Hogyan kell értelmezni ezt a részt a Bibliában?
Nem teszt volt, hanem Isten döntött úgy, hogy Akháb személyesen hozzon jó döntést. Ebből is látható, hogy nincs eleve elrendelve minden.
Az egyik angyal megakadályozta, hogy a hamis próféták igazat mondjanak a királynak. Mikája viszont figyelmeztette a királyt, ne hozzon rossz döntést. A király nem hallgatott Isten szolgájára, és rossz döntést hozott.
Hasonlít ez Ádám életéhez.
Isten igazat mondott, Sátán pedig hazudott.
Ádám nem figyelt Istenre, inkább a hazugságot hitte el, gondolva, hogy kibújhat Isten törvénye alól....
Szia
Így van ez ma is, mint Aháb idejében volt. (A régi dolgok a mi tanulságunkra írattak meg. 1Korinthus 10:11)
Jehova Isten megengedi, hogy „tévelygésnek munkálkodása” érje el azokat, akik a hamisságban lelik kedvüket, „hadd higgyék el a hazugságot” a Jézus Krisztusról szóló jó hír helyett: 2Tesszalonika 2:9–12.
Ez az alapelv érvényesült évszázadokkal korábban az izraelita Aháb király esetében is. A hazug próféták arról biztosították Ahábot, hogy győzelmet fog aratni Rámót-Gileád felett, Jehova prófétája, Mikája azonban katasztrófát jövendölt. Jehova egy látomásban feltárta Mikájának, hogy megengedte egy szellemteremtménynek, hogy „megtévesztő szellem” legyen Aháb prófétáinak a szájában. Vagyis ez a szellemteremtmény hatalmába kerítette őket, hogy ne az igazat mondják, hanem azt, amit ők maguk akarnak mondani, illetve amit Aháb akar hallani. Bár Aháb figyelmeztetést kapott, mégis hagyta, hogy a próféták a hazugságaikkal rászedjék, és emiatt a végén az életével fizetett: 1Királyok 22:1–38; 2Krónika 18.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!