Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok? Isten csak...

Mit gondoltok? Isten csak akkor segít, ha a feltételei adottak? Ez sok ember fejében megfordult már.

Figyelt kérdés

2021. nov. 12. 01:25
1 2 3
 21/23 KZitus ***** válasza:
49%

Szia

Nem minden imát hallgat meg.

Ézsaiás 1:15

" Amikor kitárjátok karotokat, elrejtem a szemem előletek.

Ha sokat imádkoztok is, én nem hallgatlak meg titeket. "

Az ima meghallgatásának ez a feltétele:

Ézsaiás 55:7

"Hagyja el a gonosz az útját, és a rossz ember az ő gondolatait! Térjen vissza Jehovához, aki irgalmas lesz hozzá, Istenünkhöz, mert ő készségesen megbocsát!"

Nem Istentől függ meghallja-e az imánkat, inkább a saját viselkedésünk lehet a "feltétele".

2021. nov. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
23%
Ismeretet szerzel róla, és Jézusról, valamint megtartod a parancsolatait, van esélyed rá. Persze csak ha összhangban van az akaratával! (M.Cs.)
2021. nov. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Én már jó ideje úgy hiszem, hogy ez az egész így ahogyan mi emberek gondoljuk, hülyeség. Szerintem van valamilyen isten (vagy magasabb szellem, akármi), de nem ilyen, amilyennek gondoljuk. Szerintem nem segít, de nem is hátráltat. Csak hagyja, hogy minden úgy történjen, ahogy éppen történik. Nem nagyon kell belelátni semmit. Nem azt mondom, hogy így van. Én így gondolom.
2021. dec. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!