Miért ilyen egyenlőtlen és igazságtalan a szenvedések mértéke az embereknél, talán ez szól a leginkább amellett, hogy Isten vagy nem létezik vagy nem mindenható vagy nem jóságos?
A szenvedésre talán van egy magyarázat hogy a szenvedés azért szüksége mert így tudjuk csak igazán értékelni az üdvösséget, hogy megtapasztaljuk a rosszat, tehát Isten azért okozza a szenvedést hogy még jobban érezd magad mennyországban ami az örökké tart majd.
Ezt azért meg lehet magyarázni de ez is ezer sebből vérzik és sok problémát vet fel, de ami számomra igazán problémás az az hogy a szenvedések nagysága miért ennyire logikátlan aránytalan, tehát miért van az hogy egy jóságos, Istenhívő ember sokkal sokkal többet szenved mint egy rossz ateista ember vagy két egyformán hívő jó ember, teljesen különböző mértékben adja isten rá a szenvedését.
Miért van az hogy egy ártatlan gyerek már ötévesen hihetetlen szenvedéseken megy keresztül, valakinek meg semmi...
Dicsőség a tudósoknak, akik aszpartámmal etették a népeket, most pedig bejelentik, hogy: Ja, elk.rtuk, kiderűlt, hogy rákkeltő.
Dicsőség a tudósoknak, a rákkeltő anyagok feltalálóinak.
Dicsőség a tudósoknak, akik mikró műanyagokkal árasztották el a világóceánokat és a globális felmelegedés okozói.
Dicsőség a cukor feltalálóinak, akik a cukorbetegség kialakulásában is szerepet játszottak.
Dicsőség a technológiának, mert még az egymás melledd fekvő embereket is távol viszi egymástól a világháló segítségével.
Erről körmöljetek a tudomány rovatba ateisták:
Hogyan lehetne megjavítani a környezetszennyezést és a rákkeltő anyagok terjedését amit a tudomány okozott?
Nem e ártott többet a tudomány az ökoszisztémának, mint a vallás?
Vajon tudományos áttörések nélkül is így pusztítaná az emberiség az esőerdőit?
Vajon mennyivel volt tisztább a levegő a sötét középkorban az ipari forradalom előtt?
Vajon az ateizmus és a tudomány nélkül is ennyi emberi tevékenység által okozott katasztrófa lenne a világban? (Csernobyl, Fukusima, olajkatasztrófák)
Vajon fenyegetne e a túlnépesedés veszélye a tudományos áttörések nélkűl?
Volt értelme tudományra cserélni Istent? Már jó lenne látni a jótékony hatását is károsak nélkül.
Íme a szenvedések okozója manapság: Ateizmus és kapcsolódó tevékenységei.
Hogy tervezitek rendberakni a régi ateisták által okozott károkat?
Jó és rossz tudás fája! Erről a fáról nem tudtok csak jó gyümölcsöt szedni, mert szeditek vele a rosszat is.
És fel fogjátok törni a halandóság kromoszómáját a DNS-ben és akkor mi lesz? Sos vonultok majd nyugdíjba? Lúzerek! Tartsátok meg a földi halhatatlanságot magatoknak és melózatokmaz örökkévalóságig.
Nem ártatlanok az ateisták sem, még mielőtt bárki ebbe a tévhitbe ringatná magát. Súlyosabb negatív következménye van, mint a vallásnak. Sőt.
Az pedig, hogy betegségeket gyógyítanak a technológiával alap kellene, hogy legyen, hiszen az ateista tecnológia a betegségek , például rákosodások, daganatok okozója.
Jó lenne már felébredni!
Mert "Isten útjai kifürkészhetetlenek!"
Ezt papolja a legkreténebb pap, lelkipásztor, lélekkufár!
Ezzel minden meg van magyarázva. Olyan ez, mint a kormánypropagandában a Soros, Gyurcsány, orosz-ukrán háború, vagy a brüsszeli szankciók.
És lám, lám, még most is milliók, százezrek cuppannak rá!
#31.
No figyelj!
A vallásos világlátás alapja a HIT. Ezt nálam messze übereli a tapasztalatokon alapuló meggyőződés a TUDOMÁNY.
Ez a megismerés valóban tökéletes? Hát persze, hogy nem! A tudományos megállapításokba is gyakran becsúsznak kisebb – sőt nagyobb! - tévedések, amely kor fejlettsége az emberi elme korlátozott lehetőségei behatárolnak.
Csakhogy! Amíg a tudomány ezeken a tévedéseken előbb-utóbb túlteszi magát, a hit egyszerűen DOGMÁKKÁ csontosít (vagy csontosítana) jó néhány elképesztő elképzelést. A tudományos gondolkodás kritikusai számtalan példát hoznak fel a „természtfeletti” vagy „paranormális” jelenségekből, amire a tudományos gondolkodás nem tudott kellő választ adni. Lehet, hogy majd később fog, de az is lehet, hogy akkor sem.
Akárhogy is áll a dolog, ezek nem igazolják sem a teológiai ungabungákat, sem a liturgiai hókuszpókuszokat!
"Dicsőség a tudósoknak, akik hozzájárulnak munkájukkal az emberiség boldogabb jövőjéhez!"
Miért csak a tudósokat emeled ki? Az építőipari munkások is hozzájárulnak az emberiség boldogabb jövőéjért, meg a mezőgazdaságban dolgozók is.
Meg úgy szinte majdnem mindenki aki becsületes munkát végez és hasznos a társadalomnak.
Miért csak a tudósokat emeled ki? Ez igazságtalanság. :(
"Miért csak a tudósokat emeled ki? Az építőipari munkások is hozzájárulnak az emberiség boldogabb jövőéjért, meg a mezőgazdaságban dolgozók is."
Valóban fontos, sőt nélkülözhetetlen az ő munkájuk az emberiség fennmaradásához, azonban a tudósokat (és ide bele kell érteni azt az ősembert is aki kitalálta a pattintott kőszerszámot) azért említettem kiemelten, mert az ő áldozatos munkájuk nélkül csak egy helyben toporogna az emberiség. Ők teszik/tették lehetővé, hogy fejlődjünk és a tudomány eredményeit felhasználva kevésbé legyünk kiszolgáltatva a természet viszontagságainak. Az ő munkájuk nélkül nem laknál házban, nem lenne víz, villany, gáz szolgáltatás sem számítógép és internet, retteghetnél a pestistől, szenvedhetnél egy lyukas fogtól...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!