Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért voltak a járvány ideje...

Miért voltak a járvány ideje alatt zárva a templomok, Isten miért nem védte volna meg azokat a híveket a vírustúl, akik hozzá mentek volna imádkozni?

Figyelt kérdés
2021. dec. 25. 16:25
1 2
 1/15 pelgrim ***** válasza:
13%

„Miért voltak a járvány ideje alatt zárva a templomok,...?”


Azért mert nem volt senkinek megfelelő hite, hogy Istenre bízza a védelmet.


„Isten miért nem védte volna meg azokat a híveket a vírustúl, akik hozzá mentek volna imádkozni?”


Talán azért, mert Isten nem egy valaki rajtunk kívül, nem egy személy aki arra vár, hogy kívánságainkat teljesítse. Isten a mi saját isteni kilétünk, a Krisztus bennünk, de amíg nem vagyunk tisztában ezzel addig a mi közreműködésünk vele nem tökéletes.

Még egyszer: Isten nem egy valaki rajtunk kívül, nem egy személy, de válhat nekünk személyessé, mint ahogy Názáreti Jézusnak személyessé vált, aki Őt Mennyei Atyának nevezte és Úgy is szólította, tudva, hogy saját isteni kilétével van dolga.

2021. dec. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 KZitus ***** válasza:
59%

Szia

Isten mindig, minden körülmények között védelemről gondoskodott, és gondoskodik a népéről. A bibliai időkben is, és ma is.

Krisztus azt mondta: „Ne csak kenyérrel éljen az ember, hanem minden kijelentéssel, amely Jehova szájából származik” Máté 4:4. A vers szerint legalább annyira szükség van az Istentől jövő táplálékra, oktatásra, mint a kenyérre.

Nekünk tanúknak egyetlen egy gyülekezet sem maradt el, amikor megkezdődött a járvány 2020 márciusában, a gyülekezetet zoomon látogatjuk a mai napig is. Heti két alkalommal. Arról is tanulunk rendszeresen, hogyan védhetjük meg magunkat, mit tehetünk az egészségünk érdekében járvány idején.

2021. dec. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%

Azért, mert a középkorban nyitva voltak, tódult is oda a nép, és ott jól meg is betegedtek.

Azóta tudjuk, hogy az isten se segít ilyenkor a népén, és járvány idején bizony zárni kell a templomot is, meg a szentelt vizet.

2021. dec. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
37%

Nézd, én keresztényként nem értettem egyet ezzel a döntéssel, hogy bezártak a templomokat. A II. világháború alatt 1944-ben nagy bombázások voltak ekkor Magyarországon és mentek az emberek templomba, nem volt kérdés, pedig bármikor jöhetett egy bombatámadás, amikor meghal mindenki, aki nincs épp óvóhelyen. Sokkal félelmetesebb szituáció volt szerintem a covidnál.

De amúgy Isten nem úgy működik, hogy kivonja a természet rendjéből azt, aki imádkozik és mint valami szuperhősön, a keresztényeken nem hatol át se puskagolyó, se vírus, se semmi. Ilyen sosem tanított a kereszténység, mert ha így lenne, Krisztus sem hal meg, hanem megmenti az Atya.

2021. dec. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Mert hülyék. Az egész banda. A szenteltviztartot a is fertőtlenítő van. Lehet még is van szentelve.

Az ortodoxoknál legalabb van Szenteltvíz.

Nagyon is jól mondta Teodosie hogy nem kell bezárni a templomokat annakidekyen meg azt is jól mondta hogy nincs ez a járvány. A családunkban senki se volt beteg. Ez egy influenza csak fel van fujva hogy az oltárból pénzt csináljanak.

Még tegnap hallottam egy ortodox Paptól.sz interneten hogy a vahami új oltást akarnak jövőre bevezetni. Az olyan lesz hogy kora meg beteg újszülötteket megölnek,kiveszik a veséjuket és abból csinálják az új oltóanyagot. Valami rms vagy mi a kísérlet neve. Nem is fogjuk magunkat jövőre avval oktatni nehogy miatti K öljenek meg újszülötteket. És a római pápát Szentlélek karomlonak nevezte Illés patriarka mert biztatja a pápa a világot erre az új oltásra aminek az anyaga a babák veseje.

2021. dec. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Anjutca...

legalább karácsonykor abbahagyhatnád ezt. Egyszerűen rosszul vagyunk attól a tömény gyűlölettől, ami belőled jön.

Amúgy pedig hoax az egész, a hozzád hasonlóknak találták ki.

2021. dec. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Ezt én is olvastam vajahol. Nem én vagyok Illés patriarka és nem én találtam ki. De nem szeretem annyira a római pápát hogy ne higyjem el róla. Mutatta a videó hogyan ölik meg a kicsi újszülötteket hogy a vesejukbol legyen oltás.
2021. dec. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és ami videóban van, az mind igaz.

Szerinted az ennyire erős gyűlölet hova fog vinni téged?

El tudod magad képzelni például a mennyekben, ahogy azt mondod: "gyűlölöm" ?

Jézus hányszor csinált ilyet?

2021. dec. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Azt hiszed én félek a pokol tüzétől? Engem évvel nem lehet sakkban tartani. Tudom a buneim és Mihály nem me e a hajam al fogva vonszoljon mert magamtól mennek a pokolba. És a Satantol sem félek. A pokolba legalább megmondanam a szemébe hogy tudok a cselvetéseitől és arról hogy az embereket gyűlöli és a pokolba akarja juttatni.
2021. dec. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

És ez így jó lesz neked?

Ez a célod?

2021. dec. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!