Végül is az ateizmus nem tudta valóra váltani azt a nagy vágyálmát, hogy eltörlik a vallásokat a világról?
Ugye az ateizmus igazán berobbant a 18. század felvilágosodási korszakában.
Attól kezdve próbálják eltörölni, megsemmisíteni a vallásokat.
A legnagyobb világvallások még mindig élnek és virulnak:
1. Kereszténység: A kereszténység az egyik legnagyobb világvallás, amely Jézus Krisztus tanításaira és az Újszövetségben foglalt hitre épül. A kereszténység több mint 2 milliárd hívővel rendelkezik a világon.
2. Iszlám: Az iszlám vallás a muszlimok által követett monoteisztikus hitrendszer, amelynek alapjai a Koránban találhatók. Az iszlám világvallásként mintegy 1,8 milliárd hívet számlál világszerte.
3. Buddhizmus: A buddhizmus Siddhártha Gautama tanításaira és a négy nemes igazságra épül, amelyek a szenvedés megszüntetését és az önmegvalósítást célozzák. A buddhizmus körülbelül 500 millió hívővel rendelkezik szerte a világon.
4. Hinduiszmus: A hinduizmus az ősi India vallása és filozófiája, amelynek alapjai az Védákban találhatók. A hinduizmus mintegy 1,2 milliárd hívet számlál világszerte.
5. Szikhizmus: A szikhizmus az indiai Punjab régióból származó vallás, amely az egy Istent és az egyenlőséget hirdeti. A szikh vallás mintegy 30 millió hívet számlál világszerte.
Tehát akkor mondhatjuk-e, hogy a nagy tervet nem sikerült végrehajtani?
"Hát ezzel kár is volt fáradoznod, magamtól is tudom, hogy az ateisták is sokfélék. Én konkrétan az új ateista mozgalomra gondoltam. (Akinek meg nem inge az ne vegye magára)"
Legközelebb ne csak gondolj rá hanem például írd is le ha már ennyi fáradtságot veszel egy ilyen értelmetlen kérdésé kiírására.
Kérdező, mi a célod ezzel a kérdéssel?
Csak mert nem látni a "kérdésedben" azt, hogy mire is lennél kíváncsi. Igen, vallások még léteznek és ezt le is írtad. Akkor mire vagy kíváncsi ennél a kérdésnél vagy milyen célból írtad ki??
Szerintem nem csak nekem nem világos.
"A vallásosságot nem a szegénység okozza. Ha ez így lenne, akkor Dubajban senki nem lenne vallásos, ott mégis erőteljesen dübörög az iszlám."
Már hogyne okozná a szegénység a vallásosságot. Természetesen most azokra a helyzetekre gondolok, ahol az emberek maguk választhatják meg, hogy vallásosak-e vagy sem. A vallásosság egyik alapja az, hogy az ember jobb életet akar. Éppen ezért nehézségben lévő embereket sokkal egyszerűbb beszervezni egy vallási felekezetbe, mint azt, akinek jó élete van. A hittérítők ugyanis azt kínálják neki, hogy az Isten majd segíti őt az életben. Ha meg ez nem jön össze, majd meggyőzik arról, hogy halála után megkapja a jutalmàt. Bart Ehrman is arról ír A kereszténység diadala című könyvében, hogy a pogányok azért tértek be a kereszténységbe, mert a csodák miatt azt remélték, hogy a Földön jobb életük lesz. Ők nem a túlvilàgi boldog életet akarták.
Dubajt nem ismerem olyan szinten, hogy nyilatkozzak róla. Azt azonban tudom, hogy az arab országokban nincs szétválasztva a vallás és az állam, Európától le vannak maradva.
"Hát ezzel kár is volt fáradoznod, magamtól is tudom, hogy az ateisták is sokfélék. Én konkrétan az új ateista mozgalomra gondoltam"
Azért hoztál Rousseau és Diderot idézeteket. Logikus is, meg hihető is. Nem is értem, hogy nem esett le nekem egyből.
"Már hogyne okozná a szegénység a vallásosságot. Természetesen most azokra a helyzetekre gondolok, ahol az emberek maguk választhatják meg, hogy vallásosak-e vagy sem. A vallásosság egyik alapja az, hogy az ember jobb életet akar. Éppen ezért nehézségben lévő embereket sokkal egyszerűbb beszervezni egy vallási felekezetbe, mint azt, akinek jó élete van. A hittérítők ugyanis azt kínálják neki, hogy az Isten majd segíti őt az életben. Ha meg ez nem jön össze, majd meggyőzik arról, hogy halála után megkapja a jutalmàt. Bart Ehrman is arról ír A kereszténység diadala című könyvében, hogy a pogányok azért tértek be a kereszténységbe, mert a csodák miatt azt remélték, hogy a Földön jobb életük lesz. Ők nem a túlvilàgi boldog életet akarták."
Ebben most sehogy sem tudok egyetérteni veled. Pont a szegények azok akik azt mondják, hogy Isten biztosan nem létezik, mert ha létezne akkor jobb sorsot szánna nekik. Akkor ugye ott van még a sok hiába való imádkozás, attól ugye még nem sok mindenki lett gazdagabb.
A másik meg az, hogy Jézus sosem ígérte, hogy tejben-vajban leszünk fürösztve, legalább is itt a földi élet során biztosan nem. Pont az ellenkezőjét mondta, hogy az ő útját követni a nehezebb, vagy hogy üldözettek lesznek az ő nevéért. stb.stb.
"Dubajt nem ismerem olyan szinten, hogy nyilatkozzak róla. Azt azonban tudom, hogy az arab országokban nincs szétválasztva a vallás és az állam, Európától le vannak maradva."
Hogy Dubaj le lenne maradva Európától? xD
https://www.youtube.com/watch?v=IdejM6wCkxA
Viccnek is rossz.
Dubaj az Egyesült Arab Emírségek legfejlettebb városa és egyike az Egyesült Arab Emírségek hét emirátusának. Az Egyesült Arab Emírségek egy gazdag arab ország a Közel-Keleten, amely gazdag olaj- és gázforrásokkal rendelkezik. Dubaj a legnagyobb városa az Egyesült Arab Emírségeknek és jelentős pénzügyi, kereskedelmi és turisztikai központ.
Dubaj valóban jelentős gazdasági és infrastrukturális fejlődést mutatott az elmúlt évtizedekben, és a város a világ egyik leglátványosabb épületeivel, luxus ingatlanokkal és létesítményekkel büszkélkedhet. Dubaj ismert világszerte a modern építészettel, luxus üzletekkel, szállodákkal, luxus autókkal és extravagáns életstílussal.
.
"Ebben most sehogy sem tudok egyetérteni veled."
Nem kell velem egyetérteni. Utána lehetne nézni statisztikáknak, hogy a szegényebb, vagy a szegényebb orszàgokban magasabb-e a vallásosak száma, de mindegy.
"Dubaj az Egyesült Arab Emírségek legfejlettebb városa és egyike"
Ezt nem vitatom.
Úgy értettem, hogy mentalitásban van lemaradva.
Mármint akkor, ha a vallás és a politika nincs elválasztva.
Törökországban ebből a szemszögből fejlődik, ha jól tudom, ott már egyre jobban vállalják magukat a vallástalanok.
Bocsi, elírtam.
Tehát:
*hogy a szegényebb, vagy a gazdagabb orszàgokban magasabb-e a vallásosak száma
"Kérdező, mi a célod ezzel a kérdéssel?
Csak mert nem látni a "kérdésedben" azt, hogy mire is lennél kíváncsi. Igen, vallások még léteznek és ezt le is írtad. Akkor mire vagy kíváncsi ennél a kérdésnél vagy milyen célból írtad ki??"
A kérdés alatt arra voltam kíváncsi, hogy bizonyos ateisták, mennyire akarják még napjainkban is eltörölni a vallásokat. Vagyis pontosabban hogy mekkora az ilyen ateisták aránya. Persze nagyon sok ateista van a világon, de úgy látom, mintha ezek a töröljük el a vallásokat hozzáállásúak kiveszendőben vannak. Úgy látszik még az ateizmusban is lehetséges a fejlődés. De javítsatok ki ha rosszul látom.
"Mármint akkor, ha a vallás és a politika nincs elválasztva.
Törökországban ebből a szemszögből fejlődik, ha jól tudom, ott már egyre jobban vállalják magukat a vallástalanok."
Tehát azt mondod hogy az Egyesült Arab Emírségekben sok a rejtett ateista, csak nem merik felvállalni? Mert ugye nem szekuláris országban élnek.
"#20 De ha te az új ateizmusról beszélsz, akkor miért hivatkozol Jean-Jacques Rousseaura és Denis Diderot-ra? Nekik mi közük az egészhez?"
Az új ateizmus onnan folytatta ahonnan ők abba hagyták.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!