Az ateista a könnyebb út?
A könnyebb utat, itt most nem az életvitel alatt értem, hanem magán a világkép tarthatóságán.
Egy ateistának már elég, az iskolai tanulmányai során elsajátított tudás, ahhoz hogy önmagában már jól körvonalazódjon, ateista világképe.
Ha egy ateista nemért, vagy tudni akar valamit, akkor elég ha rákeres, és már meg is kapta a választ, illetve gondolkodnia sem nagyon kell, hisz a kutatók helyette kiderítenek mindent.
De ami a legfontosabb, az ateista valláskritika, és érvelés, az pusztán annyiból áll, hogy Isten nem is jóságos, mert ezt, vagy amazt tette, teszi. Isten nem mindenható, mert ezt, vagy amazt nem tudja megteremteni.
Meglátásom szerint, az ilyesféle érveléshez elég röpke 70 IQ.
Ezzel szemben, nemrég itt gyk-n tanúbizonyságot tettek róla hívők, hogy a keresztény világkép, álláspont nagyon is védhető.
A keresztény oldalon, többnyire már magadnak kell kigondolnod, hogyan tedd rendbe világképed, és az arra adott kritikákat, hogyan válaszold meg.
Meglátásom szerint, ehhez már 170-es IQ is kevés.
De ami a vészharangot nálam igazán megkongatta, az egy keresztény, ateista vitáról szóló videó.
https://www.youtube.com/watch?v=5q52IxTDRNA
"Ez semmilyen módon nem igazol semmit. Még a megvédés is erősen kérdéses. Arról nem is beszélve, hogy 1 érvet cáfolna a sok közül HA CÁFOLNA."
Ismerem a kérdést amit Drakula linkelt, abban pont az ilyenekre játszott a kérdező, akik nemigazán látnak bele írásaiba, és így félre tudja vezetni őket. Na de még ha, el is ismernénk, hogy ott a kérdezőnek, és Titus pullonak sikerült 1 érvet cáfolnia, maradt helyette 100 másik.
Amúgy speciel Titus Pullo sem cáfolt meg semmit az ominózus kérdésnél, mivel a középkorban a válaszáért máglyán végezte volna mint eretnek és ma sem ezt tanítja az Egyház, így ha ezt a templomban regélné, egyből kiközösítenék.
Mégis, ki hallott már olyat, hogy a keresztény hitvallásban az szerepel, hogy nincs mennyországi üdvözülés az örökkévalóságig?
Talán valami szekta álláspontját hangoztatja, de ők nem mérvadók a kereszténységre nézve.
Nem vagyok benne biztos, de nekem JT válasznak tűnik és úgy tudom, őket a többség nem is tartja kereszténynek, a katolikusok, meg a reformátusok legalább is nem.
A vita vitte odáig szegény Pullót, hogy olyanokat hangoztasson, amit majd évekig gyónogathat és vezekelhet érte orrba-szájba.
Nem cáfolt ő semmit.
Egyértelműen könnyebb hívőnek lenni. Igazából semmit nem kell tenni hozzá. A vallásosság csak annyit jelent, hogy az illető hisz Isten letezésében. Erre bárki hiszékeny ember képes. Hisz benne, hogy létezik Isten, elhiszi, amit a feljebbvalók mondanak, önmagában ez nem igényel gondolkodást.
Szívesen..
#24
Az ateizmushoz valóban úgy tűnhet, hogy közvetlenül nem kapcsolódik tudás, vagy gondolkodás, például sem a családomban, sem az ismeretségi körömben nem volt vallásos,így az nemigen volt beszélgetések tárgya és csak valamikor húsz éves korom után beszéltem eleven hívővel.
Azonban templomban jártam, irodalmi művekben sokszor találkoztam különféle vallásokkal, természetesen főképpen a kereszténységgel, de még az Iszlámmal is Germanusz Gyula A kelet varázsa művében, a klasszikus mitológiát nagyon jól ismertem, így nagyjából azért képben voltam és pár részletet még a Bibliából is elolvastam, mert volt a könyvespolcon.
Ellenben azt be kell látnod, hogy ha valaki nem lenne járatos vallásos területet is felölelő tudományos , vagy történelmi, társadalomszociológiai, meg egyéb területeken, akkor abban a pillanatban sutba vághatná az ateizmusát, amikor először kerül sor egy képzett hívővel való találkozásra, vagy a kezébe kerül egy gondosan megszerkesztett vallásos brossúra, de ha az ateista jártas a csillagászatban,ismeri kellőképpen mondjuk az evolúció mechanizmusát, vannak jártasságai mondjuk a Földtörténeti korok alakulásáról, vannak földrajzi, vagy archeológia ismeretei, meg logikai képzéssel is rendelkezik, nem ismeretlen előtte a Geológia, a paleontológia és mondjuk sikeres matematikai tanulmányok következtében már elsajátított egy lényegre törő gondolkodásmódot, meg megértette mindezeken keresztül az empirikus bizonyítás szükségességét és nem teljesen járatlan a filozófiában, akkor lepereg róla a térítési szándék, de ehhez szükségeltetik egy csomó minden, ismeretek, gondolkodásmód, elemző készség, olyan dolgok, amelyek nincsenek maguktól, de ha már sikerül őket megszerezni, automatikus kételkedéssel járnak.
Az ateista ugyanúgy hite alapján gondolja világot Isten,vagy istenek nélkül,mint az Istenben,istenekben hívők a saját világnézetüket.
Szerintem messze több hitre van szükségük elhinni,hogy a világmindenség a semmiből jött létre,mint az istenfélőknek,akik a világ eredetét egy abszolut intelligencia és erőforrásra építik.
Ha valakinek hirtelen sajogni,vérezni,dagadni kezd az orra,általában feltételezunk egy arra gyakorolt erőt,tárgyat,vagy testrészt. Azt,aki a véletlenek összejátszására gondol,értelem nélkülinek gondoljuk.
Egy törvényszerűség:
Bármit képes valaki elhinni-legyen az a legnagyobb képtelenség is-,ha érdeke fűződik annak elhivésére. (Pl. Egy egész nemzet hitte-talán hiszi- hogy ők felsőbbrendű lények-űbermanch-,mert fantasztikusan tetszetős baromság.)
Egyetértek az ötössel.
Másrészt te az ateizmusról beszélsz? Mert az azt jelenti, hogy nem hisz Isten létezésében. Tehát nem érvelhet azzal, hogy Isten "nem mindenható", meg hasonlók, mert NEM HISZI EL, HOGY LÉTEZIK. Innentől fogva nem fog semmit sem gondolni róla..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!