Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen jogi adatvédelemi...

Milyen jogi adatvédelemi (GDPR) problémákat vett fel hogy az Egyház kérésre sem törli a keresztelési anyakönyvi kivonatból az adataimat, nem sérti ez az adattörlési jogaimat? Emiatt nyernék pert a katolikus egyház ellen?

Figyelt kérdés

Más cégeket agyon büntetnék ha kérésre nem történne meg az adattörlés, de gondolom az Egyház szent és neki semmi hátrány nem származik belőle.

Igaz hogy a hatóság sem törölné az adatokat de az Egyház nem hatóság...


2021. jún. 12. 09:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%

Amikor valakit megkeresztelnek, abban automatikusan benne van a beleegyezése a keresztelkedőnek. Hiszen valahova elkötelezte magát.

Az tény, hogy az egyház nem hatóság. Azonban vagy Te vagy a szüleid, ide írattak be, mint megkeresztelt személyt.

Nálunk is ugyan így van.

Nem élhet vissza az adataiddal

2021. jún. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%
Magyarázd már el nekünk hogy mi hátrányod van abból hogy van keresztleveled,és benne vagy a nyilvántartásunkban???De gondolom az összes létező közösségi oldalon regisztrálva vagy és az nem zavar ugye??Hihetetlen hogy még pereskednél is.Valami nagy baj van nálad bocsi🙂
2021. jún. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%
Mivan sátánista lettél te is és most cink hogy megvagy keresztelve???Nyugi nem kellesz istennek,lemondott rólad...
2021. jún. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyakönyvi bejegyzést törölni - legyen az állami, vagy egyházi - nem lehetséges.

Adatokat pedig az anyakönyvből senki másnak nem adnak ki, mint Neked, a saját kérésedre. Az egyházi anyakönyvekben még csak kutatni sem lehet csak akkor, ha a bejegyzéstől számítva 100 (azaz száz) év el nem telt.

2021. jún. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jehova tanúja szeretnék lenni és sajnos teljes tagja nem lehetek náluk ha katolikus keresztségem van
2021. jún. 12. 13:07
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

4-es vagyok.

Jehova tanúi nyilván ugyanúgy tisztában vannak azzal a ténnyel, amit előző válaszomban leírtam.

Ha az ő szervezetükhöz kívánsz tartozni, úgy gondolom, el kell fogadják a Te saját nyilatkozatodat, miszerint elhagytad az eddigi egyházadat, és hozzájuk szeretnél csatlakozni. Ott nyilván megtörténik a "befogadás", ezt nem tudom milyen procedúrával oldják meg, de megoldják, mert a céljuk nyilván az, hogy minél több követőjük, vagy tagjuk legyen. Ez ennyire egyszerű.

2021. jún. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%
Az Egyház is egyfajta hatóság, csak nem állami. Anyakönyvből se lehet törölni, nem értem, mi a problémád. Aztán olyan szektába csatlakozhatsz, amilyenbe csak akarsz, te ügyesen megtaláltad az egyik legrosszabbat.
2021. jún. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 KZitus ***** válasza:
29%

Szia

Csodálkozom a kérdéseden! Főleg azon, amit a #5 hozzászólásodban írtál, mert az fölösleges.

Ezeknek megfelelően kell elhagyni az Istennek nem tetsző imádatot:

2Korintusz 6:14

„Így tehát jöjjetek ki közülük, és különítsétek el magatokat – ezt mondja Jehova –, és ne érintsétek többé a tisztátalant”, „és én befogadlak titeket”." - az előtte leírt versek elmondják miért kell ezt megtenni.

vagy:

Jelenések 18:4

"És hallottam, hogy egy másik hang ezt mondja az égből: „Menjetek ki belőle, népem, ha nem akartok a bűntársai lenni, és nem akartok kapni a csapásaiból!"

ezért:

2Korintusz 7:1

"Mivel tehát ezeket az ígéreteket kaptuk, szeretteim, tisztítsuk meg magunkat mindattól, ami beszennyezi a testet és a gondolkodást, és miközben mélységesen tiszteljük Istent, váljunk egyre tökéletesebbé a szentségben."

Ameddig nem érted a Bibliának ezeket a tanításait, továbbra is tanulmányoznod kell a Bibliát

2021. jún. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8# Nyugi, csak hazudik. Az ilyen azt sem tudja már mit tegyen, hogy egy listából kikerüljön. Ha valóban tanú akarna lenni, akkor tudná azt, amit leírtál. De csak egy hazug ember.
2021. jún. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 KZitus ***** válasza:

#9

az nagyon szomorú, ha valaki a vallási rovatba tudatosan hazugságot ír.

2021. jún. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!