Az emberek többsége most Magyarországon nem vallásos végül is, ez jött ki a népszámláláson?
Költői kérdés volt!
Arra akartam utalni, hogy a vallásos emberek közel sem azonos módon és azonos entitásban hisznek, AZAZ nem egy homogén csoport, hanem éppenséggel éppen annyira nem fogadják el egymás nézetét, mint egy ateista.
A vallások legnagyobb része kirekesztő, csak és kizárólag az ő istenképét fogadja el igaznak, az összes többit hamisnak hiszi.
Az ateista csak eggyel több istenben nem hisz, így egy adott vallás hívő közössége (tekintheted bármelyiket) kisebbségben van az adott vallásban hívőkkel szemben (ateisták+a más vallást gyakorlók együttesen).
"A vallások legnagyobb része kirekesztő..."
Kérlek linkeld azt a közvélemény kutatást, amely alapján ezt így kijelented. A személyes tapasztalataidra való hivatkozás továbbra sem minősül érvnek.
"Kérlek linkeld azt a közvélemény kutatást,"
Nem közvélemény kutatás hanem a vallások alapelveinek ismerete kell ennek megértéséhez.
Sem a kereszténység, sem az iszlám nem fogadja el a más vallások istenét ("Jehova az egyetlen" de "egy az isten ALLAH") és a más vallást gyakorlókat pogánynak tartja.
A többi vallás is jórészt hasonlóan vélekedik, kevés az olyan elfogadó, mint egyes keleti vallások.
#13
Ilyen logika mentén az ateista még kirekesztőbb, hiszen úgy en bloc egyetlen vallás istenét se fogadja el.
Persze, hogy nem fogadja el, hiszen azért ateista nem hiszi el egyik vallás alátámasztatlan állításait sem az adott vallás istenének létezéséről.
Viszont (kivéve a kemény vonalas ateistákat) nem is állítja, hogy neki BIZTOSAN igaza van, és csak ő az igaz tudás birtokosa
(az agnosztikus ateista nem ÁLLÍTJA, hogy nincs isten, csak nem hiszi el, hogy van).
De szerintem ezen a csonton nem érdemes rágódni tovább, hiszen csupán annyit akartam megjegyezni, hogy egy tetszőleges vallás hívei biztosan kevesebben vannak, mint azok akik nem adnak hitelt az adott vallás állításainak (a népszámláláskor nem az adott valláshoz tartozónak jelölték be magukat).
Az én véleményem a következő:
A népszámlálás ezen kérdése ebben a formában alkalmazhatatlan, és nem lehet túl sok következtetést levonni.
Amit le lehet, az az ,hogy az egyházak népszerüsége csökkent.
A problémáim a következőek:
-A gyakorlatban a felekezetekhez és a vallásokhoz való viszony könnyen ambivalens lehet.
-Sokan eltérően értik a kérdést, van, aki úgy értelmezi, hogy a vélekedését kell kinyilvánítania, más pedig gyakorlatilag úgy, hogy meg van-e keresztelve.
-Kényes kérdés tud lenni és a kormány állást foglal a kérdésben ,így különböző csoportok kevésbé, mások jobban válaszolnak.
-A témához kapcsolódó különböző fogalmak nem jelentik mindenki számára ugyan azt
-ezek miatt az egyforma válaszokat hibás homogénnek tekinteni.
Az előző válaszok szerintem rámutattak, hogy néhány embert jobban érdekel a saját előfeltevésük megerősítése(állásponttól függetlenül )mint az, hogy mi mondható és nem mondható el egy népszámlálási eredmény alapján.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!