A mennyországban nincsen szabad akartunk, ha nincsen akkor miért nem lehetett ilyen világot teremteni a földön is?
A mennyországban örök happy van....ott nem tudunk rosszat választani, ott nem tudnunk Istennel szembefordulni? Ha igen akkor ott nincsen szabad akaratunk...Vagy a mennyország egy olyan hely ahol van szabad akaratunk de a rosszat nem tudjuk választani? Akkor a mennyország mégsem olyan jó hely, ott csak robotok vagyunk ahogy ezt a keresztények szokták mondani..
Ha viszont ez a dolog működik a mennyországban, akkor miért nem lehetett a földön is így alkotni meg a világot Istennek, ugyanis ő mindenható és semmi sem lehetetlen nála?
Ha a föld nem különbözne a menyországtól , mi értéke lenne a menyországnak?
Ha pedig ismernénk a menyország titkait, akkor mi értéke lenne a földnek?
Ha a pokolról tudnánk, hogy milyen is az, miért félnénk tőle?
Ha tudnánk, hogy milyen Odaát, miért maradnánk ideát?
De a legfontosabb kérdés, amit mindenkinek érdemes eldöntenie:
Halálunk után lekapcsolják-e a lámpát vagy inkább felkapcsolják?
"Ha a föld nem különbözne a menyországtól , mi értéke lenne a menyországnak?"
Ha a föld nem különbözne a mennyországtól nem kellene külön mennyország.
"Ha pedig ismernénk a menyország titkait, akkor mi értéke lenne a földnek?"
A föld és a mennyország lényegében egy lenne és nem két külön hely. Attól még, hogy ismered pedig értékes lenne ahol mindenki ott lenne boldogan, békében.
"Ha a pokolról tudnánk, hogy milyen is az, miért félnénk tőle?"
Az emberek tudják, hogy milyen a fogorvosnál lenni attól még félnek tőle (már aki). A megismerés nem feltétlen tesz kevésbé félelmetesé valamit de ugyan ilyen módon teheti akár félelmetesebbé, elrettentőbbé is.
DE alapból értelmetlen a kérdés, mert abban az esetben ha a föld olyan lenne mint a mennyország (lényegében csak az egyik létezne, mint feljebb írtam) akkor senki nem követne el bűnt így a pokol létezése teljesen értelmetlenné válna. Senki nem kerülne oda, mert senki nem követne el bűnt és senki nem halna meg.
"Ha tudnánk, hogy milyen Odaát, miért maradnánk ideát?"
Nem lenne odaát. Ha lenne külön mennyország és föld de a kettő ugyan olyan lenne akkor miért mennél át ha ott is pont ugyan olyan?
"Halálunk után lekapcsolják-e a lámpát vagy inkább felkapcsolják?"
Attól függ, hogy van -e még más is a szobában. Ha nincs akkor le kell kapcsolni a lámpát, hogy ne pazaroljuk az áramot. Ha pedig van akkor ne legyen szerencsétlen egy sötét szobában egy halottal.
Természetesen az angyali lényeknek is van szabad akaratuk, de nem csak szabadságuk, hanem hatalmuk és feladatuk is. A fő feladatuk éppen az, hogy a földi embereket az üdvösség felé tereljék, s a jóra ösztönözzék. Tehát Isten éppen azért teremtett angyalokat, mert szándékozott embereket is, vagyis eleve másokért felelős lények teremtése volt a célja.
Az ég és a föld, az anyagi és a szellemi világ összefüggő, egymásra utalt egységes teremtés, s nem két párhuzamos elkülönült világ. Az angyal-ember teremtés hasonlítható a szülő-gyermek teremtéshez, tehát ahogy a szülő felelős a saját gyermekeiért, éppúgy felelősek a szellemi lények is a rájuk bízott emberi lények boldogulásáért. S éppen mert szabadok s visszaélhetnek a hatalmukkal, megtehetik, hogy nem a jóra, hanem a rosszra ösztönzik az emberiséget.
Kérdező pontosan mit értesz szabad akarat alatt?
Definiáld légy szíves.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!