Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem lehet a vallásszabad...

Miért nem lehet a vallásszabadságot úgy értelmezni, hogy csak a normális vallások kapjanak szabad vallásgyakorlatot? Mi szükség van rá, hogy az emberekre káros felekezetek is ténykedjenek?

Figyelt kérdés
Hitgyüli, szcientológia, Jehova tanú stb.
2022. febr. 21. 21:41
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
73%

Mert mindenkinek mást jelent a normális. Te felsoroltál hármat, ami SZERINTED káros, persze azt nem írtad miben.

De írd le a tiédet, nagyjából 2 perc alatt bebizonyítom, hogy káros és nem normális.

A világ nem fekete-fehér. Minden kártyának két oldala van.

2022. febr. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
55%
Szcientológiát megértem. De a Hitgyüli miért károsabb, mint mondjuk a katolikusok?
2022. febr. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%
Kereszténység eleve elbukna a normális kritériumon, tekintve mennyi halált okozott eddig.
2022. febr. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
59%

Ugyanazért, amiért nem lehet betiltani idióta pártokat: mert kell valamilyen autoritás, ami megmondja, hogy mi a normális, és onnantól kezdve már lehet relativizálni ("ha neki szabad, akkor nekem miért nem?"), plusz hogyan garantálod, hogy az autoritás "normális" lesz.


A szcientológia amúgy pont be van tiltva több országban, pl. a németeknél azt hiszem. Úgy látszik, ott észbe kaptak.

2022. febr. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

"Mert mindenkinek mást jelent a normális. Te felsoroltál hármat, ami SZERINTED káros, persze azt nem írtad miben."


Nem "szerintem", hanem minden normális ember szerint az. NEHÉZ LENNE felsorolni, hogy a szekták miben károsak.


Olvass utána:


Jehova tanúi:


[link]


Adalék: [link]


Hitgyüliről, meg úgy általában a pünkösdi szektákról is sok szó esik itt:


[link]


Plusz egy kis betekintés a szekta életébe:


[link]


A szcientológia:


Egy áltudományos felekezet, amely olyan téveszméket hirdet, mint az IQ fejlesztése, vagy az ágy 10%-os kihasználásának a mítosza. Tudom, mert jártam náluk.


Láttam róluk egy filmet, ami arról szól, hogyan tettek tönkre egy családot. Talán ez volt az:


[link]


Ha csak a fele igaz ennek, már az is nagy dolog...


Nem mondom, hogy csak ezek károsak. Én sokáig az adventistákhoz jártam. Ha azt szektának nem is, de egy szektás vonású felekezetnek tartom.


Én magam egyébként nem vagyok keresztény, vallásos sem. De a történelmi egyházakat jobban van elviselem. A katolikusoknak legalább volt egy Szent Ágostona, aki egy értelmiségi filozófus, egyházi személy volt, szemben például a Jehova tanúi Charles Taze Russel-ével, aki egy önjelölt tanító volt, és egy szektát hozott létre.

2022. febr. 21. 23:10
 6/24 A kérdező kommentje:

"Kereszténység eleve elbukna a normális kritériumon, tekintve mennyi halált okozott eddig."


Ebben valóban igazad van, de a történelmi egyházak azért nincsenek azon a szinten, mint a szekták. Természetesen a történelmi egyházakban is van rossz, amit elítélek. De ha menesztenék a sok hitvány alakot onnan, azok működhetnének, hiszen az embereknek kell a vallás.


Ezzel szemben a Jehova tanúi a Bibliát is meghamisították. Vagyis a saját szent könyvüket. Ebből látszik, hogy milyen romlott egy felekezet.

2022. febr. 21. 23:22
 7/24 anonim ***** válasza:
Na és az iszlám?
2022. febr. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
24%

Linkeltél egy szenny oldalt, ami hazugságokat állít. Jehova tanúiról a fele nem igaz, ismerem jól.

A hitgyulis is egy blog oldal 😂 Őket annyira nem ismerem, de gyanús.

Szcientológia szerintem is gáz, de mondom nem minden fekete-fehér.


"de a történelmi egyházak azért nincsenek azon a szinten, mint a szekták"


Nem, a szekták nem égettek el máglyán több százezer embert.


"Ezzel szemben a Jehova tanúi a Bibliát is meghamisították. Vagyis a saját szent könyvüket"


Anno azt hiszem a 90-es években református Bibliával jártak téríteni.

Amúgy ha úgy is lenne ahogy mondod, az miért káros?

Tolvajt valahogy nem láttam köztük.

Ilyen erővel a buddhizmus is káros meg az iszlám, akik nem Bibliát olvasnak?

Vagy a zsidókról mi a véleményed, akik a komplett Újszövetséget nem fogadják el?


Az a gond, hogy - számomra úgy tűnik - radikális vagy, zavarnak más vallások. Ez kicsit olyan, mint manapság sajnos a liberalizmus lett, hogy kizárólag a te véleményed számit, a másoké meg rossz, figyelembe se kell venni.

2022. febr. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Azzal egyetértek, hogy Németh Sándornak és sleppjének már rég börtönben volna a helye, de nem a vallási tevékenységük, hanem gazdasági bűncselekmények miatt. Sajnos ezt még senki nem merte meglépni, a kisebb halakat (Joób Marci) lekapcsolják, de az egésznek a fejét nem merik megpiszkálni. Tiszta maffia. De ettől még a vallási tanaikhoz nem nyúlnék, ha ez a tagoknak jó, csinálják csak.

Jehova Tanúi ugyanígy. Engem ateistaként pont nem izgat, hogyan csavarják ki a Bibliát, nem vagyok én inkvizíció. Amit viszont náluk betiltanék, az a gyerekek megkeresztelése. Ha egy megkeresztelt tag elhagyja a szervezetet, az egész családjának meg kell ő tagadni, nem is köszönhetnek neki. És keresztelnek 9-10 éves gyerekeket is, akiknek fogalmuk sincs, mekkora súlyt vesznek ezzel a vállukra. Ez rosszabb, mint a gyerekházasság. De a többiben nem szabad őket korlátozni, a vallásszabadságba ennyi hülyeségnek bele kell férnie.

2022. febr. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Godaime ***** válasza:

"Ebben valóban igazad van, de a történelmi egyházak azért nincsenek azon a szinten, mint a szekták."

Az iszlám pontosan azon a szinten van, mind a legtöbb szekta. A kereszténység manapság jobb ezt aláírom.

2022. febr. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!