Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásos emberektől kérdezem:...

Vallásos emberektől kérdezem: Szerintetek imádsággal távol lehet tartani a koronavírust?

Figyelt kérdés
Pár hónapja olvastam, hogy Tanzániában imádsággal győzték le a COVID-ot. Ezért kérdem Tőletek, szerintetek ily módon távol tudjátok-e tartani ezt a betegséget Magatoktól, illetve a szeretteitektől?

2021. szept. 11. 19:40
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
22 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Igen, de aki nem veszi igénybe Isten embereken vagy elismert eljárásokon keresztül adott segítségét, mint például oltás, maszkviselés, fertőtlenítőszer, az ne lepődjön meg, hogy megbetegszik vagy akár meghal akkor is, ha imádkozott.

Talán ismert a példázat, hogy egy árvíz során valakinek a víz elönti a házát, ő felmegy a tetőre, és imádkozik: "Uram, ments meg!" Kisvártatva jön egy csónak, és feljánlják, hogy elviszik. De az ember azt mondja, nem, én az Úr segítségére várok. Kásőbb jön egy helikopter is, de az ember azt is ugyanezekkel a szavakkal visszautasítja. Végül belefullad az áradásba. Odakerül Isten elé, és szemrehányást tesz neki, hogy nem mentette meg. Az Úr pedig így felel: "Küldtem egy csónakot, és egy helikoptert is, hogy megmentselek. Miért nem fogadtad el?"

Szóval a lényeg az, hogy Isten általában embereken keresztül segít rajtunk, nem pedig valami csodás, természetfeletti módon.

2021. szept. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Nem lehet, Isten nem ígért azt, hogy imádsággal távol lehet tartani.
2021. szept. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze.
2021. szept. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ibw4x ***** válasza:
59%
XDDDD
2021. szept. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Azért van 2 oltás is mellette. Amúgy én nem félek hogy elkapni a koronavírusos mert erős az immunrendszerem. Minek imádkoznék..? Imádkozzon meg féljen akinek van más szervi baja meg idős vagyis veszélyeztetett.
2021. szept. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Imádsággal csak szórni lehet, főleg, ha csoportos. Ezen felül, azért sem lehet, mert, ha létezne is Isten, akkor is hátradőlne és kérne egy kávét, mivel nem az ő dolga, ezt a kínaiak szabadították ránk, nem Isten: "Magatoknak csináltátok, másszatok ki belőle gyerekek!"
2021. szept. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

NEM.

Én, mint vallásos mondom neked: Lehet hogy előfordulnak szélsőséges esetek, mint Tanzániában, de mivel te egy relatív fejlett országban élsz, ahol még az oltást is felveheted ellene, így ne számíts rá, hogy majd vmi természetfeletti módon védekezhetsz ellene.

2021. szept. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem. Kérhetjük az Urat, de ha Neki azzal van terve, hogy mi elkapjuk, vagy akár kórházba kerüljünk, akkor úgy fog történni. Ezt nehéz elfogadni, de az Isten akarata sokkal hatalmasabb az emberénél.
2021. dec. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!