Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem lehet a vallásszabad...

Miért nem lehet a vallásszabadságot úgy értelmezni, hogy csak a normális vallások kapjanak szabad vallásgyakorlatot? Mi szükség van rá, hogy az emberekre káros felekezetek is ténykedjenek?

Figyelt kérdés
Hitgyüli, szcientológia, Jehova tanú stb.
2022. febr. 21. 21:41
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%

#10: Miért lenne az Iszlám ugyanazon a szinten mint bármelyik szekta ?


Az Iszlám világban nincsenek is egyhàzak te észlény, a szektàkra pedig pont az a jellemző hogy lehúznak pénzzel.

2022. febr. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Godaime ***** válasza:
Te is tudod ezt. Előír egy bizonyos világnézetet amit követned kell bármi áron. A vallásod nem annyira "rugalmas", mint a kereszténység, a személyi szabadság, beleértve a szólászabadságot is, nagyon korlátozva van. Ezek mind egy szekta jellemzői is lehetnének.
2022. febr. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:
45%

"Előír egy bizonyos világnézetet amit követned kell"


"a személyi szabadság, beleértve a szólászabadságot is, nagyon korlátozva van."


Ez a liberalizmusra is igaz, pedig az nem is vallás, mint az iszlám. Ugyanúgy "előírja" hogy csak a te világnézeted helyes, mindenki más náci, kommunista vagy csak szimplán hülye (közben szoros kapcsolatot ápolnak a liberális országok a velük szövetséges nácikkal, de ez már világpolitika téma, nem vallás).


Mivel rosszabb tehát az iszlám?

Itt természetesen nem a radikális terroristákra gondolok, az egyértelmű.

2022. febr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Godaime ***** válasza:
Öö a liberalizmus nem ilyen, közel sem. Kifejtenéd példákkal, hogy miért gondolod ezt?
2022. febr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
28%

"Mi szükség van rá, hogy az emberekre káros felekezetek is ténykedjenek?"

Ez nem így működik. A materializmus sokkal károsabb mindennél, mégis jelen van még az iskolákban is

2022. febr. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
#12: Ez nem igaz. Én például nagyon laza vagyok sztem. Lelkiismereti kérdés a vallàs Godaime.
2022. febr. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Godaime ***** válasza:
Nem rólad beszéltem, hanem a vallásodról és nem tagadhatod, hogy amit mondtam az igaz. A kereszténységhez képest igenis szigorú.
2022. febr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

#17: Én azt mondom neked, hogy az Iszlám eredetileg lazàbb volt mint a kereszténység.


Csak a kereszténységet màr nem veszik komolyan a sajàt követői sem. Ezért tűnik neked lazànak.

2022. febr. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Godaime ***** válasza:
Tudom, hogy a kereszténységnek is megvolt a maga sötét korszaka, sőt, bizonyos esetekben valóban rosszabb volt a mai iszlámnál is. De szerencsére ezt már kinőtték, míg az iszlám inkább visszafele fejlődik. Mondjuk csak idő kérdése a dolog az iszlám esetében is, hiszen az emberiség nem haladhat előre bronzkori mesék által.
2022. febr. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

#19: Milyen kedves vagy màr megint....


Màr sokszor elmondtam itt a fórumon, hogy hatalmas különbség a két monoteista világvallás között hogy mi muszlimok a Korànt Isten szavànak tekintjük míg a keresztények csak isteni ihletésűnek tekintik a Bibliàt. Nagyon nagy különbség.


Az Iszlám békét hoz és emberségre tanít.


Allah nem fogja engedni hogy az Iszlàm eltűnjön a Földről.

2022. febr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!