Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kereszténységhez mi köze...

A kereszténységhez mi köze van a véres múltjához miközben a z eredeti tanítás a szeretet?

Figyelt kérdés
A kereszténységet okolják a keresztes háborúk okáért ami hülyeség.
márc. 30. 19:55
1 2 3
 11/28 UlfOrmson ***** válasza:
63%
Te nem keresztény vagy, hanem egy kib.szott idióta. Pál apostol pont arról ír, hogy ne erőltesd rá senkire a hitel aki nem akarja. Ha ennyit sem tudsz, akkor nem sok közöd van a kereszténységhez. A gyerek rokonaid remélem intelligensebbek nálad...
márc. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Akkor sem ha Jehova tanúja lenne a bajban? Ráadásul egy ismerős?
márc. 30. 20:25
 13/28 anonim ***** válasza:
45%

Szia.

Én Jehova tanújaként csak azt mondhatom, hogy a kereszténységnek nagyon nagy szerepe volt a sötét középkorban történt eseményekhez.

Bármennyire is fáj valakinek, elkell ismerni, hogy a hitehagyás miatt bizony ez megtörtént. Ellenben Isten szava hazugság lenne. DE mivel ezt előre látta, hogy bekövetkezik, leíratta, hogy az időket, időszakokat betudják azonosítani azok, akikhez majd a Biblia igazsága az utolsó napokra vonatkozóan felismerhető legyen.


Jézust is abból tudták azonosítani, amit az irások mondtak róla. Ellenben nem ismerték volna fel azt az időszakot sem.

ezért kell imserni az írásokat, és a próféciákat, ami jelzi, hol tartunk az időben.

márc. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

A középkori kereszténység számos pozitív hatást gyakorolt a világra:


Képzés és oktatás: A középkori egyházakban létrejöttek az első egyetemek és iskolák, mint például a Bolognai Egyetem vagy a Párizsi Egyetem. Az egyház támogatta az oktatást és az írásbeliség terjedését.


Közösségi szolgálatok: Az egyházak által fenntartott kolostorok és kórházak szolgálták a közösségeket, ellátva a szegényeket, betegeket és az elesetteket.


Kultúra és művészet: A középkori keresztény vallás inspirálta a művészetet és az építészetet, például a katedrálisok és kolostorok építészetét.


Társadalmi stabilitás: A keresztény egyház hozzájárult a középkori társadalmi rend fenntartásához és stabilizálásához.


Törvényesség és jogrendszer: Az egyház hozzájárult a jogrendszer és törvényesség kialakításához, például a kanonikus jog kidolgozásával.


Kultúra és nyelv: A középkori latin az egyház nyelve volt, amely hozzájárult az európai kultúra és nyelv fejlődéséhez.


Ezek az elemek együttesen hozzájárultak ahhoz, hogy a középkori kereszténység pozitív hatást gyakorolt a világra. Azonban fontos megjegyezni, hogy ezek mellett voltak olyan negatív hatások is, mint például az egyházi hatalom visszaélései és az intolerancia bizonyos esetekben.

márc. 30. 20:52
 15/28 anonim ***** válasza:
57%

A kereszténység Jézussal kezdődött, bár előhírnöke volt keresztelő szent János is. Ami előtte volt az más volt. Valami, amire szüksége volt a zsidó népnek a fennmaradáshoz.

Valóban, a kereszténység fő motívuma a szeretet és, hogy eljuttassa a Jézus tanításait követőket Isten országába. Ez a hitről szólt és arról, hogy a zsidó vallást helyreállítsa, mert eltért a kezdeti szeretetétől. Jézus után egy darabig még viszonylag jól működött a korai kereszténység. Ám ott félre siklott, ahol a romai politika és a keresztény vallás elkezdett egybemosódni. Sajnos a politika és a vallás nehezen egyeztethető össze. Főleg nem a 4. század környékén.

A kereszténységet így felhasználták, mondhatni egészen sikeresen arra, hogy a híveket irányítsák. A vallási vezetők már nem csak egy úrnak szolgáltak, hanem egyben a politikának is. hát így kezdődött a véres korszaka a katolikus egyháznak. helyenként időnként még a Biblia olvasását is betiltották a híveknek, Bibliát birtokolni is tilos volt. Aki ismeri a Biblia tartalmát , annak elég egyértelmű, hogy miért rendelkezett így az egyház. Ugyanis a biblia szerint a legfőbb tekintély Isten, aki Jézus Krisztusban és tanításában vált nyilvánvalóvá. Sehol sem írja a Biblia, hogy uralkodjon bárki is a nép felett. Péter kapja egyedül a parancsot Jézus juhainak őrzésére. A "ne őlj" parancsolat pedig nem éppen alkalmas a keresztes háborúk lefolytatására.

Itt már minden a hatalomról szólt. Ezért volt a sötét középkor és egy reformáció és egy felvilágosodás kellett hozzá, mire az egyház elkezdett újra az eredeti pályájára állni. Talán a modern Vatikán létrejöttétől lehet számítani azt az időszakot, amikor a katolikus egyház önmagára talált. De ez még száz éve sem, hogy megtörtént 1929-ben. Bár már jóval a véres korszak után. De ez még mindig csak a kezdete volt az egyház túlkapásainak végleges megszüntetéséhez vezető útnak. 2000 március 12. (egyébként 12. szülinapom :)) volt a napja, amikor II. János pápa egy szent misén bocsánatot kért az egyház által elkövetett bűnökért. Ez fordulópont, hiszen az egyház beismerte, hogy bűnös és bocsánatot kért bűneiért. Ez már egy szép kezdet.


Az inkvizíció elég véres gyakorlatokkal járt, főleg a középkorban. Nyilván nem a szeretet jele, ha kivégezzük az ellenséget. Jézus sem tanított ilyet, ő a megbocsátást hirdette. Az időt visszaforgatni nem lehet, de beismerni a bűnöket és bocsánatot kérni lehetséges.


És ez tényleg csak nagyon dióhéjban, rendesen könyvet lehetne írni a témáról. A lényeg valóban a szeretet, megbocsátás. Ami nem ment az egyháznak, az az elengedés. Sajnos sok keresztény társamnak sem megy, főleg megtérése korai szakaszában. Nekem sem ment.

Ma már egy haladó katolikus egyházat látok, haladó pápákkal, akik visszavezették az egyházat a kezdeti szeretetéhez. II. János Pál pápa sokat tett ezért és példamutatóan járt el. Bocsánat kérése sovány vigasz az elmúlt évszázadokban elkövetett bűnök sértettjeinek, de annál többet jelent a ma is élő embereknek, híveknek egyaránt. Atyáik bűnei miatt pedig nem büntethetők a fiaik. A 12. szülinapom óta ismét Isten országának örömhíre terjed a katolikus egyházban is. Az egyetlen sajnálatos tényező az egyének, akik néha néha túl lőttek a határon. De az ilyen rohadt almákat mihelyt láthatóvá válnak már kiszórják a kosárból.

Hát várjuk vissza Jézust, hogy rendet rakjon a fejekben!

márc. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
37%

Nem hagynátok végre abba ezt a ki ölt meg kit, és miért ölte meg?

Semmi értelme.

Ha egymást már nem is tisztelitek legalább a halottakat tisztelhetnétek.


Minek áskálódni ezekben a régi históriákban már? Még azt sem tudjuk pontosan Oroszország miért háborúzik Ukrajnával, nem hogy azt 1000 évvel ezelőtt ki, miért gyilkolt. Ne legyetek már bohócok.........

márc. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

14


Nem azt mondom, hogy ez rossz dolog. Azonban Jézus nem erre adott utasítást a tanítványainak, követőinek.

Nem véletlen mondta, hogy a nevében sok dolgot fognak tenni az emberek, még hatalmas, látványos, jónak tűnő dolgokat is. De az Atyja akarata háttérbe szorúlt.

márc. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
#14: ChatGPT?
márc. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Hát persze, mindenki tudja, hogy a vérszomjas, gyilkos keresztények mindenhol lemészárolták Krisztus követőit, hiszen már az ókorban kialakult az egyház, amely összeállította a Bibliát és ők mondták meg, mi kerülhet bele, illetve mi maradhat benne és mi nem.

Sorra mind legyilkolták Krisztus követőit, az összes felekezetet, az ariánusokon kezdve, patakokban folyt a vér, mindenkit eretneknek nyilvánítottak és annak megfelelően ókori brutalitással folytak a szörnyű kivégzések, főleg miután a római császárság államvallássá tette a kereszténységet és ennek megfelelően teljes hatalmával támogatta a legkorábbi pápaságot, amely tűzzel, vassal irtotta a dogmatikában legcsekélyebb eltérést vallókat.

A legnagyobb vérengzés még ekkor történt, az ókorban, majd a korai középkorban, aztán ezt fejelték meg a keresztesháborúk, amelyek nem csupán az Iszlám ellenében szerveződtek, hanem a különféle nem keresztény népek ellen, például a szlávok 'megtérítésére', akiket kis híján kiirtottak, annyi városukat és falvaikat felégettek, lakóikat brutális kegyetlenséggel kardélre hányva és megdöbbentő módon rabszolgaságba hurcolva a javát, amikor a rabszolgaság intézménye a kulturált világban már szégyenteljesnek minősült, de legkésőbb az egyház törölte el, a késői középkorban.

Öldöklés és vérben tobzódás, ez volt a fanatikus pápák módszere évszázadokon át, az inkvizíció még nem is a legrosszabb, hiszen az legalább megtartott egy formális eljárást, egy tárgyalás látszatot és a máglyahalálhoz kellett a rettenetes kínzások által kicsikart beismerés, ám évszázadokon keresztül a papság korlátlan hatalma mindenre kiterjedt.

A kereszténység uralma a borzalmak uralma lassan két évezrede.

Ehhez képest az Iszlám türelmetlensége semmiség, mivel ott a vallási vezetők hatalmát mindmáig korlátozhatja és korlátozza is, az állami tisztségviselők hatalma.

márc. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Kérem a bizonyítékokat, vagy ez is a téveszmés felvilágosodásnál történt? 😂

Jézus Krisztus az Út, az igazság, és az Élet!

márc. 30. 22:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!