Végül is az ateizmus nem tudta valóra váltani azt a nagy vágyálmát, hogy eltörlik a vallásokat a világról?
Ugye az ateizmus igazán berobbant a 18. század felvilágosodási korszakában.
Attól kezdve próbálják eltörölni, megsemmisíteni a vallásokat.
A legnagyobb világvallások még mindig élnek és virulnak:
1. Kereszténység: A kereszténység az egyik legnagyobb világvallás, amely Jézus Krisztus tanításaira és az Újszövetségben foglalt hitre épül. A kereszténység több mint 2 milliárd hívővel rendelkezik a világon.
2. Iszlám: Az iszlám vallás a muszlimok által követett monoteisztikus hitrendszer, amelynek alapjai a Koránban találhatók. Az iszlám világvallásként mintegy 1,8 milliárd hívet számlál világszerte.
3. Buddhizmus: A buddhizmus Siddhártha Gautama tanításaira és a négy nemes igazságra épül, amelyek a szenvedés megszüntetését és az önmegvalósítást célozzák. A buddhizmus körülbelül 500 millió hívővel rendelkezik szerte a világon.
4. Hinduiszmus: A hinduizmus az ősi India vallása és filozófiája, amelynek alapjai az Védákban találhatók. A hinduizmus mintegy 1,2 milliárd hívet számlál világszerte.
5. Szikhizmus: A szikhizmus az indiai Punjab régióból származó vallás, amely az egy Istent és az egyenlőséget hirdeti. A szikh vallás mintegy 30 millió hívet számlál világszerte.
Tehát akkor mondhatjuk-e, hogy a nagy tervet nem sikerült végrehajtani?
"Téves feltételezésen alapszik a kérdés. Tehát a válasz nem, mert nincs ilyen terv."
Tehát szerinted az ateizmus terve sosem az volt, hogy eltörölje a vallások létezését?
És most nem akarok az olyan szőrözésekbe bele menni mint hogy, az ateizmus csak az istenekbe vagy természetfelettibe vetett hit hiányát jelenti.
Szemmelláthatóan a 18. század felvilágosodási korszakában terv szerűen dolgoztak az ateisták a teizmus ellen, főleg a kereszténységet illetően.
Az "ateizmusnak" semmiféle terve nem volt soha, mert ez moindenki saját elképzelése, semmiféle "szervezett" mozgalom nincs és nem is volt soha.
A vallások meg lassanként önmaguktól kihalnak, egyes primitív csoportok ragaszkodnak hozzá, meg politikai vezetök, akik mesealakokkal akarják a primitív embereket irányítani.
Azért a hívő emberek mentális kapacitásáról sokat elmond, hogy ilyen sok idő után még mindig nem képesek megérteni, hogy az ateizmus az nem egy olyan kitalált vallás, mint az övéké. A hívő emberek ehhez vannak szokva, hisz ők maguk is ezek: fanatikusok, vakon követők, egocentrikusok, akik célja más emberek agymosása. És képtelenek felfogni, hogy egy ateista nem így működik. Az ateista nem hisz, nem követ tündérmese szereplőket, nem önmagát helyezi a világ középpontjába és magasról szarik rá, hogy .azok mit csinálnak, ergo nincsen semmilyen "ateista terv".
Nem várom el, hogy ezt bármelyik scifi-rajongó hívő megértse. Aki kellően intelligens ahhoz, hogy ezt megértse, az eleve nem is lehet keresztény, szóval... sok sikert az örök sötétséghez, tudatlansághoz.
A 18. század óta a vallások hatalmas mértékben visszaszorultak a fejlett országokban, csak mivel nekünk ez természetes, ezért nem tűnik fel. Régen a vallás az egész társadalmat meghatározta, ma már csak magánügy.
A közoktatásban természettudományos szemlélet uralkodik Ősrobbanást, evolúciót tanítanak, nem teremtéshitet.
A párkapcsolatokban a vallási előírásokat már a vallásosok közül sem tartják be mind, manapság a szex a párkapcsolat alapja, míg az ókorban a házasságba volt száműzve.
Egyre jobban terjed a feminizmus, a homoszexualitás is egyre elfogadottabb.
Az ezotéria egyre népszerűbb, egy rakás könyvet árulnak, ami ugye szintén ellentétes a kereszténységgel. Ha jól gondolom, pár száz éve egy ezós szerzőt boszorkányságért kivégeztek volna, a könyveit pedig tiltólistára tették volna.
Megjelent a pszichológia tudománya, ami a lélektant vizsgálja, tehát egy ember tetteire nagyobb rálátásunk van, mint a vallásos időkben.
Mi következik ebből?
A vallás hanyatlik. Szép lassan, alig észrevehetően, de hanyatlik. Már inkább kulturális jelentősége van.
Természetesen ez nem jelenti azt, hogy a vallás, mint jelenség eltűnne. Ahogyan Yuval Noah Harari írta: majd lesznek új vallások.
Nem akarom és nem is akartam eltörölni a vallásokat soha.
Sokkal inkább a mostaninál egy nagyobb vallás szabadságot, egyenlőséget pártolnék. A mostani rendszer nagyon részre hajló szerintem.
Engem az érdekelne ,hogy miért fogalmaztál úgy ,hogy “végül is”? Mármint ez olyan mintha történt volna valami nagy lezárás-féleség s mostantól mindörökké ennyi híve lesz ezeknek a vallásoknak. S akkor kérdezed ,hogy “végül is nem sikerült eltörölni őket?”.
Simán lehet ,hogy lesz olyan kor mikor már ezek a jelenlegi világvallások max történelemkönyvekben lesznek benne. Ahogy történt ez már számtalanszor (s lettek helyettük újak, ugye). De az biztos ,hogy ilyesmi nem a mi életünk során fog megesni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!