Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény természettudósokn...

A keresztény természettudósoknak nem demotiváló, hogy olyan dolgokat kell felfedezniük, amiket Isten pontosan tud, csak nem akarja elmondani az embereknek?

Figyelt kérdés
Én úgy érezném magam, mint középiskolás dolgozatírásnál, ahol a tanár pontosan tudta az eredményt, mégis meg kellett oldanom nekem is.
2021. jún. 17. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Általában nem az. Akinek ez nem tetszik, azok általában nem kezdenek bele semmilyen kutatásba, hamar rájönnek, hogy nem ez az ő irányuk. Így vagy a tudománytól távolodnak el, vagy a vallástól. De vannak bőven olyanok, akiknek megfér egymás mellett a kettő. Ehhez valószínűleg az is kell, hogy vannak annyira racionálisak, hogy Isten emberszerűségének gondolatát elvetik, rájönnek hogy ha létezik is biztosan transzcendens, nincs fizikai kivetülése. Nem gondolkodik, nem érez, nem hoz döntéseket. De közben meg mégis, mert ő a mindenség, maga az Univerzum, annak törvényszerűsége. Tehát amikor valamit felfedez, akkor tudja, hogy ezzel közelebb került Istenhez, mert közelebb került a Világ megértéséhez. És ennek más módja nincs, mint a kutatás. Szóval szerintem picit sem demotiváló, hanem épp az ellenkezője.
2021. jún. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom, vajon Isaac Newtonnak demotiváló lehetett ez?
2021. jún. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

"A keresztény természettudósoknak nem demotiváló, hogy olyan dolgokat kell felfedezniük, amiket Isten pontosan tud, csak nem akarja elmondani az embereknek?"

Nem. Tök jó használni az elménket, tök jó dolog a logika

2021. jún. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem az.
2021. jún. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem pont, hogy motivál a kereszténység a természettudomnyok kutatásában, ha feltételezzük, hogy nem semleges a hatása.

Amikor Ádám és Éva a paradicsomban voltak, nekik kellett elnevezniük az összes állatot. Ennek az értelme ugye az, hogy a te általad elnevezett dolgoknak ura vagy. Ha belegondolsz még ma is az újonnan felfedezett fajoknak az ember ad nevet. Később pedig az ember kíűzettetik és termelnie is kell, mert Isten már nem ad meg neki feltétel nélkül mindent. Isten ezelőtt sem tanár és ezután sem. Az ember maga ad nevet és maga fedezi fel a Paradicsomot és később az azon kívüli területeket is.

Ezek alapján a természettudományok kutatása az ember kötelessége alapból, nem a teher része, szerintem. Aminek ura akarsz lenni annak tudd a természetét és nevezd el, ezt üzeni a Biblia.


Te nagyon félreértetted az iskola lényegét. A tanár az iskolában nem azért írat dolgozatot, mert ő most tudja vagy nem tudja a megoldást. Persze, hogy tudja a megoldást, ellenőrzi, hogy sikerült-e megtanítania a megoldásokat vagy az ahhoz vezető utat.

Isten ebben a helyzetben nem tanár, hiszen ő nem adott nevet egy csomó mindennek, és azt mondta az embernek, hogy adjon nevet ő maga, hiszen őneki van teremtve.

2021. jún. 21. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Motiváló. Sőt!

Az MTA elnöke, Freund Tamás agykutató mondta a Teremtésről és Istenről:


"Freund Tamás szerint az ateista tudósok értelmetlen hiedelemrendszerben élnek

Én inkább abban hiszek, hogy volt egy teremtő lélek, akinek valamiért eszébe jutott, hogy anyagi világra volna szükség. Ahogy a Biblia írja, kezdetben volt az Ige. A teremtő szándék. A fizikai állandókat úgy állította be, hogy hozzánk hasonló lények jöjjenek létre. a kémiai, majd biológiai evolúciós szabályai, úgy mint a természetes szelekció, nem mások, mint a teremtés eszközei. Nincs abban semmi különleges, ha egy tudós istenhívő. Inkább abban látom a különlegességet, ha egy tudós ateista. Olyan hiedelemrendszerben kell élnie, aminek én nem látom az értelmét.

.

A legnagyobb rejtély a gondolkodó, szabad akarattal rendelkező ember keletkezésének az értelme, a lelkünk eredete, küldetése és sorsa. Ezek olyan kérdések, amelyekre a természettudomány sohasem fog választ adni. Ha pedig a hitünk más kérdésekkel foglalkozik, mint a tudomány, akkor miért ne lehetne a kettő összeegyeztethető, egymást kiegészítő?"

[link]

2021. jún. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

… Ha a neurobiológus megismeri az idegsejthálózatokat, nehezen tudja elképzelni, hogyan lesznek ebből új gondolatok, hogyan tehet föl az idegsejtek hálózata olyan kérdéseket, mint hogy mi az élet értelme. Akármennyire komplex terméke az agy az evolúciónak, nem gondolom, hogy képes kitermelni egy olyan nem anyagi entitást – nevezzük elmének, éntudatnak, szabad akaratnak, léleknek, de leginkább ezek együttesének – amely irányítóként hat vissza az őt létrehozó idegsejtek hálózatára. Inkább azt tudom elképzelni, hogy, mint az anyag evolúciójának csúcsa, az emberi agy vált alkalmassá, hogy rajta keresztül a teremtő eredetű lélek meg tudjon nyilvánulni az anyagi világ és ami fontosabb, a többi lélek számára…



… Az ateisták hite még nagyobb, mint az enyém, mert ők el tudják hinni, hogy az öntudatára ébredt emberi agy az ősrobbanással önmagából, önmagától és önmagáért keletkezett anyagi világ fejlődésének terméke lenne. Én ezt nem tudom elhinni, természettudományos bizonyítékaink pedig egyik álláspontra sincsenek…


Érdemes belegondolni, hogy az ősrobbanás utáni első másodpercben, ha az öt fizikai állandó nem úgy van beállítva, ahogy, hanem mondjuk a gravitációs állandó néhány százezreléknyivel nagyobb, akkor az univerzum visszazuhan önmagába. Ha az atommagok belső kölcsönhatási állandója néhány milliomod részével kisebb vagy nagyobb, csak hidrogén- vagy csak héliumatomok keletkeznek, és sohasem jön létre a szénatomra épülő szerves élet. Az ateisták hiedelme szerint ez magától alakult így ki


– mondta az interjúban Freund Tamás. Aki inkább abban hisz, hogy volt egy teremtő lélek, akinek valamiért eszébe jutott, hogy anyagi világra volna szükség.

2021. jún. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
El akarja mondani az embereknek, és el is mondta. Ezért vagyunk képesek felfedezni. Más bolygókon már évmilliárdok óta tény az, ami itt évmilliók múlva lesz csak felfedezve.
2021. júl. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!