Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kellett ezt a mesét...

Miért kellett ezt a mesét beleszőni a Bibliába?

Figyelt kérdés
Véleményem szerint a Biblia egy remek könyv. Nagyszerűen lefekteti az alapjait a Tízparancsolat formájában egy -akkoriban- civilizáltnak számító kultúrának. Mindemellett rengeteg történetet ír le, ahogy emberek segítenek egymásnak, hogy éljünk helyesen, segítsünk másoknak és a többi. De miért kellett a mese Istenről, a teremtésről, hogy elküldi fiát, aki meghal bűneinkért, hogy csodákat tesz. Enélkül nem hitték volna el a valódi üzeneteit a könyvnek, vagyis, hogy hogyan legyünk jó emberek?
2010. okt. 13. 20:11
1 2
 11/14 pelgrim ***** válasza:

Freya


“Egy kalap alá veszed a katolikusokat a többi kereszténnyel.”


Méltán tiltakozol a keresztény kalap alatt többféle felekezet van, azt csak az egyszerűség miatt írtam úgy.


„A krisztus-tudat kiépítése és Krisztus Istenként imádása nem bálványimádás, ha az ember nem használ ehhez bálványokat. Az IGAZI kereszténység lényege, hogy még itt a földön átalakítsa a saját létét, Krisztus követése által.”


Ez szerintem sántít egy kicsit. Elismerjük Názáreti Jézust mint Krisztust, de Krisztus több mint názáreti Jézus személye, a Krisztus minden ember Isteni kiléte. Mikor ez a tudat egy élménnyé válik az emberben, akkor átalakította életét.


Nem tudom feltűnt-e már neked, mikor Jézus önmagáról beszélt akkor nagyon találóan az “ember fia” kifejezést használta, és mikor olyanokat mondott mint “Én vagyok az út, az igazság és az élet, …”, vagy “Én vagyok a kapu, ...”, akkor a Krisztusról beszélt, az Isten egyszülött Fiáról / Leányáról, az Én Vagyok-ról minden emberben.


Feltámadása után bizonyos időre Jézus távozott tanítványai szeme látta elől, nehogy azok személyiségéhez ragaszkodva őt imádják, mert nem az volt a szándéka, hanem az, hogy tanítványai is úgy mint Ő felfedezzék isteni kilétüket a Krisztust önmagukban, elismerjék és kifejezésre hozzák.

2010. okt. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Igen, feltűnt. Csakhogy Jézus a zsidókhoz jött el elsősorban, és nekünk az ember fia mást jelent, mint nekik. Ők tudták mire utal ezzel.

Isten megígérte Ádámnak és Évának, hogy az ő leszármazottuk majd "a kígyó fejére tapos." Hiszen azért jött el az embernek fia, hogy "az ördög minden munkáit lerontsa."


Jézus nem félisten és félember volt, hanem teljesen ember, de az istenségnek a teljessége lakott benne, tehát Isten is egyben.

A szőlőműves példázatában a jó szolgák, akiket a gazdag ember elküldött a szőlőjébe a gonosz szolgákhoz, a prófétákat jelképezték. Az egyetlen fiú Jézust. Egy egyszülött fiú a héberek szerint az Atyának teljhatalmú képviselője, egyenrangú vele a szolgák előtt. Ezért is tudták a zsidók nagyon jól, hogy miről beszél Jézus. Nem tetszett nekik.


De azzal egyet értek, hogy minden emberben ott van az isteni én, az isteni szikra, ezt értette azon, hogy én és az Atya tibennetek vagyunk. Jézus a szívedben lakik, ha akarod és megkeresed és kitágítod a szívedet. Ez egy átalakulás.


Freya

2010. okt. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 pelgrim ***** válasza:

Freya:tegnap 19:23


Nem, szerintem Jézus nem a zsidókhoz jött első sorban, csak a zsidó nép hitvilága volt a legalkalmasabb egy ilyen feladatra. A kiválasztott nép és az Istennel való szövetség nem volt több mint egy eszköz a zsidó nép előjáróinak kezében, hogy a népnek megadja a szívósságot, a kitartást a létért való küzdelemben. Az Izrael népe, akihez Jézus jött, melynek a zsidó nép (Juda törzse) csak egy része, az egész emberiséget képviseli.


Valóban Jézus nem volt félisten, még egy atommal se volt másképp teremtve mint valaki más, de ő belátta, elismerte és kifejezésre hozta isteni kilétét, a Krisztust.

2010. okt. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Oké, ebben nem értünk egyet, de tiszteletben tartom, amit mondasz. Így kerek a világ! :-))

Freya

2010. okt. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!