Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valóban Lukácsi Katalin...

Valóban Lukácsi Katalin katolikus hittantanárnak igaza lehet, hogy Jézus ott lenne a pridon, mert az Isten végtelenül elfogadó, mert szeret mindenkit?

Figyelt kérdés
[link]
2021. júl. 19. 17:18
1 2
 1/14 Godaime ***** válasza:
30%
Az isten nem létezik, tehát ezt erősen kétlem.
2021. júl. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha esetleg mégis létezik, akkor viszont biztos ott van, ahogy írja is a Biblia.
2021. júl. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
Végül is a Templomban is ott volt, kiverni a kufárokat.
2021. júl. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
37%
A Biblia szerint Isten (és Jézus) maga a szeretet. Ebből az következik, hogy ahol szeretet, támogatás, elfogadás van, ott ő jelen van. Ahol gyűlölködés, kirekesztés, bántalmazás, ott pedig egész biztosan nincs jelen. Többször is voltam már Pride-on, és az egész az elfogadásról szól, mindenki végtelenül kedves és segítőkész. Gyűlölködést kizárólag az ellentüntetők részéről tapasztaltam mindig. Ezek azok az emberek, akik ott állnak a menet mellett, és bekiabálnak mindenféle trágárságot, megdobálják a felvonulókat, esetleg a halálukat is kívánják meg ilyesmi. Annak ellenére, hogy mindezt általában Isten nevében teszik, biztos vagyok benne, hogy Jézus ettől a viselkedéstől teljes mértékben elhatárolódna. Egy nagyon nagy tudású ismerősöm mondta nekem egyszer, hogy a gonosznak kedvelt trükkje az, hogy eljátssza és hangoztatja, hogy ő a jó és mindent a jó érdekében tesz, szóval érdemes azt nézni, hogy mennyire van jelen Isten szellemisége ténylegesen egy adott ember vagy közösség viselkedésében, nem pedig azt, hogy mit állít magáról az illető.
2021. júl. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
44%

A Biblia alapján nekem nem tűnik úgy, hogy Jézus bármilyen felvonuláson részt venne, legyen az a Pride, vagy akár az ez ellen szervezett családosok felvonulása, viszont abban egészen biztos vagyok, hogy a gyűlölködő ellentüntetőkkel nem szimpatizálna.


A cikk pedig nem más, mint egy politikus ócska lejáratása.


Amúgy katolikus szemmel nézve szerintem Jézus nem támogatná, viszont protestáns egyházi személyek gyakran vonulnak ilyen eseményeken.

2021. júl. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%
Jézus lehet, hogy nem vonulna fel velük egy zászlóval a kezében - viszont az út széléről barátságosan nézné a felvonulást, és ott lenne, ha valakinek szüksége lenne rá. Sokkal zordabb helyzetekben sem szokott meghátrálni.
2021. júl. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ő inkább politika aktivista és újságíró minőségben "dolgozik" , egyébként volt Kdnp-s politikus majd átváltott az ellenzékbe nem?
2021. júl. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7. hittantanárnak is
2021. júl. 19. 18:45
 9/14 anonim ***** válasza:
28%
Úgy van, szerintem is imádná a Pride-ot, sőt Szodomát és Gomorát még tűzijátékkal is megtisztelte, hogy nagyobb fénye legyen.
2021. júl. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha a pride-osok azért mennek, hogy hallgassák, akkor igen. Az evangéliumból tudjuk, hogy vámosok és bűnösök mentek hozzá, és Jézus leült velük, sőt evett is velük. De ehhez az kellett, hogy ők menjenek Jézushoz!

Jézus mindenkit meghallgat és mindenkit vár. És azt mondja, hogy térjetek meg és többé ne vétkezzetek. Jézus hozzáállása felől nincs kétségem.

2021. júl. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!