Mi lenne a vélemény egy ilyen vallásról? Támogatnák vagy elleneznék?
Alapjáraton ateista lenne a vallási kategóriákban, de nem csak istenségben vagy istenekben nem hinne, hanem karmában, dharmában, taoban vagy buddhaságban sem, viszont abban hinne, hogy az embernek lelke van, ezenkívül szabadelvűség és modernség jellemezné. Viszont merítene bizonyos elemeket más vallásokból is. Például a kereszténységből, iszlámból, judaizmusból, zoroasztrianizmusból és ashurizmusból a különböző misztikus, önismereti, lélekkel foglalkozó tanokból, a társadalmi együttérzés és szeretet fontosságából és az összetartozásból (de ők utóbbi kettőt komolyan is gondolnák és mindenkire kiterjesztenék). A buddhizmusból, hinduizmusból, taoizmusból, sintóból és még néhány ázsiai vallásból a saját magunkkal való tisztában levést és a nyugalom fontosságát (viszont nem támogatná a többi vágy és érzelem elnyomását). A régi pogány vallásokból (pl.: hellenizmus, római, germán) pedig az az elv, hogy senki vagy semmi sem tökéletes és a természet tiszteletének fontossága.
Csak néhány dolog lenne, amit bűnnek vagy véteknek tart, ilyen a lopás, a gyilkosság, az erőszakos közösülés, körülményeknek és mértéknek megfelelően a hatalmas hazugság vagy csalás, a gyűlölködés, illetve szinte az összes nagyobb vallással ellentétben negatív dolognak tartaná az önmegtartóztatást, a böjtöt, a szerzetességet/dervisséget is elutasítaná, valamint szintén a legtöbb vallással ellentétben a maradi, régimódi, konzervatív gondolkodást is károsnak, rossznak tartaná.
Ezeknek a szabályoknak és a vallásnak is legnagyobb célja nem istenségnek vagy a karmának való megfelelés lenne, hanem az, hogy az emberek boldogak és szabadok legyenek.
A vallási személyek nem papok, mágusok, imámok, rabbik, szerzetesek, táltosok lennének, hanem pszichológusok, akik segítenék az embereket a mindennapi életükben, ápolnák a lelküket, természetfelettiek nélkül adnának tanácsokat nekik.
A vallási szertartások nem lennének kötöttek, de a relaxáció, a belső énhez való "imádkozás", beszélgetés, a közösséget, társadalmat építő, inkább beszélgetésekhez hasonló szertartások, valamint az emberek saját maguknak való örömszerzése, boldogság szerzése, önbizalom szerzése az alapok lennének.
Jelentősebb vélemények, elképzelések különböző kérdésekben:
-A modern, progresszív, haladó gondolkodás fontossága, a múlt, ma már nem fontos hagyományaival való szakítás.
-Szabadelvűség, individualizmus, liberális elképzelések.
-A vallás fő célja a jó, összetartó, szabad társadalom kialakítása és nem istenség(ek)nek, illetve természetfeletti erőknek való megfelelés.
-A vallás nagyon fontos célja, az, hogy az emberek szeressék és fogadják el magukat.
-Teológia, kozmológia és hitfilozófia helyett pszichológia és lélektan.
-A szabályok célja az emberek szabadsága és nem elnyomása.
-A szexualitással (pl.: önkielégítés, házasságon kívüli szex, LMBTQ+, fogamzásgátlás, különlegesebb szexuális vágyak) és magánélettel kapcsolatos bűntudat és tabu eltörlése és inkább annak a támogatása, hogy erről szabadon és büszkén lehessen beszélni.
-A vágyak, örömök (legyen az akár testi is) kiélése nem rossz dolog, sőt, támogatandó.
-Az önmegtartóztatás, böjt, illetve mélyebben az aszkézis, szerzetesség, dervisség káros.
-Elfogadás, támogatás nyújtása mindenki számára.
-A vallás központjában az egyének állnak.
-Nem léteznek természetfelettiek, lelkek vannak és az ezekhez való fordulás és ezek ápolása a legfontosabb.
-Az érzelmek nagyon fontosak, nem szabad elnyomni őket, hanem meg kell őket élni, büszkén kell a pozitív érzelmeket is felvállalni, nem szabad rejtegetni.
Szerintetek mi lenne a vélemény egy ilyen vallásról? Támadná a többi, hagyományos vallás? Sokan áttérnének? Mi lenne a társadalom véleménye?
"Amit le akarsz írni az minden csak nem vallás mert ez egy katyvasz!"
Egyetértek.
#18.
Ez hülyeség.
https://www.youtube.com/watch?v=5u__9bbm6dk
Vannak ateista vallások is. Pl.: taoizmus, buddhizmus, konfucianizmus, de ez a vallás, a felsorolt vallásokkal is teljesen ellentétes lenne és teljesen másként gondolkodna.
#26.
De mondhatjuk, hogy imádkozik (hisz a lélekkel való beszéd is betudható annak), mégpedig az emberek saját, illetve mások, többek között az emlékeikben élők lelkéhez is. De hisz nagyobb hatalomban, mégpedig például az emberi érzelmekben. Ennek a hitnek a meditáció és az imádkozás helyett, a beszéd, a saját magunk tisztázása és relaxáció lenne többek között a jellegzetes gyakorlata.
Amúgy egyes antiteista csoportokat valóbban lehetne vallásnak nevezni, mert szinte már dogmatikusan élik meg a vallástalanságukat. Eretneknek kiáltanak ki mindenkit, aki megcsodált egy feszületet vagy egy Buddha-szobrot, a nyaraláson bemerészkedett egy templomba körülnézni, nem tartja idiotizmusnak a vallást, meg a vallásos embereket vagy esetleg vallási eredetű, szakrális ünnepeket meg mer tartani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!