyanúgy létezik."


Szerintem meg ha Isten létezne, akkor nem hagyná, hogy visszaéljenek a helyzettel. Nem hagyná azt, hogy egyes csalók (pl. Benni Hinn) dollármilliókat harácsoljanak össze azzal, hogy rá hivatkoznak, és nem hagyná, hogy bizonyos vallási közösségek embereket tévesszenek meg, és hagyjanak tudatlanságban. Persze nyilván a híveknek ezekre az esetekre is megvan a magyarázata, pl. rákenkik az egészet a Sátánra, vagy megnyugodnak abban, hogy Isten próbára tesz.

Szerintem meg sokkal egyszerűbb magyarázat az, hogy nincs Isten, ezért bárki megtehet bármit a nevében, következmények nélkül.

jún. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

#14 Mondjuk én azt sem tudtam ki az a Benni Hinn, de most hogy rákerestem.


https://www.youtube.com/watch?v=BJKkla_Cy6k



Ez is olyan bohóc mint Németh Sándor.

És ebből a bohóckodásból szerzett dollármilliókat?



Eleve minek követik az ilyen bohócokat, mikor nyilvánvaló hogy csalók?

Soha nem csatlakoznék és követném az ilyen hazug csalókat.......



Viszont ha jobban átgondolom végsősoron ők maguk is ateisták lehetnek.


Vegyük mondjuk Németh Sándort. Az a szálld meg szentlélek, aztán az illető epilepsziás rohamot vagy mit kap, nyilvánvalón nem igaz.


https://www.youtube.com/watch?v=dVlvtKHw1qc



De ha ő is tudja, mert tudnia kell, hogy kamu amit csinált, akkor végsősoron csak ateista.


Akkor ott kötünk ki, hogy erről az oldalról is az ateisták miatt lesznek a szegény hívőkből ateisták.

jún. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Olyan ateistával még nem találkoztam aki pusztán csak azért kiborult volna mert valaki megemlíti a kereszténységet.

Ha van ilyen akkor az mögött valami komoly frusztráltság áll.


Lehet, hogy nagyon sokat zaklatták már vallással és már tele a ...

Az is lehet, hogy valami trauma érte vagy hasonló.


Vita közben azonban különösen a magyaroknál elég könnyen átalakul az egész veszekedésbe és onnantól mindkét fél nagyon vulgáris lehet.


Kritikában azért is előfordulhatnak kritikák mert olykor olykor rendkívül kiakasztó vagy sértő megjegyzéseket tudnak tenni a keresztények is.


Szerintem nagyjából ezek az okok miatt lehetnek vulgárisak de ha konkrétabban érdekel akkor küldhetsz valami forrást, hogy hol volt vulgáris és azt is ki elemezhetjük.


Látom például videók is szóba kerültek. Azoknál nem árt úgy is szemlélni, hogy könnyen lehet a nagy része a nézettség miatti színjáték. Még ateistának sem kell lennie hozzá.

jún. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

#16 Majd én küldök egyet:



https://www.youtube.com/watch?v=m1gj6Ocd6RY



Sok kö...g van az ateisták közt (akinek nem inge ne vegye magára) de számomra ez a putris, félcigányképű mindtől irritálóbb.

jún. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

17


Nem néztem végig elejétől a végéig mert nem egyáltalán nem volt vulgáris a stílusa ezért beletekertem, hogy hát ha valahol.

Amit találtam az az volt, hogy többször is sz@r könyvnek nevezte a Bibliát.

Volt esetleg valami ennél durvább is amit nem találtam meg?


Esetleg ennyivel érdemelte ki a következőket?

"Sok kö...g ", "putris, félcigányképű"

jún. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Erdélyi Ágoston.
jún. 30. 09:24
 20/20 Jégszív ***** válasza:
51%

Erős a gyanúm, hogy keveritek a szezont a fazonnal, az ATEIZMUST az AGNOSZTICIZMUSSAL!

Ezt a szót is sikerült szitokszóvá lealacsonyítani - valakiknek... -, mint például a LIBERALIZMUST...


Amíg nem látom a kommentekben a kettő közti különbségtételt, bele se megyek a vitába. (Képzelem, mennyire örültök... 😁)

júl. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!