Ha a technikai feltételek adottak lesznek érdemes lenne több generációs űrhajókkal útra kelni más csillagrendszerek felé?
Figyelt kérdés
Persze ha időközben nem találunk jobb megoldást kozmikus távolságok legyőzésére.2019. ápr. 22. 18:05
1/22 anonim válasza:
Szerintem nem.
Mivel 99.99%, hogy az út negyedénél már beéri és le is hagyja a következő típusú űrhajó.
Ez rendkívül frusztráló érzés ám!
Inkább robot űrhajót érdemes indítani. Azt nem zavarja, ha lehagyják, és esetleg jó lesz utánpótlásnak az úton.
2/22 anonim válasza:
Talán akkor, ha 50 éven belül oda ér és bizonyítottan van valami nagyon értékes/érdekes a csillagrendszerben. Bányászni vagy az élet után kutatni lenne érdemes, letelepedni max. akkor, ha jók ott az egyik bolygón a körülmények és az út kevesebb, mint 10 év alatt megtehető. Viszont minimum a fénysebesség tizedével kéne mennie az űrhajónak, hogy elérje az Alfa Cenaurit a legközelebbi naprendszert 50 éven belül.
4/22 anonim válasza:
Jelenlegi fizikai ismereteink szerint a fénynél gyorsabban nem lehet utazni... tehát ha le is hagyja valami az űrhajót, akkor az magát a tér szövetét manipulálja.
Ehhez brutális nagy energia kellene, amire jelenleg elméleti módszer sincs.
El lehetne indítani azt a hajót, de emberi testek nélkül. Agyakat életben tartva akár hibernált állapotban.
5/22 anonim válasza:
De lehetne 73%. Sajnos nem én felelek a bátorságért ês a szabad szellemért de már lehetne. Lehet is csak okosan kell mondjuk ahhoz, hogy a nagyot meghódíthassuk nagyon kicsiben kell kezdeni (nem biológia, persze az is fontos) első lépés az emberi tudat átültetése addig felejtős. Az a kutatás rettentő sok eredményt fog hozni amiket analógiákat használva bármibe át lehet majd ültetni.
7/22 anonim válasza:
Hogy mi? 😃 ebből most egy árva szót sem értettem.
8/22 anonim válasza:
Amíg az emberi tudatot nem tudjuk "szállítani" más testbe amit használni is tud addig felejtős. Ha sikerül olyan technológiai csodát építeni, mint az emberi agy, amkkor menni fog. (A "gömb" tud tágulni és nem nincs benne fix forma de bármi létrejöhet benne, bármit magába tud olvasztani ) A kutatás eredményeit, analógiákat használva, bármiben alkalmazni lehet. Bármilyen területen
10/22 anonim válasza:
Még a fizika is óriás ehhez képest.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!