Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok? Isten csak...

Mit gondoltok? Isten csak akkor segít, ha a feltételei adottak? Ez sok ember fejében megfordult már.

Figyelt kérdés

2021. nov. 12. 01:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
44%
az élet akkor segít, ha a feltételei adottak. ehhez nem kell isten
2021. nov. 12. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Darkmoon80 ***** válasza:
52%

Valóban Isten segített?


Az ugye egy dolog, hogy a hívők az Isten tartják az adott dolog (pozitív változás, pl "csodás" gyógyulás) okának, de ugyanakkor azt nem veszik figyelembe:


1, Soha nem sikerült bizonyítani, hogy tényleg Isten segített, mert soha nem sikerült kizárni valamennyi egyéb okot, lévén a világ emberi megismerése még nem teljes.


2, Az adott segítség egy negatív dolgot ellensúlyoz (hoz helyre), mely okát (ez aztán a valódi csoda) a hívők nem Istenben látják, holott ha a dolgot helyre tudta hozni, akkor akár meg is előzhette volna a létrejöttét.

(Érdekes, az emberi orvostudomány ezt képes volt felismerni: jobb a betegséget megelőzni, mint gyógyítani. Istennek ez miért nem megy??)


3, Egy csoda amikor Isten segít valakin, azt jelentené, hogy Isten KÉPES beavatkozni a világ folyásába aktívan. Ez pedig azt a következtetést vonja maga után, hogy Isten valamilyen oknál fogva egyeseknek segít, másoknak pedig nem, Ez tipikusan a segítségnyújtás elmulasztása, ami ellentmond a sokat emlegetett isteni szeretettel.


4, Az isteni segítség vajon mi módon jön létre? Isten milyen módion hat a világra (az anyagra). Eddig ugyanis semmilyen mérés sem mutatott ki semmilyen "isteni" hatást (extra energiát például).

2021. nov. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező

Milyen feltételekre gondolsz?

Isten elvileg mindenható. Ha akarná meggyógyíthatna bármikor bárkit. Kevesebb mint egy pillanat alatt az összes embert. A képessége tehát megvan hozzá csak a szándéka nincsen.


Akkor pedig van egy listája ami szerint nézi az embereket hogy aki még nem felelt meg pl 100 szempontnak az megpusztulhat olyan szörnyen ahogyan csak lehet aki pedig véletlenül pont megfelelt legalább 100-nak azt pedig megmenti?


Ez már csak az én véleményem de nekem valóságosabbnak tűnik az hogy ha van akkor nem segít senkinek.

2021. nov. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
63%
Istennek mindig adottak kellene legyenek a feltételei.
2021. nov. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
57%

4.


Akkor miért nem segít mindenkin?

2021. nov. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
32%

Isten csodálatos világot teremtett az életed pedig ajándék tőle. Olyan ajándék ami a tiéd nem Ő irányítgatja. Ez a világ viszont a mi világunk semmi sem tökéletes. Jézus maga mondta az én királyságom nem ebben a világban van. Gondolj bele Isten maga megtestesült ebben a világban és bár mindenható volt Ő maga sem a tökéletes körülmények között élt. Ő maga is a csillagos êg alatt kellett, hogy aludjon, Ő maga is megfáradt a vándorlásban. Őt is volt, hogy befogatták szükége volt segítségre. Amikor imára tanított pedig nem azt tanította kérj magadnak ilyen-olyan feltételeket vagy kivánságokat aminek teljesülnie kell.

És Ő maga is szenvedett és meg lett kínozva. Majd amikor ott volt megfeszítve a kereszten meg is kérdezték:ha valóban Isten fia vagy miért nem jössz le a keresztről?

Ezt kell megérteni amit az a farizeus sem értett és itt sokan. Ez nem Isten királysága, ez nem a paradicsom. Ott minden tökéletes, mi pedig nem.

2021. nov. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
26%

"az élet akkor segít, ha a feltételei adottak. ehhez nem kell isten"

Akkor az élet egy természetfeletti entitás, hogy segíteni tud? Kvázi az Istent nevezted át életnek. Végül is stimmel, mert Isten maga az abszolút Élet is

2021. nov. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
17%
Nem tudom miért nem segít mindenkin. Észrevettem hogy inkább a rosszak nak jó a földön nem.a jónak. Én se értem. Szerintem esetleg egy pap érti meg Isten dolgait, akaratát vagy akinek nagyon nagy az intelligenciája.
2021. nov. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
47%

A kereszténység istene valószínűleg nem létezik, így nem is segíthet. Ha esetleg mégis létezik, akkor pedig egy aljas alak, így nem tudom, mit várnak tőle az emberek. A kedvenceit időnként persze kimenetheti, mint például a Dávidot, aki nemcsak szexelt Uriás feleségével, hanem úgy intézte a dolgokat, hogy a férfi meghaljon. JHVH pedig a megcsalásból született ártatlan gyereket büntette. David pedig megúszta:


"Erre Dávid így szólt Nátánhoz: „Vétkeztem az Úr ellen!” Nátán ezt válaszolta Dávidnak: „Így az Úr is megbocsátja bűnödet, s nem halsz meg. De mert ezzel a tetteddel káromoltad az Urat, a fiú, aki született neked, meghal.” Ezzel Nátán elment haza." (2Sám 12,13-15)


Aki JHVH kegyét akarja, annak fanatikusának kell lennie. Ez pedig azzal is járhat, hogy lemond az emberiségéről. Ott, a pusztában JHVH azt kérte a hűség jelekent, hogy aki mellette áll, az ölje meg a szereteit, amit a fanatikusok meg is tettek:


"Mózes ezt mondta nekik: „Ezt mondja az Úr, Izrael Istene: mindenki kösse a kardját oldalára. Járjátok be a tábort egyik kaputól a másikig és öljétek meg testvéreiteket, barátaitokat, rokonaitokat is.” A leviták végrehajtották Mózes parancsát, és azon a napon közel háromezer férfi esett el a népből. Ekkor Mózes így szólt: „Ma az Úr papjainak bizonyultatok, egyik a fia árán, a másik a testvére árán, ezért ő ma megáld benneteket." (Kiv 32,27-29)


És ezt a hitvány istent hirdeti a kereszténység, ezt imádja, és akarja elfogadtatni az emberekkel, hogy hódoljanak be neki, visszahozni ígyta középkort.


Hát skacok, nem tudom, hogy ez nevetséges, vagy szomorú-e.

2021. nov. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
*visszahozva így a középkort.
2021. nov. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!