Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ebben van valami? minnél...

Ebben van valami? minnél közelebb álsz Istenhhez és minnél elégedetebb vagy magaddal és az életedet,multadat elfogadod és a jövőt bizakodva várod esélyed nincs a komoly betegségek kialakulására?

Figyelt kérdés
2022. máj. 25. 13:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
42%

Az agykontroll működik, de nem akármiben, és sok ott a kókler.

Ja, és ez sem ad sérthetetlenséget.

2022. máj. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
22%

Hallottam előadásokat az agykontrollól. Pontosan nem tudom megfogalmazni, hogy miről van benne szó, de akik használták beszéltek valamilyen "segítőkről". Ez persze az agykontrollnak a mélyebb szintje lehet. Az egyik keresztény kritika talán erre alapozva tette fel a kérdést, hogy kik ezek a segítők, és ha jól tippelek valamiféle nem égvilági lényekről van szó.


Másrészt az agykontroll áltudománynak van minősítve:


[link]

2022. máj. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
59%

"nem égvilági lényekről"

Na, EZ a része nem igaz.

A "segítők" a TE agyad termékei. Pont úgy, mint az álmaid.

Az emberi agy több központból áll, és az agykontroll lényege az, hogy kapcsolatot teremt a tudatod és a többi központ között, emiatt hatékonyabban tudod használni az agyad. A sajátod. Nem a másét. Nem angyalokat. Nem szellemeket.

A saját agyad.

2022. máj. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
13%

#13


100%-osan biztosra veszed, hogy az agykontroll nem teremt kapcsolatot a szellemvilággal?

2022. máj. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mivel a szellemvilágról nem tudunk semmit.

Azonban az agykontroll e nélkül is magyarázható, ha ismered az agy felépítését és a működéséből valamit.

2022. máj. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Amikor közelítesz Istenhez, közelebb kerülsz a jelenlétéhez, akkor valahogy tényleg kevésbé alakulnak ki a betegségek. Nálam ez így működik. Nekem is ez a tapasztalatom. Félre ne értsétek, voltam beteg, de amióta megtértem és felfogtam ki az a názáreti Jézus Krisztus és mit tesz értem, azóta valahogy mintha kevésbé lennék beteg. Vagy ha meg is betegszem, nem olyan komolyak a tüneteim, mint megtérésem előtt. Azt tudom, hogy Istenbe vetett hitem révén mintha extra erőhöz jutnék mindenféle agykontrolos technikák nélkül is. Úgy érzékeltem valamelyest nőtt a kitartásom és a tűrőképességem is. Mondjuk 20 éves önmagam már összeomlott volna és eljátszotta volna a ,,hattyú halálát" ugyanazokban a szituációkban, most fel sem veszem ezeket a terheket. Az én nehézségeim és betegség alatti szenvedéseim eltörpülnek Krisztus szenvedései mellett.

Viszont, azért eljárok olykor-olykor orvoshoz, ha más nem igazolásért. Mifelénk, kb erre jó a doki, már a torkomat sem nézi meg csak felírja a szokásos támogatott csodaszert. De nyilván, ha olyan betegségem lenne, ami orvost igényelne, akkor elmennék dokihoz, de megtérésem óta nem volt komoly bajom. Persze, meghaltam kétszer is és Isten visszahozott az életbe, amiért hálás vagyok, de az más volt. Meg sem érdemeltem ezt a kegyelmet és ezért hálás vagyok. Nyílván előbb meg kell Ismerkedni Istennel, keresni kell őt mindenben, segítséget kérni tőle, ha gáz van és hálásnak lenni mindenért, amit megadott, ahhoz, hogy kiáradhasson az emberre a kegyelme, szeretete és gyógyító hatása.

Agykontrol? Úgy vélem, nekem ez a tapasztalatom, hogy ezek az okkultnak bélyegzett technikák nem ördögtől valók, hanem szintén Isteni ajándékok és akkor működnek jól, ha nem felejtjük el, hogy Isten terve és módszere messze felülmúlja a saját kis hülye ötleteinket életünk jobba tételére. Bár ez az én személyes véleményem és nem is szállok vitába erről senkivel sem. Ha olyan betegség vagy esemény következik be, ami számomra fájdalmasnak tűnik, mindig azon töprengek, hogy Isten ezzel vajon mire akar rávezetni engem?

2022. máj. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
14%
A jó táplálék és ital, ami megóv a betegségektől, valamint a tiszta levegő. Ezeket nehéz teljesíteni, mert majdnem minden ételben ott a nitrit, ami méreg pl. A vizeink tele vannak már fogamzásgátlókkal, ami szintén méreg, a levegőről meg ne is beszéljünk, aki városban él jó esélye van egy tüdőrákra.
2022. máj. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
22%

"Félre ne értsétek, voltam beteg, de amióta megtértem és felfogtam ki az a názáreti Jézus Krisztus és mit tesz értem, azóta valahogy mintha kevésbé lennék beteg. Vagy ha meg is betegszem, nem olyan komolyak a tüneteim, mint megtérésem előtt."

Akkor még nem tértél meg igazán :(

2022. máj. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!