A kereszténység erőszakosan térítő vallás?
A kereszténység most sem annyira békés - ott, ahol terjedni tud.
Több eset is van, ami a középkorra emlékeztet.
Úgyhogy: igen. Ahol nem fékezik meg, ott bizony ez egy erőszakosan térítő vallás.
Valóban, mivel az egyrészt nem vallás - másrészt nincsen benne egyáltalán erőszak, sem más ideológia.
Harmadrészt meg nem értem, hogy ezt most miért írtad ide.
1. azért vallás, mert azt diktálja a vallásotok, hogy 6000 év múlva isteni szintre fogtok lépni, űrhajók a világegyetemben, multiverzum, törzsfejlődés következő szintje stb... ez mintha fantázia mese lenne. szép esti mese.
2. Ha valaki tagadja az evolúciót, a vérosztást, nah azokon már harapnak az ateisták és beakarnak tiltani minden vallást és utálják a kereszténységet.
3. mert te is hibázgatod a mostani keresztényeket, a múltbéli hibákért.
1: Nem vallás. Ha ép eszű ember vagy, akkor ezt tudod.
2: Ha a gravitációt tagadja, vagy azt, hogy a Nap körül kering a Föld, akkor is furcsán nézünk rá.
3: Nem. Viszont arról igenis tehetnek a keresztények, ha elkövetik ugyanazokat a hibákat, amelyeket az elődeik is.
Például, ha szándékosan nem írnak igazat.
Vagy, ha feltesznek egy "kérdést", amire nem a várt válaszok jönnek, és erre elkezdenek mellébeszélni és terelni.
Hasznos lesz a vallás meghatározása, mielőtt bármilyen hitrendszert, például az ateizmust , vallásnak szeretnénk minősíteni . Ezek a meghatározások a dictionary.com -ból származnak:
1. Az univerzum okával, természetével és céljával kapcsolatos hiedelmek halmaza, különösen, ha emberfeletti ügynökség vagy ügynökségek létrehozásának tekintik, általában odaadó és rituális megfigyelésekkel, és gyakran tartalmaznak egy az emberi ügyek lebonyolítását szabályozó erkölcsi kódex.
2. A hiedelmek és gyakorlatok sajátos alapvető halmaza, amelyet általában számos személy vagy szekta elfogad.
3. Azok a személyek, akik ragaszkodnak egy bizonyos hit- és gyakorlathalmazhoz.
4. A vallási hiedelmek gyakorlata; a hit rituális betartása.
5. Valami, amiben az ember odaadóan hisz és követ; egy etikai vagy lelkiismereti pont vagy kérdés.
E meghatározások szerint az ateizmus valóban vallásnak tekinthető.
Még az ateista is teremt egy istent, akit imádhat. A Zsoltár 14: 1 ezt mondja: „A bolond azt mondta szívében:„ Nem, Isten ”” - a héber szöveg szó szerinti megjelenítése. A bolond nem tagadja Isten létezését; elutasítja az egyetlen igaz Isten tekintélyét, Istent önmagával helyettesíti. Más szóval, ő lesz a saját istene. Azt mondja: "Nincs Isten nekem!" jelentése: „nincs Isten, csak én”. JJ Stewart Perowne a Zsoltárok 14: 1 -ről ír, „Itt inkább gyakorlati, mint elméleti ateizmus létezik; nem annyira Isten létének tagadása, mint a világ erkölcsi kormányzásának tagadása ”( The Book of Psalms , Zondervan, 1966, 1: 183–84).
Minden ember tudja az Isten természetének megtervezése miatt, hogy van egy Isten, akit imádni kell, Isten, aki alávetettséget és függőséget igényel. De az ateista nem hajlandó alávetni magát Istennek, ezért elutasítja Istent. Lázadását azzal a hazugsággal rejti el - önmagának és másoknak -, hogy nincs Isten. Az ateizmus nem hitetlenség Istenben, hanem Isten elutasítása. Valóban vallás az ateizmus? A válasz igen." Az ateista imádja - nem tehet róla -, mert Isten az imádat szükségességét az emberi természetbe tervezte. Az ateista, mint mindenki, aki elutasítja az egyetlen igaz Istent, bálványt hoz létre - az ő esetében bálványa önmagának, hogy kielégítse mind azt a belső tudást, hogy létezik Isten, mind azt a belső szükségletet, hogy ezt az Istent imádják. Az ateista bizalmi vallást hoz létre önmagában, amely megfelel a vallás fenti definícióinak egy vagy többének .
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!