A tudomány tudja bizonyítani Isten létezését? (mert ha nem akkor bizony a vallás és a tudomány ellentéte egymásnak ugyanis a tudomány csak azt fogadja el, amit bizonyítani tud)
Nem, mivel eleve nincs egy konkrét definíció sem amit vizsgálni lehetne.
Másrészről pont ezért eleve nem ellentéte egymásnak a kettő, mivel mindkettő teljesen másról szól.
(Ez olyan, mintha azt mondanád, az autószerelés ellentétes a főzéssel, mert egy szakácskönyvből nem lehet autót szerelni)
Mivel nem ismerünk(fel) másfajta tudatosságot mint a saját humanista éntudatunk,akkor azt kellene bizonyítani,hogy isten vagy bármilyen teremtő erő ott lehetett-e a teremtéskor ugyanilyen humán tudatossággal.
A vallások alapvetően felruházták ezt a vélt teremtő erőt emberi jegyekkel és jellemvonásokkal,tehát a tudomány ha egyszer oda jut,fel tudja majd ismerni azt,hogy bármilyen szervező erő tudatosan hozta létre világunkat és ha felfedez ilyet azt nyugodtan hívhatja istennek is,a vallások istenképeit nem fogja igazolni.
Ha a természettudományra gondolsz "tudomány" alatt, akkor az azt sem tudja bizonyítani, hogy vajon Giotto hatott-e Michelangelo művészetére..
Tehát akkor bizony a "tudomány" a művészettörténetnek is az ellentéte.
Ezen logika helyett én inkább úgy gondolom, hogy a világunk komplex. Tiszteletben kell tartani, hogy az egyes területek mire terjednek ki. Nem terjed ki mindenre a természettudomány, van azon túl is megismerés. De ez nem azt jelenti, hogy pl. a természettudományok, a művészetek és a filozófia egymás ellentétei. Sőt, inkább kiegészítik egymást.
"inkább kiegészítik egymást"
Nem, ez így nem igaz.
Úgy lehetne mondani, hogy inkább elkerülik egymást (sokszor, de nem mindig).
Egyébként a hit és a tudás pontosan egymás ellentéte, mivel 100% tudás esetén nem lehet semmiféle hit, viszont 100% hit esetén nem lehet semmiféle tudás.
Kérdező!
Az "elmélet" a tudományban azt jelenti, hogy legalább 99.99%-ig bizonyítva van.
Ezt légy szíves, jegyezd meg.
Ami nincs bizonyítva, az a feltevés.
Inkább a nemlétezését tudja bizonyítani.A társadalomtudósok rámutatnak arra,hogy a vallások miért nélkülőzhetetlenek a nép irányitására,a csillagászok rámutatnak arra,hogy földünk és az emberi faj élettartama milyen mérhetetlenül jelentéktelen a világegyetemben,filozófiai vagy akár orvosi szempontból rámutathatunk arra,hogy a vallások és isten voltaképp egy mentális emberi szükséglet a mulandóságunkat feldolgozandó,vallástörténészek meg elásnak addig,hogy melyik vallás mikor alakult ki és melyik korábbit majmolja stb..
Persze manapság a vallásosok a nagy ősrobbanás vagy az evolució mögé is istent képzelik mondván,hogy ő így alkot.
“mert ha nem akkor bizony a vallás és a tudomány ellentéte egymásnak ugyanis a tudomány csak azt fogadja el, amit bizonyítani tud”
A tudomány és a vallás nem ellentéte egymásnak, de a hozzád hasonlók szeretnék így látni, ilyenek vagytok ti harcos vulgár materialista ateisták (nem az összes ateista). Jöhet a lepontozás.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!