Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen logikai buktatók...

Milyen logikai buktatók vannak a vallásban, ami miatt nem hiszel Istenben?

Figyelt kérdés
2022. aug. 14. 18:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem valahogy nem áll össze, hogy sok vallás van és sok isten és mindegyik magát tartja a valódinak. Ez nekem egy picit gyanús és olyasmit sejtek mögötte, hogy mindet csak emberek találták ki, mint ma a konteókat.
2022. aug. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"Nekem valahogy nem áll össze, hogy sok vallás van és sok isten és mindegyik magát tartja a valódinak."


Ez azért így nem igaz.

A görögök sosem állították, hogy mitológiájuk igaz.

De ha akarsz hihetsz benne.

2022. aug. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

1. Semmi sem utal arra, hogy teremtették volna a világot. Mindössze egy deista istent tudok elképzelni, de ő meg olyan, mintha nem is létezne, hiszen nem foglalkozik a világgal.


2. A vallások istenei hiteltelenek:

- a felekezetek/egyházak egymásnak ellentmondanak

- a híveknél/vallási vezetőknél semmi sem utal arra, hogy isteni vezetés alatt lennének, sőt, sokszor komolyan sem veszik a vallásukat.

- az isteni gondviselésben nem lehet megbízni

- az istenképek komolytalanok, ellentmondásosak

- istenérvek vannak, de bizonyítékok nincsenek.

2022. aug. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Isti22 ***** válasza:
72%

Bár hívő vagyok, de ettől függetlenül nem értek, nem szeretek (még) mindent.


Elsősorban a bűn koncepcióját nem szeretem, hiszen az alapvetően szocializáció kérdése, és nincs arányban az örök szenvedés a rövid földi léttel.

2022. aug. 15. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%

Egy szerető, jó isten nem ilyen világot alkotott volna,

Túlvilági koncepciók is logikátlanok és ezzel szembe mennek,

Vallások elvárásai is hibásak (pl. Imádnod kell az istent)

Isten bujkálása

....

2022. aug. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

A hamis kereszténység hazug tanait vessétek el.

Persze hogy nincs örök gyötrelem! Kéri Isten, hogy gyertek ki a hamis vallásokból. (Nagy Babilon)

A halhatatlan lélek, 3 személyű isten, ezek mind hamis tanok, amik az ókori Babilonból származnak. Jézust miért kellett feltámasztani, ha halhatatlan lelke volt? Az Igaz Isten miért ígéri, hogy az új világrendszerben (ami közel van) feltámassza a halott embereket?

Minden kérdésetekre választ kaphattok, de ti döntitek el, hogy mit kezdtek vele. Tegyetek fel kérdéseket...

2022. aug. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Tegyetek fel kérdéseket..."

Tegyen fel neked kérdéseket a bánat.

2022. aug. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

Az a nonszensz koncepció, hogy Istennek véráldozat kell, hogy megbocsásson egy dolgot, miközben mindenható. Érted, bármit megtehet, de neki a saját fiát kell feláldoznia, hogy engem megmentsen, az eredendő bűntől, amihez közöm sincs. :D


Plusz a maffiavezér analógia: éled a világod, a maffia meg a semmiből azt mondja, hogy bűnös vagy, el fogja törni a lábad (pokolra jutsz). De fizethetsz neki egymillió forintot is,(elfogadhatod jézust), akkor nem töri el. És ez lenne isten nagy kegyelme amivel megváltott :D nevetséges.

2022. aug. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Érted, bármit megtehet, de neki a saját fiát kell feláldoznia, hogy engem megmentsen, az eredendő bűntől, amihez közöm sincs. :D"


Feláldoznia????

Hol volt az áldozat?


Inkább volt az kirándulás. Lejött majd haza ment. Ha akarna megint vissza tudna jönni bármikor mivel mindenható. Tudta elvileg azt hogy ha meghal sem lesz semmi probléma mert csak vissza kapja a teljes hatalmát. Még jó is volt neki hogy "meghalt".


Ha egy sima ember lett volna aki nem tudd semmiről hogy mi lesz a túloldalon akkor lett volna áldozat talán. De így...

2022. aug. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát ez csak egy a biblia baromságaiból. Nyilván tele van logikai ellentmondással, áltudományos hülyeségekkel, tudománytalan félreértelmezésekkel, de önmaga hitrendszerén belül sem túl logikus.
2022. aug. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!