Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A logikátlanság kizárja a...

A logikátlanság kizárja a létezést?

Figyelt kérdés
Minden válaszra nyitott vagyok kellően kifejtve. Köszönöm!

2024. febr. 23. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Logikus, hogy logikátlan.
2024. febr. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Logikusan logikatlan.
2024. febr. 24. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem. Hanem új megközelitésű, új rendszerű logikát követel.
2024. febr. 24. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
Nem, a lét van logikától függetlenül is. Ismerek csomó embert, aki szerintem logikátlan, de mégis léteznek.
2024. febr. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, minek a létezésére vagy kíváncsi.


A kvantumvilágban a részecskék tulajdonságai eléggé zavarba ejtőek, pl. a kétrés kísérlet alapján úgy tűnik, hogy az elektronok egyszerre több helyen is tudnak lenni. A klasszikus (newton-i) fizika alapján ez logikátlan, mégis lehetséges, csak nem ott!

2024. febr. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy valami logikus vagy logikátlan, nem feltétlenül határozza meg az objektum vagy jelenség létezését. A logika inkább arra szolgál, hogy érthető és következetes magyarázatokat adjon a világról és az eseményekről. Például egy adott elmélet vagy történet lehet logikátlan vagy nem feltétlenül következetes, de ennek ellenére lehet valóságalapja.
2024. febr. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“A logikátlanság kizárja a létezést?”


Szerintem inkább az önellentmondás a jobb szó rá.

Például nem látom miért volt logikus dolog Bélát írnod a kulcsszavak közé, de ez mégsem akadályozza meg a kérdés vagy a kulcsszó létezését.


Viszont ha valaki mondjuk azt mondja ,hogy szereti a kutyákat és rendszeresen nyúz élve kutyát akkor a kettő üti egymást. Nem férnek össze, önellentmondás. Maga a személy létezhet, de az egyik tulajdonsága “nem létezhet” benne, nem tud létezni mert kizárja a másik (most az egyszerűség kedvéért tekintsünk el olyan esetektől minthogy az illető beteg s nincs tisztában azzal ,hogy árt a kutyának vagy kényszerítve volt stb, most nem ez a lényeg).

2024. febr. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Nincsen ilyen viszony a létezés és a logika között. A logika arra való, hogy kezdeti igaz állításokból és következtetési szabályokból újabb igaz állításokkal bővíthesd a meglévő tudásod. A logika aktuális tárgya lehet bármilyen létező vagy nem létező dolog. A matematika például nem anyagilag létező , hanem absztrakt koncepciókkal foglalkozik, de a tételei és bizonyításai megfogalmazhatóak a logika nyelvén, így például a tételbizonyítás automatizálható. Továbbá nem csak egyféle logika létezik, egy adott logika teljesítőképessége és korlátai függenek a típusától. Egyes logikákban számunkra egyszerű igazságok kifejezése is nehéz vagy lehetetlen, például térbeli vagy időbeli kifejezések. Vannak igaz állítások, amik annak ellenére igazak, hogy egy adott logika szabályai alapján nem lehetséges a bizonyításuk.


Ami létezik, vagy igaz állítás, nem feltétlenül következik egy adott logikai rendszerből, ugyanakkor a logika szabadon vizsgálhat egyáltalán nem létező tárgyú állításokat, mivel maga is absztrakt.

2024. febr. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!