Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Isten miért nem...

Keresztények! Isten miért nem küldte el Jézust Amerikába is?

Figyelt kérdés

Bigott keresztények kedvenc hittétele, miszerint aki nem hisz Jézusban, a Pokolba kerül. Márpedig rengeteg helyen nem is volt lehetősége az embereknek, hogy bármit is tudjon Jézusról, például a régi Amerikában.

De az amerikaiak talán nem épp olyan teremtményei voltak, mint az európaiak, ázsiaiak? Ha nekik megadta az üdvözülés jogát, akkor másoknak miért nem?


Rendben, erre egy gyakori válasz, hogy más megítélésbe esnek azok, akik nem ismerték Jézust: nem kerülnek se a Pokolba, se a Mennybe. És az mennyire igazságos, hogy egyeseknek megadta a lehetőséget a mennybe kerülésre és Jézus szeretetére, másoknak pedig nem. Miért tesz különbséget ember és ember között.


Egy másik kedvenc válasz: az amerikai kultúrák is Istent imádták, csak más néven és formában. De ha ez évezredekig megfelelt az Úrnak, akkor nem tök mindegy, ha valaki ma is az ősi azték vallást követi? Ha akkor őt tisztelték Quetzalcoatlben vagy Tlalocban, miért ne tehetnék most is?


2010. okt. 12. 18:22
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Viszont ha véleményed szerint egy vallás kihalóban lehet, akkor vélhetjük úgyis, hogy mivel ma más a kereszténység van kihalóban és elkorcsosulóban, ezért hamarosan megjelenik egy teljesen új vallás - ám ez ütközik a kereszténység tanával.


Szinte naponta jelennek meg újabb vallások. Ha tanulmányoznál néhány kisebb vallást (nem csak szekták léteznek, hanem normális vallások is), lehet, hogy találnál is olyat, ami egyezik a te nézeteiddel.

2010. okt. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

19:21


Nagyobb, jelentős vallásra gondoltam :)

Egyébként nekem van vallásom, bár mint látszik, nem a keresztény :)

2010. okt. 12. 19:25
 13/31 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Először az utolsó kérdésedre válaszolnék: nem igazságtalanság. A zsidó nép nem azért lett kiválasztva, mert olyan jó fej volt mindenki és nem arra lett kiválasztva, hogy felsőbbrendű legyen.


Arra választotta ki őket az Úr hogy az ő beszédeit lejegyezzék és megőrizzék, és azért őket, mert erre őket találta a legalkalmasabbnak. Egy példa: A holt tengeri tekercsek felfedezése. Addig Ésaiás könyvének csak egy újabb kori másolata létezett, de ez 150-200 évvel Krisztus előttről származik és szóról szóra megegyezett a késői másolattal. Tehát jól végezték a dolgukat, tényleg hűen őriztek meg mindent, nem irkáltak át nem gondolták máshogy.


Az, hogy Jézus nem jutott el Amerikába, pedig semmit sem jelent. Hiszen Előtte is éltek emberek, azokhoz sem jutott el.

Egyfelől Isten a szíveket vizsgálja, és igazságosan ítél. Senki nem kerül a pokolra, mert nem ismerte Jézust.

Jézus eljövetelének a lényege: 1. megmutatta, kicsoda Isten. 2. Megmutatta, hogyan éljünk. 3. Megmutatta hogyan haljunk meg.

Megmutatta az utat, ami Isten felé vezet. Akik előbb éltek, máshogy fognak eljutni hozzá. A tiszta lélek mindenképpen Istenben nyugszik majd meg. De boldogok azok, akik tudnak a kegyelemről. Azok az emberek nem tudtak. De Jézus egyszeri tette az egész történelemre vonatkozik, minden kor minden emberére.


Ami a más vallások iránti tiszteletet illeti, én is így gondolom. Amennyiben normális vallásról van szó. Ami a dél-amerikai indiánokat illeti: emberáldozatok a templomokban. Az Izrael környéki népek a saját gyermekeiket áldozták fel Molock-nak.Ezeket a vallásokat azért nem ártott eltüntetni.


Egyik előttem szóló írta, hogy Mohamed azért jött el, mert az emberek elkezdték félreértelmezni Jézus beszédeit. Nem akarom megbántani, mert tisztelem a vallását, de Mohamed jóval később élt, mint Jézus, és egy másik kultúra gyermeke volt. Fogalma sem lehetett, mi történt valójában. Én inkább adok Pál apostol véleményére, mint Mohamedére.

2010. okt. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
57%

az amerikai ősi vallásokról nem sokat tudok (szerintem senki se tud sokat), vannak híresztelések hogy véres emberáldozatok, kegyetlen játékok voltak - szerintem ezek azért inkább "kulturális" dolgok voltak mint vallásosak - mint pl a gladiátorharcok európában. Azt azért lehet sejteni hogy nagyon tisztelték a természetet, a földet, az állatokat, és az őseiket.


A kereszténység valójában nincs jó bőrben, de ez már évszázadok óta így van. Ezért is erősödhetnek szerintem a keleti vallások és filozófiák európában és amerikában is. Új prófétára, új vallás érkezésére csak akkor lenne szükség ha semmilyen más opció nem létezne.


Gondolok itt a hare krisna mozgalomra, ami szerintem nagyon jó dolog. Srila Prabhupádát végülis nevezhetnénk prófétának, bár ő "csak" egy létező vallást hozott el nekünk nyugatra.

2010. okt. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
61%

Nagy tisztelője vagyok a keleti vallásoknak, keresztényként is meditálok és olvastam több ősi indiai szent iratot (Gíta, részletek a Védákból, Buddha beszédei).

De én nem látom, hogy bármi olyat adnának, ami a kereszténységben nincs meg, ha az ember tudja hogy hol keresse.


Egyszer Gandhihoz ment oda egy tisztelője, hogy át szeretne térni hindu vallásra, hogy követhesse őt, de Gandhi azt mondta neki hogy nincs semmi a Gítában, ami a Bibliában ne lenne benne. Én Gandhival értek egyet.


Ami az ősi indián kultúrákat illeti, sokat lehet tudni róluk, mert Amerika felfedezése óta kezdték őket pusztítani. A dél-amerikai templomokban festmények ábrázolták ahogyan a pap (sámánféleség) elvagdossa a rabláncra fűzött emberek torkát. Az észak-amerikai indiánok voltak amolyan pogány félék, mint az ősmagyarok.


Freya

2010. okt. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Az amerikai őslakosok vallásán azért ne essék sérelem: az ő mitológiájukban is létezett egy isten, aki egyszer eljött és megtiltotta az emberáldozatokat. Szóval, éppúgy, ahogy benne van a bibliában, hogy ne öljünk és a középkorban mégis sokakat öltek meg a kereszténység nevében, ugyanez volt Amerikában is: a vallás ott is tiltotta az ölést, de a hatalom...

A különbség az, hogy ott emlegették is, hogy ha az isten újra visszatér hozzájuk, megbünteti őket az engedetlenségért.


Viszont én nem azt akarom lekicsinyelni, hogy mi van benne a Bibliában: de azért vallás és vallás formái között igenis van különbség. A tartalom lehet ugyanaz, de a hit megjelenítése számít.

2010. okt. 13. 18:02
 17/31 anonim ***** válasza:
A mormonok szerint ott is járt.
2010. okt. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

"A különbség az, hogy ott emlegették is, hogy ha az isten újra visszatér hozzájuk, megbünteti őket az engedetlenségért."


Jó a példád, kérdező. A Biblia ugyanezt tanítja. Akkor Isten mégis csak járt Amerikában is, csak ott nem úgy hívják. :-))


Freya

2010. okt. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

17:06


Vagy épp Quetzalcoatl járt Európában, hisz ő már rég a vallás része volt, mikor Jézus még a gólyáknál várt a sorára :)

2010. okt. 14. 17:33
 20/31 anonim ***** válasza:
A görög,római,maja,azték,egyiptomi,kelta,germán,szláv mitológiák is léteztek néhány ezer évig ,aztán megszűntek,pedig hittek benne vadul!Új népek alakultak,társadalmak születtek,és velük együtt jöttek a "modern" vallások!Majd a mai vallások is megújhodnak szépen lassan,átalakulnak,megszűnnek!
2010. okt. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!