Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a Jézus nevű provokátort...

Ha a Jézus nevű provokátort (trollt), ha nem őlik meg, akkor nincs megváltás?

Figyelt kérdés
Sátán miért nem védte meg?

2023. máj. 5. 20:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Érdekes. A Római birodalom talán meg sem gyengült volna Jézus nélkül.

Talán sötét középkor sem lett volna és ezer évvel korábban robbantanánk fel a bolygót.

Én nem vagyok olyan optimista, sem olyan nagyképű, hogy meg merjem kockáztatni, hogy egyáltalán megszülethettem volna, ha nincs Krisztus.


Lucifer! Sátán megkísértette Jézust. Nem sikerült a kísértés. Vagy ha jobban belegondolunk, akár sikerülhetett is az utolsó kísértés:

"Majd magával vitte az ördög egy igen magas hegyre, megmutatta neki a világ minden országát és azok dicsőségét, és ezt mondta neki: Mindezt neked adom, ha leborulva imádsz engem. " (Máté 4: 8-9)


Nézzük csak meg a világot. Minden országban vannak keresztények. Templomok. Mindenhol ismerik a nevét: Jézus.

Felteszem a költői kérdést. Sátán nem arról híres, hogy alkut köt? Alkut köt, állja a szavát, csupán nem úgy történnek meg a dolgok, hogy azzal a másik fél ne nagyobb kárt szenvedjen el.


Én szeretem Istent. Vannak akik sátánnak állítják be. A szentírás szerint Krisztus feltámadt. Én elmondok egy másik történetet, olyat, melyet akkoriban hiába is mondtak volna el, senki sem értette volna. Legyen ez az én agyszüleményem, Krisztián agymenése Krisztusról. Legyen ez a címe. De ne vegyétek túl komolyan. Íme:


Krisztián agymenése Krisztusról

Egyszer volt, hol nem volt, hogy mikor, azt ma élő ember, de még Jézus sem tudta pontosan. Élt egyszer egy ember. Neve Krisztián. A modern korba született. Élvezte az életet, de egy lelki válság az öngyilkosság határára sodorta. De ahelyett, hogy megölte volna magát elmélyült az írásban. Írásban és Biblia tanulmányozásban, mígnem felfedezte, hogy az írás róla szól. Megjegyezte a sorokat, a mondandóját és annak értékét megőrizte. Egy napon valami történt és Krisztián egészen a múltban kötött ki. Csakhamar rájött, hogy Krisztus korába került valamikor időszámításunk előtt néhány évvel. Megtanulta a korabeli nyelvet és a szokásokat. Beolvadt. Eltökélt szándéka volt, hogy visszatérjen a saját idejébe. Ördögi tervet eszelt ki. Megváltoztatja az idővonalat. A Jordán folyó vidékén kutatott, mire megtalálta Jézust. Utána ment a pusztába és 40 napig vele volt. Elmesélte a múltat, jelent és a jövőt. Könyörgött, Jézusnak, hogy ne kezdje meg a nyilvános működését. Ugyanis arra alapozott mindent, hogy ha megváltoztatja az idővonalat és a történelmet, akkor majd csak feltünik ez egy időutazókat kontroláló szervezetnek és visszaviszik a saját idejébe.

Jézus pedig 40 napig tanult Krisztiántól, aki elmesélte a történelem menetét és mindent, amit el tudott mesélni. Krisztus pedig bölcs ember volt. Ellenált a kísértésnek. Még akkor is, amikor az időutazó felvázolta Jézus jövőjét. Viszont Jézus hajthatatlan volt, ám megengedte neki, hogy kövesse őt. Jézus az időutazó hatására elég szép prófétai őstehetséget adott elő. Sőt csodajeleket is. Mert az idő megváltoztathatatlan. Ám mégsem teljesen igaz ez a megállapítás. Az utolsó vacsora után az olajfák hegyénél már nem volt visszaút. Tudták jól, hogy Krisztus ember, az időutazó szintén ember, de azt is tudták, hogy aki a kereszten lesz, az feltámad. Így az időutazó volt az, aki végül keresztre ment. Kaifás is be volt avatva Nikodémus révén. Ő elfogadta ezt az igazságot és megkapta a keresztáldozatot. Megelégedett Kaifás azzal , hogy még 2000 évvel később is emlegetik, ráadásul békésen öregkorában halt meg. Az időutazót megostorozták, keresztre feszítették. Emlékeztek Krisztus színe változása című történetre? Amikor a mester elváltoztatta külsőjét. Na akkortól már keményen azon dolgoztak, hogy a terv elkészülhessen. A terv pedig bevált. Az időutazó meghalt a kereszten. Ennek nem így kellett történnie, hiszen volt egy élő Krisztus is. A jövőben pedig észlelték ezt az anomáliát. Kivizsgálták, helyszínre vonultak a jövő "időrendörsége". Végől hatalmas dilemma keveredett ki az egészből. Melyik idővonal maradjon meg. Az eredeti vagy az új. Megoldották, hogy mindkettő megmaradhasson. Ennek módja pedig az volt, hogy az időutazót, aki időbalesetet szenvedett az időugrás következtében, mely pont az ő incidensének kivizsgálására indult. Elég fáradtságos munkával, ám helyreállították az idősíkokat. A jövőbeli technológiával feltámasztották az időutazót és Krisztust pedig kivonták a forgalomból humános módon az elragadtatás napján. Így mindenki jól járt. Egy kitétel volt csupán, hogy senkinek egy szót sem.

Röviden ennyi Krisztián agymenése Krisztusról.


Ezért mondom, hogy ne vegyétek túl komolyan, nehogy egy újabb anomália keletkezzen ebből. Se a kísértőt ne vegyétek egyáltalán komolyan, sem az én időutazós fikciómat. Semmi valóságalapja nincsen természetesen, de olyan jó beszélni erről.

2023. máj. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"Majd magával vitte az ördög egy igen magas hegyre, megmutatta neki a világ minden országát és azok dicsőségét, és ezt mondta neki: Mindezt neked adom, ha leborulva imádsz engem. " (Máté 4: 8-9)


Ez is azt mutatja,hogy a világ Luciferé.Különben hogy ajánlhatta volna fel.

2023. máj. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
26%

ezt sosem vitatta az újszövetség. A világ ura Lucifer.

Ja, nem, mert Krisztus legyőzte alázattal.

2023. máj. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagy vigasz lehetett a kereszten.

Jézus azért jött a földre,hogy megváltsa a világot de ez nem jött össze.A saját népe végeztette ki,Pilatus meg komolyan se volt hajlandó venni egy piti zsidó ügyet.

Az utólagos belemagyarázás miszerint ez áldozat volt(pogány szokás...)eléggé sántít,de bűntudatkeltésre kiválóan alkalmas.

2023. máj. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Tagadhatatlan tény, hogy így vagy úgy az eseményeknek olyan következményei lettek, hogy egy világ épűlt fel rá. Ha nem lenne Jézus, te sem születhetnél meg. Pillangóhatás Barátom. Pillangóhatás.

Amúgy meg fetámadott. Ezen vitázni pedig felesleges egy kereszténnyel.

2023. máj. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!