A keresztény Biblia ószövetségi írásai csupán a zsidó történelem leiratai csodás-vallási elemekkel teletűzdelve?
"Egyébként tessék, itt vannak a próféciák, referenciákkal, kommentárokkal, akit érdekel olvassa el, és döntse el maga, hogy helyes-e a "csak keresztény" értlemezés."
Igen, csak keresztény értelmezés. Az, hogy olyan zsidók írták a cikket, akik maguk is eldogadták a kereszténység értelmezést, még az maradt.
A héber Biblia nem Jézusról ír, hanem a zsidók által várt Messiásról.
Jesajá próféta könyvében nem Jézusról van szó, hanem egy emberről, akit a múltban megkínoztak. A könyvben a "szolga" névvel Izraelt illeti a szentíró, nyilvánvaló tehát, hogy az 52-53. fejezetben is róla van szó, költői képekkel.
A kereszténység azt mondja, ez Jézus, de nem ő az.
"Jézus lehet a keresztény és az iszlám vallás messiása, de nem zsidó vallásé, és nem véletlenül. Én úgy gondolom, hogy a héber Biblia nem Jézust jövendölte meg, és nincs köze a kereszténységhez sem."
Igen, értem én a gondolatmeneted, csak nem értek egyet vele. A mai napig vannak zsidó-keresztények, magukat messiási zsidóknak nevezik. Most erre mondhatod, hogy akkor azok keresztények nem zsidók. De magukat yehudimnak nevezik, nem pedig notzrimnak. Zsinagógába járnak, gyakorolják a kósert, a körülmetélést, megtartják a 613 parancsolatot, rabbijaik vannak nem papjaik. Ha Jézus nem a zsidó vallás Messiása, nem hiszem el, hogy nekik nem tűnne fel.
#13
Nincs jogom más hitéletébe beleszólni. Mindig is voltak zsidók, akik elfogadták Jézust Messiásnak. Ezt nem akarom kétségbe vonni.
Személyes kétségeimről beszélek, és ebben a kérdésben hagyományos zsidóság véleményét osztom inkább.
"A keresztény Biblia ószövetségi írásai csupán a zsidó történelem leiratai csodás-vallási elemekkel teletűzdelve?"
NEM.
Az un "Ószövetség" vagyis a zsidó Biblia elsõ öt könyve Mózes öt könyve, más néven a Tóra (=tan, tanías), amit I-ten mondott el Mózesnek a Szináj hegyen és amibõl bölcseink 613 parancsot oovastak ki: 248 pozitív ("tedd") és 365 tiltó parancsot.
A 613 közül 10 a Tízparancsolat, ami nélkül alighanem a keresztény sem állna meg. Továbbá az EgyI-ten fogalmát is az Ószövetség értelmezi, elsõsorban a Tóra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!