Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen következményei lehetnek...

Milyen következményei lehetnek ha nem fogadjuk el a evolúciót?

Figyelt kérdés
2024. ápr. 1. 15:19
1 2 3 4 5 6
 31/53 A kérdező kommentje:
A vallási meggyőződésed tiszteletben tartása fontos, és értem, hogy más nézőponton vagy. Azonban fontos megjegyezni, hogy különböző vallások különböző nézőpontokat vallanak, és mindenki a saját hitének megfelelően értelmezi a dolgokat. A Biblia különféle interpretációkat és tanításokat tartalmaz, és az, hogy Isten mindenkit szeret-e, és hogy a Sátán követői beleértendők-e ebbe a szeretetbe, az egyéni értelmezés kérdése lehet. Mindenesetre fontos a tiszteletteljes párbeszéd és megértés kialakítása, még akkor is, ha eltérő a véleményünk vallási kérdésekben.
2024. ápr. 1. 19:05
 32/53 anonim ***** válasza:
94%

Ateistaként nincs vallási meggyőződésem, bár a pogány hiteket mindig is közel éreztem magukhoz.

Azonban manapság az evolúciót tagadni hihetetlen ostobaságra utal, már ne is haragudj.

2024. ápr. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 A kérdező kommentje:

Az ateizmus egy vallás.

Ez tudományos tény. Aki ezt tagadja az bolond.

2024. ápr. 1. 19:31
 34/53 anonim ***** válasza:
94%
Az ateizmus nem egy vallás, hanem egy világnézet. Jaj, ne erőltesd, látszik, hogy valláskárosult vagy. Legalább egy szívességet tegyél a világnak és ne szaporodj.
2024. ápr. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 Darkmoon80 ***** válasza:
87%

Az ateizmus nem egy vallás. (hanem az istenhitek el nem fogadása)


Ez (tudományos) tény.

(csupán a vallás és az ateizmus szó jelentésének ismerete kell hozzá, melyek egyszerűen megszerezhető lexikális ismeretek)


----


"Az ateizmus egy vallás." Aki ezt állítja az bolond.

(legalább akkora, mint az, aki tagadja az evolúciót!)


Nyilvánvaló dolgok létezését csak nagyon buta vagy végtelenségig elvakult emberek szoktak.

2024. ápr. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon remélem, hogy a kérdezőnek nincsen gyereke és nem is lesz mert ha igen akkor már előre láthatóan pokollá fogja tenni a gyerekek életét ha csak a genetikai alapok ellenére nem lesznek nagyon okosak és időben fel nem tűnik nekik a szülője ostobasága.


Komolyan a gyerekek egymás iránti lelki terrorjának akkor is könnyen áldozatul esik a szerencsétlen gyerek ha nincs egy ekkora felhívás rá ragasztva a gyerekre, hogy szívassák. Elkezdik hangoztatni a tőled tanultakat és onnantól akár évekig is elássák magukat a kirívó tudatlanságuk és ostobaságuk miatt.


Szinte biztos, hogy többen is őket fogják piszkálni és sokan lenézik majd. Iszonyatosan rossz szülőnek kell lennie valakinek, hogy szándékosan bullingoltassa a gyerekét.

2024. ápr. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 A kérdező kommentje:
Ez egy nagyon súlyos és aggasztó gondolat. Fontos megérteni, hogy a gyerekeknek minden támogatásra és szeretetre van szükségük ahhoz, hogy egészségesen fejlődjenek. A gyermeknevelésben az empátia, megértés és támogatás az alapvető. Ha bármilyen jelzés van arra, hogy egy gyerek bántalmazástól szenved, fontos segítséget kérni és beavatkozni.
2024. ápr. 1. 20:30
 38/53 anonim ***** válasza:
85%

"Fontos megérteni, hogy a gyerekeknek minden támogatásra és szeretetre van szükségük ahhoz, hogy egészségesen fejlődjenek. "

Ezért te egy céltáblát raknál rájuk azzal a felirattal, hogy szekáljatok.

ZSENIÁLIS


Ne csodálkozz ha a gyerekeid megutálnak. Megérdemled majd.

2024. ápr. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 A kérdező kommentje:
18Ha gyűlöl majd benneteket a világ, gondoljatok arra, hogy engem előbb gyűlölt, mint titeket. 19Ha a világból valók volnátok, mint övéit szeretne benneteket a világ. De mert nem vagytok a világból valók, hanem kiválasztottalak benneteket a világból, gyűlöl benneteket a világ. 20Gondoljatok a tőlem kapott tanításra: Nem nagyobb a szolga uránál. Ha tehát engem üldöztek, titeket is üldözni fognak.
2024. ápr. 1. 20:38
 40/53 anonim ***** válasza:
85%

A baj, hogy ezt a hit miatti gyűlöletre írta és nem azért mert letagadod a tényeket és szándékosan bántalmazásnak teszed ki a gyerekeidet.


Egyébként az evolúció tény. Ha létezik Isten akkor az evolúció az ő müve tehát te éppen az istened teremtését tagadod. Tehát nagyon nem érvényes esetedben amit Jézus mondott.

2024. ápr. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!