Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Isten miért nem...

Keresztények! Isten miért nem küldte el Jézust Amerikába is?

Figyelt kérdés

Bigott keresztények kedvenc hittétele, miszerint aki nem hisz Jézusban, a Pokolba kerül. Márpedig rengeteg helyen nem is volt lehetősége az embereknek, hogy bármit is tudjon Jézusról, például a régi Amerikában.

De az amerikaiak talán nem épp olyan teremtményei voltak, mint az európaiak, ázsiaiak? Ha nekik megadta az üdvözülés jogát, akkor másoknak miért nem?


Rendben, erre egy gyakori válasz, hogy más megítélésbe esnek azok, akik nem ismerték Jézust: nem kerülnek se a Pokolba, se a Mennybe. És az mennyire igazságos, hogy egyeseknek megadta a lehetőséget a mennybe kerülésre és Jézus szeretetére, másoknak pedig nem. Miért tesz különbséget ember és ember között.


Egy másik kedvenc válasz: az amerikai kultúrák is Istent imádták, csak más néven és formában. De ha ez évezredekig megfelelt az Úrnak, akkor nem tök mindegy, ha valaki ma is az ősi azték vallást követi? Ha akkor őt tisztelték Quetzalcoatlben vagy Tlalocban, miért ne tehetnék most is?


2010. okt. 12. 18:22
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Isten csak egy van, tökmindegy minek hívjuk. A kérdés az, melyik vallás bizonyul eredményesnek, itt lép fel a természetes szelekció. Quetzalcoatl ki, Jahve be. Ha egyébként a vallások filozófiai mondanivalóját megnézed, az igazság alapú metafizikák a mai napig élnek, mint a védák és a Biblia.


Freya

2010. okt. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Azért a természetes szelekciót nem tekinteném befejezettnek. Elég a mai újpogány vallásokra gondolni, amelyeknek lényege a régiek feltámasztása - tehát ma is tudnak abban hinni, amiben 5 ezer éve.

És nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy mikor és hogyan alakult ki egy vallás. A kereszténység a "modern kultúra" hajnalán született, egy sokkal érettebb társadalmi szinten, mint például a druidizmus. Az erőszakos térítés (bocsánat, nem lehet máshogy mondani)hatására beleépült a mindennapokba és az egyre fejlődő világ minden kis részletébe beleette magát. Eddig. Az elmúlt 2 ezer évben ugyanis amolyan társadalmi "ipari forradalom" volt, kiforrt a mai világ, ez viszont az egyén erős elnyomásával járt.

De most megint egy új korszak köszöntött be: a szabadságé. Mára visszatértünk arra az útra, amit az egykor világ elfogadott: hogy mindenki abban hisz, amiben akar (a pogány vallások elfogadták, hogy mindenki ugyanabban hisz,és gyakorta egyeztették össze vallásaikat).

A szabad hit - amely Jézus óta tilos volt - azt eredményezte, hogy ismét felélednek a pogány hagyományok, csak egy újabb, fejlettebb társadalomban, és fokozatos.an visszaszorul a kereszténység. Ma ez az egyik leggyorsabban fogyatkozó vallás, ahol a megkereszteltek száma ugyan nő a népesség számával arányosan, az igaz vallásgyakorlók azonban egyre kevesebben vannak.


Tehát ez is a természetes szelekció része. Odin vissza, Jézus el. Ki tudja, hol leszünk újabb kétezer év múlva?

2010. okt. 15. 12:04
 23/31 anonim ***** válasza:

A pogány vallások erőtlenek és csak placebó hitek azoknak, akiknek egy monoteista vallás keménynek bizonyul. Nem sértegetni akarok senkit, de általában megvan egy tipikus réteg aki ezekhez vonzódik, és általában nagyon sok zavar, ezoterikus tévelygés van benne.


Amit a kereszténységről írtál, nem igaz. Csak elég megnézni Kínát, Afrikát és Ázsia egyes részeit. Sok helyütt az egyik legdinamikusabban növekvő vallás. De persze tartalmánál fogva nem lesz nagy jövője mert ahogy Jézus is megmondta, kevesen vannak, akik a keskeny utat választják.


Persze a dekadens nyugati társadalmakban nem kell a morális korlát, legyen minden szabad, abortusz, alkohol, a lányok lehetőleg már tizenéves koruk elején öltözhessenek úgy mint a prostituáltak. És viselkedjenek is úgy, ha akarnak, szabad világban élünk. De szabadok vagyunk, de jó nekünk!

Az a rengeteg ember, aki depressziós, ideges, vagy csak egyszerűen fásult és kiégett nem érti mi a baj. Talán ez a nagy szabadság. Talán kevesebb szabadság kellene és több emberség.


Ha valahol a világban katasztrófa történik, a keresztény szervezetek azonnal rohannak segíteni. Uganda, Kína, mindegy, ott vannak. Majd ha a wicca meg druida vallásnak is lesz missziója, akik mindent föláldozva segítenek a katasztrófa áldozatainak vallási faji megkülönböztetés nélkül, majd esetleg komolyan vesszük.


Freya

2010. okt. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Hmmm... keményen mondasz olyan ítéletet olyan vallások felett, amik éppoly hosszú ideig voltak az élet szerves részei, mint a kereszténység.

Számomra az tűnik olyan nagy hülyeségnek, mint szerinted a pogány vallások... a vallást pedig ne követői alapján ítéld meg. Nem a sok hülye ezoterikus belemagyarázás tükrében, nem aszerint, hogy hányan állnak ott az árvízkárosultakon segíteni, mert tök jól hangzik, hogy az egyház segít - megteheti. A kisember nem feltétlenül. Magánemberként pedig éppúgy elmegy az újpogány, mint a keresztény.


És hogy melyik vallás keményebb - erről vitatkozhatnánk. Az enyém teljes megbocsátást hirdet Pokol nélkül. Az más, hogy mindenki megkapja a maga büntetését, de az én hitem az emberek eredendő jóságában (és nem bűnében) hisz, és abban, hogy a legutolsó gyilkos is ráébred egyszer a szeretet lényegére - Jézus nem ezt vallja.

Számomra pedig ez a végtelen szeretet a legfontosabb alapkő.

2010. okt. 16. 09:27
 25/31 anonim ***** válasza:
Ez a kerdes(Bocs, nem megserteni akarlak) szerintem egy kicsit primitiv.Egyedul is megtudnad adni ra a valaszt ha akarnad.Jezust ma mar az egesz vilagon ismerik,igy nem volt szuksege arra hogy Amerikaban is megjelenjen,de persze hogy is jonne az ki hogy megvaltsa Europat es akkor elhuz Amerikaba is,sztem ez igy eleg ertelmetlen.Egyszoval Jezus az egesz vilagot valtotta meg es minden bizonnyal tudta is hogy kesobb mindenki ismerni fogja.
2010. nov. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Nem akarlak megbántani, de talán te vagy primitív, mert rajtad kívül mindenki értette, hogy a Jézus születése és Amerika felfedezése közötti bő 1500 évre gondoltam.

Addig volt pár százezer emberke, aki nem ismerte Jézust.

2010. nov. 6. 17:10
 27/31 anonim válasza:

küldte:


www.mormon.org

[link]


A Mormon könyve: Egy másik tanúbizonyság Jézus Krisztusról


A Mormon könyve egy másik bizonyság Jézus Krisztusról. Ősi próféták írásait tartalmazza. Egyikük, Léhi, Kr. e. 600 körül élt Jeruzsálemben. Isten azt parancsolta Léhinek, hogy egy kis embercsoportot vezessen el az amerikai földrészre, ahol hatalmas civilizációt hoztak létre.


Isten továbbra is hívott el prófétákat ezek között az emberek között. A Mormon könyve az ő írásaik gyűjteménye. Mormonról, az egyik ilyen ősi prófétáról kapta a nevét.


Ezek a próféták tudtak Mennyei Atyánk tervéről, melyet Ő a gyermekei számára alkotott, és tudtak Jézus Krisztus küldetéséről is. Feljegyezték, hogy feltámadása után Krisztus megjelent az Amerikában élőknek, tanította nekik az evangéliumát, és megalapította köztük egyházát.

2010. nov. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

17:33


Ha Isten parancsot adott volna arra, hogy bárki térítsen Amerikában, akkor az emberek tudtak volna arról, hogy létezik egyáltalán az a földrész. Legalább a mormonok tudták volna.

2010. nov. 6. 17:35
 29/31 anonim válasza:

szia!


én ezt az adott -és belinkelt-oldalról szedtem le neked,úgyhogy szerintem mostantól kérdezz meg egy mormont ha nekem nem hiszel-meg annak sem amit bemásoltam-linkeltem :)

2010. nov. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
hidd el a régiek tudták h van az a földrész.meg még sok mást is.
2010. nov. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!