Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Isten miért nem...

Keresztények! Isten miért nem küldte el Jézust Amerikába is?

Figyelt kérdés

Bigott keresztények kedvenc hittétele, miszerint aki nem hisz Jézusban, a Pokolba kerül. Márpedig rengeteg helyen nem is volt lehetősége az embereknek, hogy bármit is tudjon Jézusról, például a régi Amerikában.

De az amerikaiak talán nem épp olyan teremtményei voltak, mint az európaiak, ázsiaiak? Ha nekik megadta az üdvözülés jogát, akkor másoknak miért nem?


Rendben, erre egy gyakori válasz, hogy más megítélésbe esnek azok, akik nem ismerték Jézust: nem kerülnek se a Pokolba, se a Mennybe. És az mennyire igazságos, hogy egyeseknek megadta a lehetőséget a mennybe kerülésre és Jézus szeretetére, másoknak pedig nem. Miért tesz különbséget ember és ember között.


Egy másik kedvenc válasz: az amerikai kultúrák is Istent imádták, csak más néven és formában. De ha ez évezredekig megfelelt az Úrnak, akkor nem tök mindegy, ha valaki ma is az ősi azték vallást követi? Ha akkor őt tisztelték Quetzalcoatlben vagy Tlalocban, miért ne tehetnék most is?


2010. okt. 12. 18:22
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
36%

Kérdésre a válasz:

Mert isten nem létezik.

2010. okt. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
89%

Amerikába nagyon sok misszionárius ment,a kereszténységet hirdetni. Iskolákat,kórházakat tartottak fenn stb.

Az nem zavar,hogy a muzulmánok csak a saját hitüket tartjáék igaz hitnek!

2010. okt. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Kedves első: épp ezért címeztem hívőknek a kérdést :)


Kedves második: azt hiszem, nem értetted meg a kérdésem. Az Amerika felfedezése előtti időszakról volt szó, bár a hittérítők és muzulmánok sem igazán értem, hogy jönnek szorosan a kérdésemhez és Jézushoz...

2010. okt. 12. 18:44
 4/31 anonim válasza:
0%

már bocs,de amerika még nem is létezett amikor jézus már igen..


de értem mire akarsz kilyukadni.. szetm van 1 isten,ki-ki hogy nevezi. aki vaisnava,az abban hisz h ha jó,akkor krisna mllé kerül,ha nem akkor újra leszületik a földre-számukra ez a pokol valamilyen megfelelője,krisna mellett élés pedig a menny.


vagyis: minden vallásban megvan a pokol és a menny megfelelője,mint ahogy vannak megváltók is-illetve lehet h mindenhol jézus volt az csak másképp nevezték-ez is attól függ,ki miben hisz.


sok vallésban megemlítik,hogy jézus,krisna,buddha stb ugyanaz a lélek,más-más testben.


vagyis a válasz: amerikába is elküldte :)

2010. okt. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

18:45

"amerika még nem is létezett amikor jézus már igen."


Öhm... bocs, de tisztában vagy vele, hogy Amerika konkrétan épp annyi ideje létező kontinens, mint a többi? 2000 éve már vígan elélte ott az életét több kultúra is...


Ami a válaszod illeti: nem minden vallásban található meg a Pokol megfelelője, sőt! Pedig én is abban hiszek, mint te, hogy minden vallás ugyanazt az istenséget tiszteli, de mivel csak az Istenség égi eredetű, a vallásokat már emberek szerkesztették, ezért eltérőek a gondolatok... csak hát, ez a kérdés most nem erről szólt, ugyanis ezzel én is egyetértek :)

2010. okt. 12. 18:54
 6/31 anonim ***** válasza:

"már bocs,de amerika még nem is létezett amikor jézus már igen.."


Itt nyilván Amerikáról mint kontinensről van szó, az pedig nem 1492-ben jött létre, és népesült be.


"de értem mire akarsz kilyukadni.. szetm van 1 isten,ki-ki hogy nevezi. aki vaisnava,az abban hisz h ha jó,akkor krisna mllé kerül,ha nem akkor újra leszületik a földre-számukra ez a pokol valamilyen megfelelője,krisna mellett élés pedig a menny.


vagyis: minden vallásban megvan a pokol és a menny megfelelője,mint ahogy vannak megváltók is-illetve lehet h mindenhol jézus volt az csak másképp nevezték-ez is attól függ,ki miben hisz.


sok vallésban megemlítik,hogy jézus,krisna,buddha stb ugyanaz a lélek,más-más testben.


vagyis a válasz: amerikába is elküldte :)"


Olvastad a kérdés részleteit?

"Egy másik kedvenc válasz: az amerikai kultúrák is Istent imádták, csak más néven és formában. De ha ez évezredekig megfelelt az Úrnak, akkor nem tök mindegy, ha valaki ma is az ősi azték vallást követi? Ha akkor őt tisztelték Quetzalcoatlben vagy Tlalocban, miért ne tehetnék most is?"

2010. okt. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Keresztény vagyok, és egyet értek abban a kérdezővel, hogy sokkal toleránsabbnak kellene lennie a vallási vezetőknek egymással szemben.


Én úgy hiszem, hogy egy vallás (nem szekta, hanem vallás) akkor jelenik meg, ha az adott helyen kihalóban/leépülőben van, vagy mondjuk elkorcsosul, korrupttá válik. Ilyenkor egy próféta, vagy Isten egy inkarnációja születik meg, és megalapítja az új vallást.


Mohamed azért alapította az iszlámot, mert Jézus tanait elkezdték rosszul értelmezni az emberek, az egyház korrupt lett. Ettől még a háttérben megmaradt a kereszténység tiszta formája is, ami még ma is próbál fentmaradni, de szükség volt egy új vallásra a közel-keleten.

2010. okt. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Nem vagyok fanatikus hívő, de ismereteim bővítése miatt igyekeztem néhány vallást megismerni.


A kérdésedre egy hirtelen válasz: mert Isten Jézust a zsidókhoz küldte. A zsidók az Ő népe, vagyis ők számítottak annak abban az időben. (Lásd pl, amikor Mózes kivezette a zsidó népet Egyiptomból, a fáraó rabszolgasorából.) Mivel az akkori Amerikában nem voltak zsidók, miért küldte volna oda?


És ahogy az egyik előttem válaszoló is kifejtette, minden vallásnak van egy istene, ördöge, mennyországa, pokla. Van ahol több is. Ha vesszük csak Amerika északi részét, pl. az indiánokat, hová mentek, mikor meghaltak? Az égi harcmezőkön éltek tovább.

2010. okt. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

19:02


Rendben, ez egy önálló és korrekt vélemény, de azért az ősi amerikai kultúrákban nincs jelent a kereszténység.

Viszont ha véleményed szerint egy vallás kihalóban lehet, akkor vélhetjük úgyis, hogy mivel ma más a kereszténység van kihalóban és elkorcsosulóban, ezért hamarosan megjelenik egy teljesen új vallás - ám ez ütközik a kereszténység tanával.

2010. okt. 12. 19:07
 10/31 A kérdező kommentje:

19:06


De kiválasztani valakit a többi közül csak úgy, nem igazságtalanság-e?

2010. okt. 12. 19:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!