Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ez egy logikai ellentmondás...

Ez egy logikai ellentmondás lenne a bibliában?

Figyelt kérdés

Máté 13:19 Ha valaki hallja az ígét a mennyeknek országáról és nem érti, eljő a gonosz és elkapja azt, ami annak szívébe vettetett vala. Ez az, amely az útfélre esett.

20 Amely pedig a köves helyre esett, ez az, aki hallja az ígét, és mindjárt örömmel fogadja; 21 De nincs gyökere benne, hanem csak ideig való; mihelyt pedig nyomorgatás vagy üldözés támad az íge miatt, azonnal megbotránkozik. 22 Amely pedig a tövisek közé esett, ez az, aki hallja az ígét, de e világnak gondja és a gazdagságnak csalárdsága elfojtja az ígét, és gyümölcsöt nem terem. 23 Amely pedig a jó földbe esett, ez az, aki hallja és érti az ígét; aki gyümölcsöt is terem, és terem némely száz annyit, némely hatvan annyit, némely pedig harminc annyit.


Istenre úgy tekinthetünk a biblia alapján, Akitől származik minden:

Ézsaiás 45:7 Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, aki mindezt cselekszem!

____________________________


Ha Istentől van mindenkinek a gazdagsága vagy nehézségei az életben, vagy csak valami miatt figyelmetlenség az életében ami miatt ne tudna figyelni az Igére, akkor Istennek mégis mi a f#sz baja van a saját rendelkezéseivel?


És úgyszintén, ha valakinek mondjuk kevesebb értelem vagy érdeklődési szándék adatott az Isten Igéje iránt, akkor úgyszintén, Istennek mi baja van a saját rendelkezéseivel?

Ami miatt az emberek nem figyelnek Rá.


Ő formált állítólag mindenkit még megszületése előtt az anyja méhében, akkor mi baja van azzal, hogy valakinek a lelkét úgy formálta meg, hogy az érdeklődés hiányában a pokolra kerüljön?


2022. aug. 28. 06:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%

"Ha Istentől van mindenkinek a gazdagsága vagy nehézségei az életben, vagy csak valami miatt figyelmetlenség az életében ami miatt ne tudna figyelni az Igére, akkor Istennek mégis mi a f#sz baja van a saját rendelkezéseivel?"


A keresztények Istene félig meddig deista.

Mikor a biblia befejeztével már nem foglalkozik velünk többet, majd csak a túlvilágon.

2022. aug. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%

A föld minősége az elme minősége. Azért írja, hogy ösztönözzön arra, hogy a minőségibb, igazibb önvalóinkat tárjuk fel, ismerjük meg, gyakoroljuk ki, és hozzuk előtérbe.

Az, hogy a negativitás így vagy úgy átjárja a a dolgokat, csak mellékes dolog. Egyszer ők is rájönnek, és a szépet és jót kezdiknel követni. A jó föld is rothadt volt régen, sivár felszínes, üres.

2022. aug. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%

Amiről te írsz Kérdező, az az "eleve elrendelés" lenne. Vagyis hogy Isten mindent részletekbemenően meghatároz, pl.kinek milyen értelem, vagy anyagi gazdagság stb jut , majd az általad itézett íráshelyen jól elítéli azokat, akik rosszul reagálnak a tanításaira.

Csakhogy Isten nem ilyen. Egyrészt tőle nem származik semmi rossz dolog Jakab 1:13 . Másrészt ,mivel Ő alkotta az embert, pontosan tudja, hogy "por vagyunk" Zsoltárok 103:14 , így sosem vár el tőlünk olyat, amire nem vagyunk képesek.

Harmadrészt , Ő nem igazságtalan. Sosem tenne oyat, hogy pontosan tudja, hogy képtelenek vagyunk valamilyenné válni,majd ő ezt az elvárást állítja elénk és mivel nem teljesítjük, ezért megbüntet. Ez Tőle teljesen távol áll. 5Mózes 32:4 "Kőszikla, cselekedete tökéletes,

hisz minden tette igazságos.A hűség Istene,aki sosem igazságtalan.

Igazságos és egyenes ő."

Tehát az idézett szemléltetése Jézusnak azt tanítja, hogy a "mag" , az igazság magva mindenki számára elérhető, vagyis minden talajba jut, mindenhol "elvetik" ezt a magot. A föld -vagyis a szív- tulajdonosán múlik, hogy dolgozik-e a szívén, fellazítja-e a talaját, hogy ez a mag meggyökerezzen és kihajtson benne. Jézus csak tényeket közöl, a korabeli,földművelésben jártas hallgatósága pontotsan tudta értelmezni, hogy az egyes földtípusokban,( mint a sziklás talaj, tövises talaj stb) mire széámíthat egy szegény magocska. De nem kellett ilyennekmaradnia a talajnak, ezen lehetett és ma is lehet változtatni, ez már rajtunk múlik.

2022. aug. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Darkmoon80 ***** válasza:
62%

3-as!


"... tőle nem származik semmi rossz dolog "


Olvasni tudsz?

A Kérdező is idézte a Bibliából:


"

5 Én vagyok az Úr és több nincs, rajtam kivül nincs Isten! felöveztelek téged, bár nem ismerél.

6 Hogy megtudják napkelettől és napnyugattól fogva, hogy nincsen több rajtam kivül; én vagyok az Úr és több nincsen!

7 Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt (!!!!!) teremtek; én vagyok az Úr, aki mindezt cselekszem!"


Tehát ODA VAN ÍRVA, MINDEN Istentől származik, Isten teremti a gonoszt is!!!

Bár lehet, hogy szerinted a gonosz az nem rossz dolog?

2022. aug. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

3. vagyok ismét. Kedves Darkmoon80, eddig nem volt problémám az olvasási képességemmel, értettem a Kérdező kérdését is, épp azért válaszoltam a fentieket. A Bibliában nincs ellentmondás-remélem, ebben egyetérthetünk. Valóban MINDEN Istentől származik, helytállóak az idézetek, amiket leírsz. Ugyanakkor igaz, amit én idéztem, hogy SEMMI ROSSZ nem származik Istentől, mert ez ellenkezik a lényével. És ez nem ellentmondás! Ugyanis nem Isten teremtette gonoszságot és a Gonoszt sem... Igazad van, minden angyalt is Ő teremtett, csakhogy akkor még nem volt gonosz az teremtménye sem aki később az Ördög lett.

Hogy ez mennyire így van, nézd meg mit ír Júdás az 1:6-ban :

"Az angyalokat pedig, akik nem őrizték meg eredeti állásukat, hanem elhagyták a maguk megfelelő lakóhelyét, örök bilincsekben, sűrű sötétségben tartja fenn a nagy nap ítéletére"

Látod? Az Ördöggé lett anygal és lázadó társai eredetileg nem voltak gonoszak , de fellázadtak a Teremtőjük ellen, és "nem őrizték meg eredeti állásukat" És ha arra vagy kíváncsi, hogyan lesz gonosszá, bűnössé valaki, aki egykor tökéletes és bűntelen volt, arról pedig Jakabnál olvashatsz:

"Senki ne mondja, amikor próba alatt áll: „Isten tesz próbára.” Rossz dolgokkal ugyanis nem lehet próbára tenni Istent, és ő maga sem tesz ilyesmikkel próbára senkit. Hanem mindenki úgy van próbára téve, hogy a saját kívánsága vonzza és csábítja. Mikor aztán a kívánság megfogant, bűnt szül, a bűn pedig, mikor elkövetik, halált hoz világra." Jakab 1:13-15

Ez történt az Ördöggelm a társaival, aztán Ádánnal és Évával is. De ma is ez megy végbe bennünk, tökéletlen emberekben is.

2022. aug. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%

A 3-as védelmére.


A gonosz, ami az idézett részben van, nem jelent erkölcsi értelemben vett rosszat. Sokkal inkább nehézségeket jelent.

Más fordításban:

"Én alkottam a világosságot, én teremtettem a sötétséget, én szerzek békességet, én teremtek bajt, én, az ÚR cselekszem mindezt."

"Én alkotom a világosságot, és én teremtem a sötétséget; én szerzek jólétet, s én idézem elő a balsorsot is. Én, az Úr viszem ezt végbe, mind."

"Én alkotok világosságot, és teremtek sötétséget, én szerzek jólétet, és teremtek bajt; én, az Úr, cselekszem mindezeket."


A körülményeink végsősoron Isten kezében vannak, (hiszen mindent Ő tart fenn) és az életünk hullámzik, van amikor jobb az életünk és van amikor nehezebb, de mégis mi döntjük el, hogy az adott szituációban hogyan viszonyulunk Istenhez. Ellene fordulunk vagy sem.

Az a baj, hogy két szöveget kiragadva, nem lehet értelmezni a Bibliát. Ézsaiás azt akarja bizonyítani, hogy Istenen kívül nincs más Isten. Minden Isten kezében összpontosul, mindent Ő tart fenn és Ő a legfőbb hatalom. Ellentétpárokat használ. Azt pedig könnyen belehet látni, hogy a békének nem a gonosz az ellentéte. Ez egy régies fordítás, ami már eleve félrevisz.


"Én vagyok az ÚR, nincs más, nincsen isten rajtam kívül! Én öveztelek föl, noha nem ismertél. 6Hadd tudják meg napkelettől napnyugatig, hogy rajtam kívül nincsen más, én vagyok az ÚR, senki más! 7Én alkottam a világosságot, én teremtettem a sötétséget, én szerzek békességet, én teremtek bajt, én, az ÚR cselekszem mindezt. 8Egek, harmatozzatok a magasból, hulljon igazság a fellegekből! Táruljon fel a föld, és teremjen szabadságot, sarjadjon igazság is vele! Én, az ÚR teremtettem mindezt."

Így szól a rész és még hosszan sorolja, hogy Ő az egyetlen Isten, a bálványok nem istenek és az egyetlen szabadító.

Itt az is lehet, hogy eleve a zorosztrizmus dualizmusa ellen beszél. Ott voltaképpen két isten van, egy jó és egy gonosz, akik folyamatosan harcolnak.


"Ha Istentől van mindenkinek a gazdagsága vagy nehézségei az életben, vagy csak valami miatt figyelmetlenség az életében ami miatt ne tudna figyelni az Igére, akkor Istennek mégis mi a f#sz baja van a saját rendelkezéseivel?"

Na most ezzel az a baj, hogy összemosod a dolgokat. Attól, hogy valakinek problémái vannak az életben még nem kell elfordulnia Istentől. A nehézségekkel kapcsolatban: ott van Jób, de Jézust is konkrétan kivégezték. Az apostolokat üldözték és szinte mindet ki is végezték.

Isten rendelkezései, bárhogyan is értelmezzük a dolgokat nem arra vonatkoznak, hogy te legyél ilyen vagy olyan ember és fordulj el tőle. Egy ilyen nézet van, a kálvinista kettőspredesztinációs tan, amit a keresztények többsége nem vall. A kereszténység a kezdete óta a szabad akaratot vallja.


"És úgyszintén, ha valakinek mondjuk kevesebb értelem vagy érdeklődési szándék adatott az Isten Igéje iránt, akkor úgyszintén, Istennek mi baja van a saját rendelkezéseivel?

Ami miatt az emberek nem figyelnek Rá."

Az emberek aszerint lesznek megítélve, amit megértettek és tudhattak az igazságból. De, valamennyit szinte mindenki képes felfogni belőle, mert egyébként pofonegyszerű. Pár sorban összefoglalható a lényeg:

"Azt cselekedd másokkal, amit szeretnéd, hogy veled cselekedjenek."

" Szeresd az Istent teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből és szeresd embertársaidat, mint magadat."

Legyünk őszinték! Nehogy már ezt olyan bonyolult legyen megérteni. Az összes többi, csak ezeknek a kibontása. A szeretet a parancs és minden ebből indul ki.


"Ő formált állítólag mindenkit még megszületése előtt az anyja méhében, akkor mi baja van azzal, hogy valakinek a lelkét úgy formálta meg, hogy az érdeklődés hiányában a pokolra kerüljön?"

Gondolom akkor nem hiszel abban, hogy van döntési képességed. Azt hiszed a tulajdonságaid predesztinálnak téged? Attól, hogy te hajlamos vagy valamire, egyes képességeid erősebbek, mások meg gyengébbek, voltaképpen te döntöd el, hogy mit kezdesz velük. Nem véletlenül van az, hogy vannak, akik még láb nélkül is futóversenyeket nyernek.

2022. aug. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Drakula ***** válasza:
100%

1. Ott írja hogy ő teremti a gonoszt.

2. JÁbrahámot próbára tette, szóval ez már megint egy ellent mondás.

2022. aug. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Egy ilyen nézet van, a kálvinista kettőspredesztinációs tan, amit a keresztények többsége nem vall."


Ezt kissé eltúloztam. Voltaképpen még az a tan sem ezt mondja.

Ezt javítom, nehogy egy református felháborodjon, hogy ferdítem Kálvin tanítását. Kálvin azt tanítja, hogy az emberiség elveszítette a szabad akaratát és nem képes a jót akarni. Így voltaképpen eleve mindenki a pokolra jutna, de Isten egyeseket megment, másokat pedig benne hagy a kárhozat állapotában. Így végső soroson egyeseket eleve az üdvösségre, míg másokat eleve kárhozatra teremtett.

Ez kissé hasonlít ahhoz, amit írtál. Vagy legalább is valami ilyesmi szemléletre vall. Nem lepődnék meg, ha református gyökerekkel rendelkeznél vagy valamilyen kötődésed lenne hozzájuk, Kérdező. Tapasztalataim szerint a reformátusok gondolkodásmódjára eléggé rányomja ez a tan a bélyegét, még akkor is, ha elviekben nem vallják, vagy azt sem tudják, hogy létezik.

2022. aug. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Darkmoon80 ***** válasza:
71%

"A Bibliában nincs ellentmondás-remélem, ebben egyetérthetünk."

Nem, ebben koránt sem értünk egyet!

Számtalan ellentmondás van a Bibliában, mind az Ó mind az Újszövetségbeli szövegben (lásd majd lejjebb a példát).



"Valóban MINDEN Istentől származik."

"SEMMI ROSSZ nem származik Istentől, mert ez ellenkezik a lényével. "

"És ez nem ellentmondás! "


A gond az, hogy a kijelentésed ellenére ez bizony ez bizony ellentmondás, mivel az érvelésed hibás!


"Ugyanis nem Isten teremtette gonoszságot és a Gonoszt sem... Igazad van, minden angyalt is Ő teremtett, ... csakhogy akkor még nem volt gonosz az teremtménye sem aki később az Ördög lett."


Csakhogy, ha nem teremtette bele a gonoszságot, akkor az magától nem alakulhat ki, a lehetőségének(!!!) már ott kellett lennie benne ahhoz, hogy adott pillanatban előjöhessen.


Egy pohár desztillált víz soha nem lesz sós magától, csak ha valaki beleteszi a sót!



"Az angyalokat pedig, akik nem őrizték meg eredeti állásukat, hanem elhagyták a maguk megfelelő lakóhelyét, örök bilincsekben, sűrű sötétségben tartja fenn a nagy nap ítéletére"


Kínos, hogy ezt idézed, miközben azt állítod, hogy nincsenek ellentmondások a Bibliában...., jóllehet ezt IS a Biblia írja

"

6 Lőn pedig egy napon, hogy eljövének az Istennek fiai, hogy udvaroljanak az Úr előtt; és eljöve a Sátán is közöttök.

7 És monda az Úr a Sátánnak: Honnét jösz? És felele a Sátán az Úrnak és monda: Körülkerültem és át meg át jártam a földet." (Jób könyve)


Szóval az örök bilincsben lévő Sátán aki az ítéletére vár, kicsit körbejárja a földet, majd felruccan az Úrhoz egy kávára és Isten kedélyesen elcseverészik vele, majd nagy emberszeretetében a kezére adja Jóbot, hogy a Sátán had kínozza, megölve gyermekeit...


"Senki ne mondja, amikor próba alatt áll: „Isten tesz próbára.” Rossz dolgokkal ugyanis nem lehet próbára tenni Istent, és ő maga sem tesz ilyesmikkel próbára senkit. "

Nocsak Jóbot ki is teszi próbára, hogy a nagyságát bizonygassa a Sátánnak....



"Látod? Az Ördöggé lett anygal és lázadó társai eredetileg nem voltak gonoszak , de fellázadtak a Teremtőjük ellen..."


Persze, MIVEL ez az opció beléjük volt kódolva..., ha nem lett volna a lehetőség beléjük teremtve, nem tudtak volna fellázadni!


Egy 0-99-ig tartományú számokat készítő véletlen szám generátor nem képes sem negatív számot sem 99-nél nagyobb számot készíteni. Erre csak akkor van lehetőség, ha a programozó szándékosan (vagy véletlenül hibázva - amire Isten esetében nincs mód) erre a programban lehetőséget teremt.


"Mikor aztán a kívánság megfogant, bűnt szül, a bűn pedig, mikor elkövetik, halált hoz világra."

Bizony, csak (példabeszéd stílusban...) csak az a mag hajthat ki, ami termékeny talajra hullik.

A kívánság AKKOR "fogan meg", ha a lehetőség ott van arra, hogy megfoganjon, egyébként elhal. És ki más, mint Isten teremti bele a teremtményeibe a HAJLAMOT.

2022. aug. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Darkmoon80 ***** válasza:
71%

"

A gonosz, ami az idézett részben van, nem jelent erkölcsi értelemben vett rosszat. Sokkal inkább nehézségeket jelent.


Más fordításban:


"Én alkottam a világosságot, én teremtettem a sötétséget, én szerzek békességet, én teremtek bajt, én, az ÚR cselekszem mindezt."

"

Ha a négert szerecsennek nevezed, attól még nem lesz fehér a bőre.


Teljesen mindegy, hogy erkölcsi értelemben hogyan értelmezed, ha fizikai értelemben az emberek szenvednek miatta. Alapvetően nem az a probléma, hogy gonoszságról, bűnről, vagy éppen bajról van szó (fordítástól függően), hanem arról, hogy egy "JÓ" Isten, aki szereti a teremtményeit, vajon miért alkot olyan világot, ahol a szeretett teremtményei szenvednek? Miért teremt szánt szándékkal(!!!) rosszat/bajt?


(Kezdve a káros, betegségeket okozó mikroorganizmusoktól egészen a szökőárig...)


Vajon, ha tényleg olyan jó és szerető, akkor a végtelen hatalmával miért nem egy igazságos és kellemes világot teremtett???

2022. aug. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!